שתף קטע נבחר

נתניהו בעצרת הימין: "הורדנו מחירים, בנינו אלפי דירות"

כשלצדו פעילת הימין דניאלה וייס נאם ראש הממשלה ויו"ר הליכוד מאחורי קיר זכוכית בעצרת הימין בכיכר רבין. "אנחנו בונים אלפי דירות ברחבי הארץ", אמר נתניהו. בנט נטל גיטרה ושר "ירושלים של זהב". ח"כ בר לב מהמחנה הציוני: "נתניהו נענה למי שהתעמתה עם חיילים"

שמונה ימים אחרי עצרת השמאל, מגיע תורה של עצרת הימין: בכיכר רבין בתל אביב נערכת הערב (יום א') עצרת של מפלגות הימין בישראל תחת הכותרת "מאוחדים למען ארץ ישראל". בעצרת נאמו בין היתר ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר מפלגת יחד ח"כ אלי ישי. לפי הערכות, בעצרת השתתפו 20 אלף בני אדם.

 

נתניהו, כשלצדו דניאלה וייס ()
נתניהו, כשלצדו דניאלה וייס

פתח את הנאום בשירה ונגינה. השר בנט (צילום: הלל מאיר, תצפית) (צילום: הלל מאיר, תצפית)
פתח את הנאום בשירה ונגינה. השר בנט(צילום: הלל מאיר, תצפית)

נערכים לעצרת, מוקדם יותר הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נערכים לעצרת, מוקדם יותר הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

 

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו אמר בעצרת: "אני מבקש מכולכם לשמור על ויכוח פוליטי ענייני, כפי שמתחייב במדינה דמוקרטית, בלי הסתה, בלי אלימות, בלי פרובוקציות, אני גם מקווה שהערב לא יהיו פרובוקציות אבל אם יהיו כאלה אל תיגררו אחריהן. אנחנו דוגלים באהבת עם ישראל, ארץ ישראל ומורשת ישראל ולכן אין לנו חלק בדברי הבוז המתנשאים שהושמעו בכיכר הזאת רק לפני שבוע".

 

נתניהו אמר עוד: "הגדירו אותנו כמנשקי קמעות, אחר כך הוסיפו מנשקי מזוזות טיפשים ואני מבקש לשאול מה בדיוק הבעיה בלנשק מזוזות, ממתי זה חטא. כן, אנחנו שומרים על מסורת ישראל. כן, אנחנו מאמינים בערכי הנצח של עם ישראל. כן, אנחנו פועלים להבטיח את עתידו של עם ישראל בארץ ישראל".

 

אחריו עלה לבמה יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, שנטל גיטרה ושר "ירושלים של זהב". לאחר מכן אמר שממשלת הימין הורידה את המחירים וייצרה מקומות עבודה חדשים. "לא צריך לבחור או ימין או חברתי. הימין הוא החברתי. הוא הוריד את יוקר המחייה ב5 אחוז", אמר בנט.

 

פעילת הימין דניאלה וייס הייתה ראשונת הנואמים. "ביום שלישי הקרוב יתייצב עם ישראל לפני הכרעה גורלית", אמרה וייס. "מאז ששת הימים קיבלה המדינה דחיפה עזה קדימה. קמו למעלה מ-200 יישובים חדשים באזורים ששוחררו במלחמה. תנועת 'נחלה' תובעת מראש הממשלה ליזום הקמת יישובים חדשים ביהודה ושומרון".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

שלטי ימין נתלו גם על האנדרטה לזכר השואה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שלטי ימין נתלו גם על האנדרטה לזכר השואה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר מפלגת יחד, ח"כ ישי, אמר בעצרת: "בעצם קיום הערב הזה הימין ניצח. אני מודה לבורא עולם על העצרת. יחד ימין חזק ננצח. זה התשובה לשמאל שרוצה לקרוע ולחלק את העם והארץ. הבחירות הללו גורליות, כולנו יודעים שעל הפרק או בוז'י וציפי או ממשלת ימין. קץ לדיבורים על חלוקת ירושלים. לא ניתן לנהל משא ומתן עם ירושלים".

 

גם השר לשעבר בני בגין השתתף בעצרת. "החלטתי להתייצב כי קיימת סכנה מוחשית שהשמאל ירכיב ממשלה. החלטות הממשלה בסוגיות המדיניות והביטחוניות הובילו לצעדים לא הפיכים שגרמו לתוצאות קשות מאוד", אמר בגין. "בזמנו חלק גדול תמך בהחלטות הנוראות הללו אבל כיום רבים מתחרטים".

 

 

ח"כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני התייחס להשתתפותו של ראש הממשלה נתניהו בעצרת הימין ואמר כי "הערב התגלה פרצופו האמיתי של נתניהו שנענה להזמנה של דניאלה וייס, מי שקראה לסרב פקודה, התעמתה עם שוטרים ועם חיילי צה"ל ופועלת להקמת מאחזים מבודדים ובלתי חוקיים. נתניהו נואם באותה הבמה עם אלי ישי, ששותפו למפלגה ברוך מרזל הוא ממשיך דרכו של כהנא. ליד כל אלו, בנט הוא המתון שבחבורה. היום ברור שאנו מנהלים קרב אמיתי על פניה של הדמוקרטיה הישראלית וכל קול שלא הולך להרצוג מחזק את הימין הקיצוני".

 

את האירוע יזמו שורת ארגוני ימין, בהם "נחלה" של וייס, שלטענתם "מדובר בקריאה להביע נאמנות לארץ ישראל".

 לדבריהם האירוע הוא תגובה לעצרת השמאל שנערכה בסוף השבוע שעבר: "למעשה תהיה זו התמודדות בין שתי השקפות עולם – זו המבטאת נאמנות מוחלטת לארץ ישראל וזו הדוגלת בחלוקת הארץ".

 

לקראת העצרת נחסמו לתנועה הרחובות הבאים: אבן גבירול לשני הכיוונים בין שאול המלך לפנקס; רחוב פרישמן מכיכר מסריק עד אבן גבירול; שדרות דוד המלך מוויצמן עד אבן גבירול; רחוב גורדון משלמה המלך ועד מלכי ישראל; רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) משדרות חן עד שדרות בן גוריון; בן גוריון ורחוב הדסה משלמה המלך ועד אבן גבירול; רחוב בלוך מארלוזורוב עד אבן גבירול.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההפגנה הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים