שתף קטע נבחר

לפיד מזהיר מבחוץ: "לא יותר מ-18 שרים"

יו"ר יש עתיד פרסם בפייסבוק סטטוס שבו המליץ לנושאים ונותנים במו"מ הקואליציוני לא לתת ל"נוחות פוליטית וסידורי עבודה" להנחות אותם: "מאות מיליוני שקלים יכולים ללכת למעונות יום ולהורדת מחירים"

אחרי הקמפיין האינטנסיבי ובעקבות המגעים שהחלו להקמת ממשלת ימין צרה בראשות בנימין נתניהו, ביש עתיד כמו במחנה הציוני נערכים לישיבה באופוזיציה שתאתגר את ממשלה החדשה מבחוץ. בעמוד הפייסבוק שלו כתב הבוקר (יום ה') יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "אסור להגדיל את הממשלה מעל ל-18 שרים. זה הכסף שלכם. זה מאות מיליוני שקלים שיכולים ללכת למעונות יום ולהורדת מחירים".

 

חודשים ארוכים של קמפיין אינטנסיבי הניבו ליש עתיד 11 מנדטים, פחות ממה שציפו במפלגה, אך יותר ממה שהראו הסקרים עם היציאה למערכת הבחירות. לפיד הודה בערב הבחירות לפעילים הרבים על עבודתם הקשה בקמפיין ורק הבוקר שב להתייחס לתוצאות הבחירות. בסטטוס שפרסם כתב עוד על החוק שאישרה ועדת השרים לענייני חקיקה, אשר מונע מינוי של יותר מ-18 שרי ממשלה: "נתניהו הצביע בעד החוק הזה, יחד עם כל הליכוד. מה התירוץ שלהם הפעם? נוחות פוליטית? סידורי עבודה? זוהי שחיתות ואנחנו ניאבק נגדה בכנסת ואם צריך גם בבית המשפט העליון. מה הם חושבים, שאם הבחירות נגמרו המאבק הסתיים? הוא רק מתחיל".

 (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
(צילום: מתוך פייסבוק)


 


 

ביש עתיד נרשמה אכזבה מסוימת ממספר המנדטים, שנבע בין היתר מהקרב בין שתי המפלגות הגדולות וגרם לזליגת קולות. חברי כנסת מכהנים שהיו לפרלמנטרים טובים בכנסת הקודמת, יישארו כעת מחוצה לה. אלעזר שטרן, יפעת קריב, רונן הופמן, בועז טופורובסקי ורות קלדרון הוצבו חלקם במקומות שנראו ריאליים מבחינת הפוטנציאל של המפלגה, אולם לבסוף מצאו עצמם מחוץ למשכן. 

ביש עתיד אמנם סירבו להתייחס במהלך הקמפיין לשאלה על מי ימליצו לראשות הממשלה אולם לפיד לא חסך ביקורת על התנהלותו של נתניהו. ההערכות היו שהוא לא יוכל לשבת איתו בממשלה הבאה. לפיד, המחזיק בעמדות מרכז ומעוניין באישור של שורת חוקים הנוגעים לשוויון אזרחי, דת ומדינה, יודע מראש כי לא יוכל לשבת עם המפלגות החרדיות שכבר הבהירו כי הוא איננו שותף מבחינתן.

 

עם הצבתו באופוזיציה עולה השאלה איך ינהגו המפלגות החרדיות בשורת החוקים שהוא קידם. חוק השוויון בנטל לדוגמה עשוי לעבור שינויים, בראש ובראשונה בסעיף הסנקציות הפליליות על חרדים משתמטים. גם הקיצוץ בקצבאות ובתקציבים למוסדות חינוך שלא יעסקו במקצועות הליבה צפוי להשתנות בידי החרדים ושותפיהם לקואליציית נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים