שתף קטע נבחר

יהונתן גפן הותקף בביתו

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי אלמוני הגיע לביתו של גפן, היכה אותו בפניו, צעק לעברו "בוגד" והשליך עליו ביצים. האם יש קשר בין התקיפה לבין דברים חריפים שאמר השבוע גפן? האזינו לדברים

הסופר, המשורר והפובליציסט יהונתן גפן הותקף בביתו במושב באזור נתניה היום (ו') בצהריים. ל"ידיעות אחרונות" נודע מפי מקורביו כי אלמוני דפק על דלת ביתו וכשפתח הוכה על-ידו בפניו, צעק לעברו "בוגד" והשליך לעברו ביצים. שוטרים מתחנת שדות הגיעו למקום ופתחו בחקירה. 

 

כתבנו אטילה שומפלבי מביא הקלטת דברים חריפים שאמר השבוע גפן לאחר הבחירות, בהופעה בזאפה בת"א:

כוחות משטרה מחוץ לביתו של גפן, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
כוחות משטרה מחוץ לביתו של גפן, היום(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

מנהלו של גפן, בועז בן ציון, מסר: "מקווה מאוד שזה אירוע חד פעמי מסוגו ולא מסמן שום דבר לעתיד. אנחנו לא יודעים עדיין מדוע הותקף יהונתן. מקווים שהמשטרה תתפוס את המתקיף. מקווה שלמרות הקריאות בוגד, למעשה הנתעב אין רקע פוליטי. יהונתן מוסר תודה למתעניינים בשלומו. הוא בסדר ונח בביתו".

 

השבוע לאחר היוודע תוצאות הבחירות הופיע גפן בזאפה בתל אביב. גפן סיפר לקהל כי ראה את הכותרת "ניצחון מוחץ לנתניהו" ואמר: "ברכות לקיסר ששוב נבחר. הוא לא מספיק מחץ אותנו. עוד ארבע שנים מחיצה, מחיצה, מחיצה. אני לא אסתיר מכם - אני מאוד עצוב ולא ישנתי כל הלילה. 17 במרס יוכרז כיום הנכבה של מחנה השלום. אני לא רוצה לפטר את הסוקרים שמבוססים על דיס-אינפורמציה ועל שקרים ובניגוד לתחזיות שלהם לא היה שום מהפך אלא יותר מהפח אל הפחת".

 

בהמשך דבריו אמר גפן כי "העם בחר שוב במי שהשלטון מבוסס על הפחדת העם. בחרו בגזען שביום הבחירות אמר בתקשורת שהערבים נוהרים לקלפי. מה הייתם אומרים אם בגרמניה היו אומרים שהיהודים נוהרים לקלפי כמו עכברים? והדבר הכי חשוב שצריך להגיד, לצערי היום, לאלה ששלשלו ביבי בקלפי, תעשו לי טובה: אל תבכו שהילדים שלכם ימותו במבצע המטופש הבא שאולי ייקראו לו תות עשן. בחרתם במנהיג שמבטיח לנו מוות. פחד ולא תקווה. אבל למרות האכזבה והייאוש אסור לנו לוותר. מעטים ככל שנהיה אנחנו חייבים להמשיך למחות נגד שלטון הפחד ולהתאחד למען האהבה והשלום".

 

רענן בן צור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דפנה צ'ילאג
יהונתן גפן
צילום: דפנה צ'ילאג
מומלצים