שתף קטע נבחר

גם פעילי הליכוד נדהמו: "ותודה לגרבוז"

פעילי הליכוד ניהלו בשבוע האחרון קרב מאסף בתקווה לסגור את הפער מהמחנה הציוני, אבל באמצע הלילה גם הם הופתעו מניצחון גדול. ההסבר שלהם: "השמאל פשוט לא מבין שלרוב הציבור נמאס מהאליטה שחושבת שהמדינה רשומה על שמה"

לתוצאות האמת של הבחירות שהתבררו הבוקר (יום ד') לא ציפו גם פעילי הליכוד האופטימיים ביותר. בשבוע האחרון הם עבדו קשה בתקווה לסגור את הפער שניבאו הסקרים לטובת המחנה הציוני, אבל באמצע הלילה הם כבר הבינו: העבודה שלהם עשתה הרבה יותר מאשר להביא תיקו.

 

פעילים בליכוד תולים את ההצלחה בפעילות המגוונת. אחד הפעילים, דן בונבידה מדימונה, מספר שעיקר הפעילות של הליכוד בעירו היה שיחות מרתוניות בארבע עיניים בין הפעילים למתלבטים: "הליכוד בדימונה עשה הרבה למען התושבים והסברנו את זה. הכי קל להיות טוקבקיסט, אבל הסברנו מה נעשה פה מבחינת שדרוג התשתיות, הכסף שניתן לעיר ומה שעשה הליכוד עבור העיר".

החגיגות במטה הליכוד בלילה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החגיגות במטה הליכוד בלילה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד יונתן עוז, פעיל אחר של הליכוד, זוקף את הניצחון במידה רבה לדגש שניתן לאירועים בהשתתפות מועמדי רשימת הליכוד עצמם. עו"ד עוז, ממייסדי התא הגאה בליכוד, סיפר למשל כיצד הגיעה מירי רגב למועדון ה"אוויטה" בתל-אביב, ודיברה מול קהל גדול של גאים וגאות. "חוץ מזה עשינו גם חוגי בית, פעלנו ברשתות החברתיות וקיימנו קמפיינים שלא בהכרח הוכתבו מלמעלה, אבל זכו לסיוע מפלגתי".

 


 

יו"ר צעירי הליכוד, דוד שאין, הסביר שהפעילות בשטח כללה אירועים בבארים, מסיבת פורים והרבה פעילות ברשת. "עברנו בית-בית וקיימנו חוגי בית ומבצעים בטלפון", אמר. לדבריו לא הושם דגש על אזור מסוים אלא רכזים בכל הארץ, מצפון עד דרום, כיסו כל נקודה ופעלו בה.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

ברק הרשקוביץ', מייסד הפורום הלאומי הליברלי, סיפר: "התחושה של הניצחון הייתה פנומנלית, הגענו אתמול לגני התערוכה מתוחים מאוד, זה היה מתח שאני לא זוכר הרבה זמן, אבל כשהוקרנו המדגמים ההפתעה והשמחה היו ענקיות. בשטח אני ניהלתי את הפעילות בגוש דן והייתה תחושה קשה. V15 הגיעו לכל בית וברחוב הייתה תחושה שהליכוד עומד להפסיד, אבל הייתה מגמה כלל-פוליטית של התכנסות למפלגות הגדולות. לימין לפעמים לוקח זמן, אבל הוא הפנים את הלקחים של פיצולי עבר. גם בזכות נתניהו וגם בזכות הפעילים בשטח המסר ניצח, באנו עם נבחרת יותר מגוונת מבעבר".

 

עו"ד עוז, הפעיל בתא הגאה של הליכוד מגבעתיים, אמר: "הופתעתי אתמול. לפני שבוע וחצי הייתי בכנס די סגור עם נתניהו והוא נראה מוטרד ומודאג כפי שלא נראה זמן רב. הסחף לליכוד בימים האחרונים נבע משתי סיבות: ראשית, אנשים ממחנה הימין המורחב תפסו את עצמם ונבהלו מממשלת שמאל אפשרית כמו ב-92'. הייתה תחושה שהשטח הופקר אבל בימים האחרונים ראש הממשלה יצא החוצה ונתן את הדרייב וזה השפיע. שנית, השמאל לא כל-כך מבין אף פעם שרוב הציבור במדינה מתקשה לראות איך אליטה מנותקת ושבעה ששולטת בתקשורת מרגישה שהמדינה רשומה על שמה בטאבו וכל היתר הם בהמות וטיפשים. יאיר גרבוז בפני עצמו רשאי לרשום על שמו מנדט או שניים לטובת הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"תחושת ניצחון פנומנלית". במטה הליכוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים