שתף קטע נבחר

פרויקט גרנדיוזי: מלונדון לניו-יורק בכביש מהיר

רוסיה מנסה לתכנן כביש שיחבר בין סיביר לאלסקה דרך מיצר ברינג, כך שניתן יהיה להגיע במכונית מבריטניה עד ארה"ב

אם להסתמך על תוכנית רוסית חדשה ושאפתנית, האדם עומד לנצח בקרוב שוב את הטבע. פרויקט כבישים ורכבות שמתכננת חברת Russian Railways הממשלתית, אמור לכלול כביש שיחבר בין סיביר שברוסיה לאלסקה שבארה"ב, וכך לאפשר למעשה לראשונה בהיסטוריה להגיע במכונית או באופנוע מלונדון עד לניו יורק בזכות הרצף היבשתי שייווצר.

 

ראש החברה הרוסית, ולדימיר יקונין, הציג את הרעיון במפגש עם אנשי האקדמיה הרוסית למדעים. לפי התוכנית שלו, גשר או תעלה יאפשרו לחצות את מיצר ברינג בין רוסיה לאלסקה. תוכניות להקים מנהרה או גשר שכזה הועלו כבר לפני יותר מ-100 שנה, אך מעולם לא יצאו אל הפועל.

לפי החזון הרוסי, הדרך החדשה תכלול מסילת רכבת ארוכה שתחבר את אירופה לאמריקה וכן כביש מהיר שבו ניתן יהיה לנסוע במכוניות את כל הדרך לארצו

של הדוד סם ובחזרה.

 

עם זאת, התקשורת האמריקנית מזכירה כי אף שהרוסים מדברים גבוהה-גבוהה, בינתיים כדאי להמשיך להזמין כרטיסי טיסה אם רוצים להגיע לתפוח הגדול: תוכניות דומות הוצעו בעבר לפחות פעמיים ולא הוגשמו, ובנוסף העיר נום באלסקה, שאליה אמורה לכאורה להתחבר הדרך הרוסית, אינה מחוברת היטב לשאר חלקי אלסקה וארה"ב, מה שהופך נכון לעכשיו את הדרך הפוטנציאלית לרחוקה ממושלמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים