שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כביש החוף הורחב: נתיב שלישי בין נתניה לחבצלת

  קטע הכביש בין מחלף נתניה לחבצלת מציע כעת שלושה נתיבי נסיעה לכל כיוון - בשורה משמחת לרבבות ישראלים שתקועים כל יום בפקק

  כשנה לאחר התאריך המתוכנן, בשורה טובה לתקועים בפקק בכביש החוף. משרד התחבורה מודיע כי הלילה (בין ראשון לשני) ייפתח לסרוגין קטע נוסף של שלושה נתיבים לכל כיוון בכביש 2, מעורקי התחבורה העמוסים בישראל בכל ימות השבוע. פתיחה מלאה צפויה רק בלילה בין יום רביעי וחמישי. במהלך הימים הקרובים צפויים לכן עיכובים בקטע הדרך בשני הכיוונים.

   

  יש להזכיר כי הרחבת הקטע באורך 4.2 ק"מ בין נתניה לחבצלת, החלה כמעט לפני שנתיים ואמורה הייתה להסתיים בחודש מאי 2014, לפני כמעט שנה. במסגרת ההרחבה אמור היה הכביש לזכות גם לתאורה לכל אורכו, הסדרת תעלות ניקוז, הקמת חמישה מעבירי מים, ציפוי חלק מהכביש באספלט שקט וביטול הפרשי גובה בין המסלולים באזור חבצלת, על-ידי הנמכת הכביש בכ-2.5 מטרים.

   

   

   

  הקטע החדש שייפתח לתנועה בשלושה נתיבים במקום שניים בלבד עד עתה, יהיה בין מחלף נתניה למחלף חבצלת הצפוני לו, בשני הכיוונים. סיום סלילת הנתיב השלישי צפויה להקל משמעותית על התנועה באזור, ולו רק כי העבודות בו יצרו עומס רב אף יותר מהרגיל. על-פי הערכות משרד התחבורה, מדי יום נוסעים בקטע זה בלבד כ-100 אלף כלי רכב - מה שאומר כי גם לאחר פתיחת הקטע פקקי הבוקר כפי הנראה יישארו על כנם.

   

   

  שר התחבורה ישראל כץ, ציין כי בפרויקט שבוצע על-ידי חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) הושקעו כ-160 מיליון שקל, וכי "העבודות כללו שיפורים במחלף חבצלת, הקמת קירות אקוסטיים בחלקים שונים של הכביש, הצבת מעקות בטיחות כפולים וסלילת שוליים רחבים ובטיחותיים".

   

  מנכ"ל בפועל של חברת נתיבי ישראל, מיכה קופילובסקי, אמר כי "קטע הכביש הוא חלק מתוכנית כוללת של משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל", במסגרתה יורחב כביש החוף לכל אורכו בשנים הקרובות.

   

  במשרד התחבורה ביקשו להביא לתשומת לב הנוהגים בכביש, כי לאחר פתיחתו בימים ראשון עד רביעי (25-22), תבוצע פתיחה הדרגתית של הנתיבים החדשים. בימים אלו הנהגים מתבקשים לנקוט במשנה זהירות במיוחד בלילה, אז יוסיפו להתבצע עבודות הכנה בכביש וצפויים שינויים תכופים בהסדרי התנועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כביש 2 כביש החוף עבודות בכביש נתיב נתיבים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים