שתף קטע נבחר

משלוח ביצים מטורקיה נפסל בשל עקבות תרופות

בבדיקות שגרתיות נמצאו במשלוח ביצים מטורקיה שאריות תרופות נגד טפילים ברמה שאסורה לשיווק בישראל. צפי היבוא העתידי מהאזור הועבר לבדיקה. לקראת פסח מחזק משרד החקלאות את ייצור הביצים המקומי ביבוא מטורקיה, הולנד וספרד

משרד החקלאות הודיע היום כי עצר משלוח ביצים שהגיע מטורקיה, לאחר שבמהלך בדיקות איכות התגלו בו שאריות תרופות ברמה אסורה לשיווק בישראל. בנוסף הורה משרד החקלאות ופיתוח הכפר ליבואנים להעביר לידיו את צפי היבוא מהאזור לטווח הקרוב. כלל משלוחי ביצים המיובאים לישראל נבדקים מדגמית עם כניסתם לישראל.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

רוב הביצים המשווקות בישראל הן תוצרת הארץ, בהיקף ייצור של כ-2 מיליארד ביצים בשנה. בתקופות בהן הביקוש עולה על ההיצע, בעיקר סביב ראש השנה ופסח, הייצור המקומי מחוזק בייבוא ביצים בכדי למנוע מחסור. מדי שנה מיובאות לישראל כ-150 מיליון ביצי מאכל מהולנד, ספרד וטורקיה.

 

על פי ההיתר ליבוא ביצים על המשלוחים לעמוד בקריטריונים ווטרינריים זהים לאלו של הייצור המקומי. מפקחי משרד החקלאות המקבלים אליהם את הביצים המיובאות בודקים את תעודות הבריאות, ומוודאים כי רופא וטרינר ממשלתי חתם על הצהרת הבריאות של מדינת המוצא. בנוסף, נציגי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות הישראלי מבצעים בדיקות במדינות המוצא במסגרתן נבדק מערך הפיקוח הווטרינרי ומתקני הייצור.

 

ד"ר נדב גלאון, מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מסר כי "למרות שמדובר בכמויות מזעריות של תרופות, אין להתיר צריכת ביצים אלו. רמות שאריות תרופות המותרות בשיווק במוצרים מן החי נקבעות יחד עם משרד הבריאות בהתאם למוצר ולתרופה, וננקטים הצעדים המקובלים על מנת לוודא שהמזון המשווק לציבור, אכן עומד ברמות שנקבעו בחוק, כמקובל במדינות מפותחות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים