שתף קטע נבחר

לבני: הבחירות הן לא על מי יגלם את רה"מ בסרט אמריקני - אלא על מי יוביל את המדינה

יומיים לפני הבחירות אמרה באולפן ynet אחת מראשי המחנה הציוני כי נתניהו "משתמש בכלי האחרון שנותר לו - הקול שלו. אני מודאגת מהשקרים, כי הם עלולים לעבוד". לדבריה, "איש בעולם לא מאמין לנתניהו, ואנחנו משלמים את המחיר"

פחות מ-48 שעות לפני ההליכה לקלפי מזהירה אחת מראשי המחנה הציוני ממה שהיא מכנה "השקרים של נתניהו". בראיון לאולפן ynet הבוקר (יום א') אמרה ציפי לבני כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "משתמש בכלי האחרון שנשאר לו - הקול שלו. נדמה לו שכך הוא יכול לגייס קולות. אני בעיקר מודאגת מהשקרים, כי לפעמים הם עלולים לעבוד". צפו בראיון עם לבני.

 

 

לדברי לבני, "בחירות זה לא שפנים. בחירות זה על מהות. ובחירות זה אפילו לא על מי מתראיין טוב יותר אלא מי יעשה טוב יותר למדינת ישראל בעתיד. 9 שנים יש בישראל ראש ממשלה שהוא פוליטיקאי מבוהל שמנצל את הדרך שבה הוא מדבר ואת הדרך שבה הוא נואם. הבחירות האלה הן לא מי ייבחר לגלם בסרט אמריקני את ראש ממשלת ישראל, אלא מי יוביל את מדינת ישראל".

 

"הבחירות הן לא על מי יהיה שר האוצר"

מספר 2 במחנה הציוני הוסיפה כי "נתניהו מנסה להציג עצמו כמי ששומר על האינטרסים של ישראל. הוא האדם שהסכים לנהל משא ומתן על בסיס קווי 67', האדם שרק לפני כמה שנים עמד להחזיר את הגולן. זה היה כפסע ואלמלא כל המהומות בסוריה היינו שם". לבני טענה כי "נתניהו חלש מול העולם. הפסיקו להאמין לו".

לבני באולפן ynet. "אף אחד לא מאמין לנתניהו" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
לבני באולפן ynet. "אף אחד לא מאמין לנתניהו"(צילום: עופר עמרם)

נתניהו האשים אתמול כי הרצוג ולבני התנגדו לבנייה בירושלים, ולבני אמרה בתגובה כי "נתניהו לא מסוגל להבחין בין הגושים הגדולים להתנחלויות ובכך הוא פוגע גם בגושים. הוא פוליטיקאי שעסוק בהישרדות על חשבון ביטחון מדינת ישראל. נתניהו מעולם לא קיים שום הבטחה. זאת הבעיה של ישראל מול העולם.

אף אחד לא מאמין לו, ואנחנו משלמים את המחיר".

 

לבני ניסתה להסביר מדוע להצביע למחנה הציוני ולא לכולנו או ליש עתיד: "הבחירות הן לא על מי יהיה שר אוצר, אלא מי יהיה ראש הממשלה. גם כשיאיר אומר 'תיתנו לי, לא הספקתי' - מי לא נתן לו? ראש הממשלה. כחלון יודע את זה. לכן הבחירות יוכרעו על זהות ראש הממשלה העתידי והפער שיהיה בין המחנה הציוני לליכוד".

 

בנוגע לאפשרות שהרוטציה המובטחת בין הרצוג ללבני לא תתקיים, ענתה: "הדבר הברור הוא מאז שהצטרפתי להרצוג הציבור בהמוניו בא לתמוך ברעיון ובשנינו. הצגנו מכפיל כוח וזה הביא אותנו למצב שאנחנו עוברים את הליכוד בסקרים. לא פוגעים בהצלחה כשהיא מתרחשת. המבחן האמיתי הוא למי הנשיא יתקשר - להרצוג או לנתניהו, וזה תלוי בפער בינו לבינינו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ציפי לבני באולפן ynet
צילום: עופר עמרם
מומלצים