שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
טרור ערבי נגד ראשי העדה הארמית
רימון יד ואיומי אקדח – כך מנסים במגזר הערבי לדכא את האביב הפוליטי של הארמים בישראל

טרור בקלפיות

האלימות שמפעילים גורמים קיצוניים בציבור הערבי נגד הארמים הלכו והחריפו במערכת הבחירות האחרונה. כששיאה, שהושתק בתקשורת הישראלית, היה זריקת רימון יד לעבר ביתו של המועמד הארמי של מפלגת ישראל ביתנו, שאדי חלול.

 

חלול סיפר לערוץ 20 כי איומים, כולל איומים בנשק, היו מנת חלקם גם של ארמים שהגיעו אל הקלפיות ביום הבחירות. בעיקר כאלו שניסו למנוע את הזיופים הרבים שהיו לדבריו בקלפיות שבמגזר הערבי.

 

ערוץ 20

ערוץ 20

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

טרטור בירוקרטי

בחודש ספטמבר האחרון חתם שר הפנים לשעבר, גדעון סער, על צו המאפשר למאה ושלושים אלף הערבים המשתייכים לכנסיות הנוצריות מזרחיות להירשם כארמים במרשם האוכלוסין. חתימתו של סער הגיעה לאחר מאבק ממושך של הארמים על זכותם להגרה עצמית נפרדת מזו של הציבור הערבי. פסק דין של בית המשפט העליון, יחד עם חוות דעת אקדמיות המאשררות את הייחודיות האתנית תרבותית, אפשרו את ההכרה בארמים הישראלים. אך חלול טוען כי למעשה הרשויות מערימות קשיים על הבאים להירשם. ומאלצים אותם לפנות לבתי המשפט להשגת צו הצהרתי. דבר המסבך ומייקר מאוד את ההליך.

 

במגזר הערבי מתקבלת התנועה הארמית בעויינות רבה. בין השאר בשל התקרבות המוצהרת של ראשיה למגזר היהודי בארץ. ועידוד אותו מקבלים צערי העדה להתגייס לצה"ל.


פורסם לראשונה 31/03/2015 14:59

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ', אסי כהן
רימון נזרק לעבר ביתו של שאדי חלול. התקשורת שתקה
צילום: אורי דוידוביץ', אסי כהן