שתף קטע נבחר

הרצוג: "אהיה ראש ממשלה של כולם"

"אחרי תקופה ארוכה של פילוג, אני מתכוון לאחד את ישראל", אומר יו"ר המחנה הציוני, שם מנסים להגביר את התמיכה בהרצוג על חשבון יאיר לפיד כדי להגדיל את הסיכוי למהפך. "מי שרוצה את יש עתיד בממשלה - חייב להצביע למחנה הציוני"

"אני מתחייב: אהיה ראש ממשלה של כולם. של הימין ושל השמאל, של המתנחלים, החרדים, הדרוזים, הערבים והצ'רקסים. אהיה ראש ממשלה של המרכז והפריפריה, של העצמאיים והשכירים, של עובדי המדינה והיזמים, של הסטודנטים ושל האזרחים הוותיקים". אלה הדברים המסכמים של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, לקראת יום הבחירות הגורלי מחר.

 

הסב הרב, האבא הנשיא. מי אתה יצחק הרצוג? פרופיל

 

דבריו של הרצוג באים על רקע ניסיונו להגדיל את התמיכה בו על חשבון יאיר לפיד. הקו שמנחה את הרצוג הוא שכדי להחליף את שלטון נתניהו, עליו להשיג פער משמעותי במספר מנדטים מהליכוד.

 

צפו בסרטון לא רשמי שצולם במטה המחנה הציוני היום:  

 

 
הרצוג אתמול בכותל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרצוג אתמול בכותל(צילום: גיל יוחנן)
 

בפוסט של הרצוג הוא כתב: "חברות וחברים, מחר נלך כולנו אל הקלפי, לבחירות מהגורליות שידעה ישראל. הבחירה האמיתית שניצבת בפניכם היא בין כהונה נוספת - רביעית במספר - לבנימין נתניהו, לבין החלפתו והקמת ממשלה חדשה בראשותי.

 

"נתניהו, שנבחר לתפקידו לראשונה לפני 19 שנה, ומשמש בתפקידו 6 שנים ברציפות, נכשל בתפקידו. הוא יכול לצערי לזקוף לזכותו 'הישג' אחד מפוקפק: פילוג העם.

 אוי לראש הממשלה שזו הישגו היחיד. הבחירה האמיתית מחר היא בין שתי אפשרויות: ממשלה בראשותי, שתחבר ותאחד את הציבור הישראלי, ובעיקר: תעבוד קשה, יום יום, למען הציבור בישראל - בזירה החברתית, הביטחונית, הכלכלית והמדינית - או ממשלה נוספת - רביעית - בראשות נתניהו, שתמשיך לדרדר את השיח ולפלג בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית, ובעיקר: תמשיך בחוסר המעש בזירה החברתית, הביטחונית, הכלכלית והמדינית.

 

"אחרי תקופה קשה של פילוג, אני מתכוון לאחד את ישראל. לשם כך, אני זקוק לקול שלכם. הכוח לעשות את השינוי – הוא בידיכם. כולנו מייחלים לשינוי. מחר נעשה זאת. ביחד", סיכם הרצוג.

 

הכרזה של המחנה הציוני. פונים למצביעי לפיד ()
הכרזה של המחנה הציוני. פונים למצביעי לפיד
 

 

מוקדם יותר היום הגיע הרצוג לאחד ממטות המפלגה ואמר לתומכיו כי כעת צריך להתמקד בהעברת קולות מיאיר לפיד. "אנחנו מצפים לאיזושהי עלייה של הליכוד על חשבון בנט וכחלון", אמר הרצוג. "לכן זה ברור שאנחנו חייבים להתחזק מהכיוון של יש עתיד, חד וחלק".

 


 

הסב הרב, האבא הנשיא. לחצו לכתבה

 

הרצוג הסביר כי "מי שרוצה להצביע ליש עתיד מחזק בסוף את ביבי. הוא יגרום לכך שביבי עוד עלול לקבל מנדט מהנשיא. מי שרוצה את יש עתיד בממשלה חייב להצביע עבורנו. אין לו ברירה אחרת".

 

יו"ר המחנה הציוני הדגיש: "אנחנו יכולים להרכיב ממשלה גם עם יש עתיד, אבל לא יהיה מהפך אם אנחנו לא ניקח. זאת המציאות, זה המצב האמיתי".

 

בתוך כך, ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני קראה בעמוד הפייסבוק שלה למתלבטים בין המחנה הציוני ליש עתיד שלא להצביע לסיעתו של יאיר לפיד. "אני מכירה את יאיר לפיד הרבה שנים ומחבבת אותו מאוד. לא תקפתי את הקמפיין הנוכחי שלו אף שיכולתי לנפץ לרסיסים כל שורה בקמפיין הבחירות שלו", היא כתבה.

 

יחימוביץ' הסבירה שנמנעה מלתקוף את לפיד "בין היתר כי אני רוצה לשבת איתו בממשלה, שבה שנינו נכהן כשרים, אבל בממשלת הרצוג ולא בממשלת נתניהו". לדבריה, "אם המחנה הציוני יקבל שני מנדטים פחות, מי שירכיב את הממשלה עלול להיות נתניהו, ואז יאיר פשוט יהיה שר בממשלת ביבי".


פורסם לראשונה 16/03/2015 14:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרצוג בישיבת המטה, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים