שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "צועקים לי 'הופה היי' ברחוב עד היום"

  גם 20 שנה אחרי, אבי דור, הצלע השלישית מ"הופה היי" המיתולוגית, יודע שהשתתפות בתוכנית עזרה לגדל דור שלם של ילדים. "זו היתה המהות שלנו", הוא מעלה זכרונות במדור "עשיתי סצנה" - ולא, הוא לא ממש אופטימי לגבי הסיכוי שנראה איחוד של השלושה בקרוב

  מה הייתם אומרים על הקונספט הבא: להקת גברים שמופיעה ברחבי הארץ - בכל שבוע במקום אחר ומתועדת לשידור בטלוויזיה. כנראה שלא נשמע כמו פורמט הטלוויזיה המבטיח ביותר - אבל גם היום, עשרים שנה אחרי שירדה ממסך הערוץ הראשון, תוכנית הטלוויזיה "הופה היי" נחשבת לאחת מתוכניות הילדים המיתולוגיות האהובות ביותר אי פעם.

   

  עוד בעשיתי סצנה:

  פיני טבגר:"הגעתי בוּר לשיר שלנו, לא ידעתי מי זו נינט"

  לאורה ריבלין:"קרובים קרובים עזרה לי להרגיש שחקנית"

  קושניר: "זהו זה היתה הסיירת הכי איכותית"

   

  "כשאתה ילד ואתה מתאהב במשהו זה לכל החיים", מספר אבי דור, שהשתתף בגלגול השני של התוכנית לצידם של יגאל בשן ואהרון פררה, "היום כשאני מסתובב ברחוב, אני רואה אנשים בני 30 ו-40 שצועקים לי 'הופה היי'. אנחנו מקבלים תגובות ברחוב עד היום כאילו שאתמול שודר פרק".

   

   דור כבר בן 58, כשהצטרף להופה היי, זו היתה הוורסיה השנייה של התוכנית - אחרי שהחלה את דרכה ב-1986 עם יגאל בשן, עוזי חיטמן ויונתן מילר כפינה ספציפית ואז הפכה לתוכנית משלה. אלא ששנתיים מאוחר יותר, בשיא ההצלחה, הלהקה התפרקה. ב-1989 קמה מחדש עם הצוות - בשן, פררה ודור. "כשהתחלתי את הופה היי הייתי בן 31", נזכר דור, "מה שאני זוכר משם זה את החברות בינינו שראו על המסך. כל היחסים על הבמה, היו היחסים גם מאחורי הקלעים. חיכינו במיוחד לשבוע הצילומים כי זאת הייתה חוויה - טבע וטיולים בארץ. היה פרגון מאוד גדול בתוך הדבר הזה שנקרא הופה היי, זאת היתה המהות שלנו".

   

  איזה קטע אתה זוכר במיוחד?

   

  "יש קטע שמבטא כמה נאיבים היינו אז. היה פרק אחד שצילמנו בקיסריה ששם גילמנו שלישיה שרוצה לחקות אותנו ונקראת 'בומבה היי'. בשלב מסוים, צילמנו בבית מלון ודחפו אותי בעגלת המגבות של המלון כשאני קשור ובסוף גם נופל למים. זה לא היה נורא קשה אבל בוא נאמר שזה לא היה הדבר הכי נעים ליפול לתוך המים עם עגלה של מגבות אבל עשיתי את זה כי זאת עבודה ואין ברירה. צילמנו את זה ממש על אמת. אחרי שסיימנו לצלם, ראיתי את הקטע ואני שם לב שבכלל לא רואים אותי נופל למים מהעגלה, כלומר רואים רק את העגלה. אז הלכתי למפיק ושאלתי אותו 'למה הייתי בפנים בכלל אם לא ראו אותי?'. זאת הייתה הנאיביות שלנו, התמימות הזאת. לא ידענו לזייף מה שנקרא".

  הופה היי בימים היפים (צילום מסך) (צילום מסך)
  הופה היי בימים היפים(צילום מסך)

  התוכנית שזכתה להצלחה והיתה פופולרית במיוחד נמשכה כחמש שנים בגלגולה השני ובסך הכל כתשע שנים. דור מתאר שלמרות הצלחת התוכנית, היא הורדה בשל אילוצי תקציב. "זאת הייתה תוכנית לא זולה עם המון לוגיסטיקה - הקמת במה ולהביא ילדים להופעות. כנראה שבערוץ הראשון החליטו להוריד. היו שם בעיות תקציב, את זה אני יודע".

   

  צילמתם לא מעט פרקים נכון?

   

  "בהתחלה היינו מצלמים פרק אחד במשך יומיים שלושה, ואז המפיק אמר 'בואו ניסע לעוד יומיים וככה נוסיף פרקים. היינו חוזרים עם שלושה פרקים. הסתובבנו בכל הארץ. קריית שמונה, אילת וים המלח. בסך הכל אם אני זוכר נכון היו 40-50 פרקים במשך חמש שנים. בהמשך סיימנו לצטלם והמשכנו להופיע על הבמות. היינו תוכנית כזאת משמעותית שצה"ל אפילו נתן לנו טנקים אמיתיים. תראה לי עוד תוכנית שצה"ל נותן לה טנקים".

   

  איך השפיעה "הופה היי" על הקריירה שלך? 

   

  "היא הביאה אותי לתחום הילדים, כי לפניה הייתי מופיע בתור בדרן ומנחה. כשיגאל בשן פנה אלי ועשינו אודישן מאוד מצחיק, עזבתי לחלוטין את נושא הערב - בזכות זה התחום שלי בעולם הילדים. היום אגב אני מופיע עם פררה לבד". 

  אבי דור. גדלנו עלייך (צילום: רון קדמי) (צילום: רון קדמי)
  אבי דור. גדלנו עלייך(צילום: רון קדמי)

  דיברתם בעבר על איחוד אפשרי?

   

  "דיברנו על איחוד, אבל היום זה לא כל כך אפשרי. לא בטוח שיכולנו להתאחד. כרגע זה עומד על הפרק. היו הצעות ממפיקים וזה לא קרה אז כנראה שאין רצון של שלושתנו. אנחנו באחלה יחסים, שלא תבין לא נכון. לפני כשנה וחצי נפגשנו שלושתנו במסיבת הפתעה של אשתי. זה היה אחרי 5 שנים שלא נפגשנו".

   

  מה אתה עושה בימים אלה?

   

  "כתבתי, אני מופיע ומביים בהצגת תיאטרון שרצה ברחבי הארץ ונקראת 'הרי את משובשת לי' עם מיכל ינאי ונטלי דדון. הצגה שבודקת מה קורה לזוג אחרי כמה שנים של נישואים אם הם לא מקפידים לשמור על מערכת היחסים".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך
  זכרונות מ"הופה היי". אבי דור
  צילום מסך
  לאתר ההטבות
  מומלצים