שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הערכות במערכת הפוליטית: קרב צמוד בין נתניהו להרצוג

כשעה לפני סגירת הקלפיות ב-22:00 אומרים בכירים במערכת הפוליטית כי הקרב בין הרצוג לנתניהו צמוד מאוד. שיעור ההצבעה עד לשעה 20:00 הוא הגבוה ביותר מאז 1999 - 65.7%. צפו במשדר מיוחד באולפן ynet: רגעי ההכרעה בבחירות

בנימין נתניהו ויצחק הרצוג ראש בראש - בקרב צמוד על ראשות הממשלה. פחות משעתיים לסגירת הקלפיות, אומרים גורמים בכירים במערכת הפוליטית כי הערכה היא שמדובר בקרב צמוד ממש על ראשות הממשלה. ynet העביר משדר מיוחד לאורך רגעי ההכרעה.

 

בתוך כך, יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג המשיך ותקף הערב (יום ג') את ראש הממשלה בנימין נתניהו ובמקביל ניסה לשדר אופטימיות לתומכיו. "המהפך בהישג יד, צאו להצביע", אמר הרצוג שיגיע למטה בהיכל הספורט בדרייב-אין שבצפון תל אביב, ומשם ימשיך לביתו בתל אביב כדי לצפות בתוצאות המדגמים.

 

בחירות 2015 ב-ynet:

דיווחים במגזר הערבי: אחוזי ההצבעה ממוצעים

בחרו באהבה: "לא ויתרנו על הקלפי בדרך לחופה"

51 תיקי חקירה בגין זיוף בקלפיות

 

בביקור שערך במודיעין אמר הרצוג: "זהו קרב גורלי על עתיד המדינה. הפאניקה של נתניהו מביכה. מי שרוצה ראש ממשלה שדואג לאזרחים שלא מסית או מפלג חייב לקום, לצאת ולהצביע. שלא יתברר בלילה שקיבלנו ממשלה קיצונית של נתניהו ומרזל שתפרק את ישראל. יש עדיין זמן לקום ולהצביע".

"הפאניקה מביכה". הרצוג  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"הפאניקה מביכה". הרצוג (צילום: רויטרס)
תולים שלטים בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תולים שלטים בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

המחנה הציוני בהיכל הספורט בתל אביב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
המחנה הציוני בהיכל הספורט בתל אביב(צילום: עידו ארז)

נתניהו אמר הערב: "אם הרכבת הממשלה תוטל עליי - ארכיב ממשלה של המחנה הלאומי". לדבריו, "ממשלת שמאל תהיה תלויה ברשימה הערבית ותכנע לכל אורך הדרך. לא תקום ממשלת אחדות עם העבודה, אין דרך לגשר על הפערים בינינו".

 

ההצבעה בקלפיות תינעל בשעה 22:00. שיעור ההצבעה נכון לשעה 20:00 עומד על 65.7%. פרט לבחירות 2013, אז נרשם שיעור הצבעה של 55.5% שנמדד לפי מדגם של פחות קלפיות, מדובר בנתון ההצבעה הגבוה ביותר מאז 2001. בבחירות הקודמות עמד שיעור ההצבעה בשעה זו על 63.9%. עד לשעה 18:00 נרשמו 54.6% הצבעה. כמו כן, נכון לשעה 17:00, 59% מחיילי צה"ל הצביעו, כולל בהצבעה המוקדמת. מדובר בעלייה של 4% לעומת המועד המקביל בבחירות הקודמות.

 


 

עד לשעה 16:00 הצביעו 45.4 אחוזים מבעלי זכות הבחירה בכל הארץ. בבחירות הקודמות עמד שיעור המצביעים על 46.6 אחוזים באותה השעה.

 


 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 

נתניהו טען הבוקר כי במגזר הערבי נרשמים אחוזי הצבעה גבוהים שמעמידים בסכנה את שלטון הימין. אלא שמדיווחים שהגיעו ל-ynet מקלפיות מרכזיות במגזר, אין אישור לטענותיו. בחלק מהקלפיות אף נרשמה ירידה בשיעורי ההצבעה ביחס לבחירות 2013. ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה לטענות רה"מ: "בממוצע, יש כרגע ירידה בהצבעה במגזר הערבי בגלל הספין של הימין".

 

 

5,883,365 בעלי זכות הצבעה יזכו היום בהזדמנות להשפיע על סדר יומה של המדינה.

הבוקר הצביע הרצוג עם רעייתו מיכל בתל אביב. "הבחירות הן בין שינוי ותקווה לייאוש ואכזבה. מי שרוצה שינוי ותקווה ועתיד טוב יותר לישראל, שיצביע עבור המחנה הציוני בראשותי וייתן לי את המנדט בכל הכוח כדי להקים את הממשלה בישראל ולהצעיד את המדינה לכיוונים טובים יותר", אמר הרצוג. "אני מאחל יום בחירות מוצלח לעם ישראל".

 

נתניהו הצביע בירושלים כמה דקות לאחר פתיחת הקלפיות יחד עם רעייתו שרה ובנם יאיר. "אני אתקשר אחרי הבחירות קודם כול לנפתלי בנט ואחר כך לחבריי במחנה הלאומי", אמר נתניהו. "לא תהיה ממשלת אחדות לאומית עם מפלגת העבודה".


פורסם לראשונה 17/03/2015 19:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים