שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: עצורים בפריצת פעילים למדגרת אפרוחים
  כ-20 פעילי זכויות בע"ח מחו ברמת הכובש על הטיפול באפרוחים והמתתם. המשטרה עצרה 14 פעילים בחשד שגרמו נזק, סירבו להתפנות ותקפו שוטרים. המוחים טוענים: "רוצים לעורר מודעות ל-15 אלף אפרוחים שנגרסים מדי יום"

  14 פעילים של הארגון "החזית לשחרור בעלי חיים" נעצרו היום (ג') בחשד שפרצו למדגרת אפרוחים בקיבוץ רמת הכובש בשרון, תקפו עובדים, גרמו נזקים למקום ובנוסף תקפו שוטרים שהגיעו לפנותם. החשודים נלקחו לחקירה בתחנת משטרת כפר סבא. חבר בארגון אמר: "מטרת הפעולה הייתה לעורר מודעות בציבור לכך ש-15 אלף אפרוחים נגרסים מדי יום בתעשיית הביצים".

   

  עצורים במדגרת אפרוחים ברמת הכובש

  עצורים במדגרת אפרוחים ברמת הכובש

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפעילים במדגרה ברמת הכובש ()
  הפעילים במדגרה ברמת הכובש
   

  עוד בחדשות:

  במדגרה ברמת הכובש (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים) (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)
  במדגרה ברמת הכובש (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)

   (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים) (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)
  (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)

   (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים) (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)
  (צילום: רועי שפרניק, חזית לשחרור בעלי חיים)
   

  בשעות הצהריים הגיעו למדגרה כ-20 פעילים על מנת להביע מחאתם על גידול האפרוחים והמתתם. על פי החשד, הם פרצו למקום בכוח וגרמו נזקים כבדים.

   

  למדגרה הגיע כוח משטרה בראשות מפקד תחנת כפר סבא, סגן ניצב פרץ רצון, אך המוחים סירבו להתפנות והשוטרים הפעילו כוח. בסיום החקירה יוחלט אם לעצור את הפעילים ולהביאם לבית משפט.

   

  רועי שפרניק, צלם ופעיל בארגון "החזית לשחרור בעלי חיים" סיפר ל-ynet: "מטרת הפעולה לא הייתה לבצע פרובוקציה. בפעולה לקחו חלק אמהות, אבות, אנשים עובדים, מנכ"לים של חברות היי-טק - כולם רוצים שהציבור הרחב ייתן את הדעת על מה שמתבצע.

  נכנסנו פנימה למדגרה ואז העובדים נאלצו להפסיק לגרוס את האפרוחים. היו שם ארגזים מלאים באפרוחים שהוצאנו שנייה לפני הלהבים. הוצאנו לפחות 200 אפרוחים ונחפש להם בית".

   

  חוק צער בעלי חיים מתיר להשתמש במכונות שאושרו על ידי רופא וטרינר ממשלתי, המצויידות בלהבים, זיזים או בליטות המסתובבות במהירות גבוהה במטרה לגרום למוות מיידי של האפרוח בפרק זמן שלא יעלה על 15 דקות מתום הליך המיון של האפרוחים או עוברי האפרוח.

   

  שפרינק: "אנחנו מנסים להעלות את זה לתודעה הציבורית כי לא מדברים על כך. בפרסומות רואים בעלי חיים מחייכים, אבל זה שקר מוחלט. זה בחסות החוק לגרוס אותם ולא ייתכן שדבר כזה יקרה במדינת ישראל. ההתעללות נהיית יותר ויותר מחרידה. אנחנו יצאנו משם, אבל האפרוחים ימשיכו להיגרס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים