שתף קטע נבחר

לא רק פנים יפות: הדוגמן של אלוהים

איתמר רז היה מרוח על שלטי חוצות ושערי מגזינים. אבל זה היה בגלגול הקודם, לפני מה שנראה כאלף שנות דור. היום הוא ד"ר איתמר רז, רופא וחסיד ברסלב: "אם היו אומרים לי שיום אחד יהיו לי פאות וזקן - לא הייתי מאמין"

 

 

את הפנים שלו כבר ראיתם, מן הסתם. אחרי הכל, איתמר רז היה מרוח על שלטי חוצות ושערי מגזינים. אבל זה היה בגלגול הקודם, לפני מה שנראה כאלף שנות דור. היום הוא ד"ר איתמר רז, רופא וחסיד ברסלב. את התספורת האופנתית מחליפה כיפה לבנה גדולה, הפנים מעוטרות בזקן ארוך, אבל החיוך – אותו חיוך.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אם היו אומרים לי לפני די הרבה זמן, שיום אחד יהיו לי פאות וזקן - לא הייתי מאמין בכלל", מחייך ד"ר רז. "הייתי חושב שהם משוגעים".

 

עוד כתבות ב"אורות":

 

רז, כמו רבים אחרים, "ראה את האור" במרחק אלפי קילומטרים מהבית, באוסטרליה – והאור קרן מתורות זרות. "התחלתי לקרוא כל מיני ספרים של בודהיזם ומדיטציה", הוא מספר ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית", "ואז בדיוק נפל לידיי ספר שנקרא 'מדיטציה יהודית'. שמחתי לראות שגם ביהדות יש את הדבר הזה. וכמו מצווה שגוררת מצווה, הלכתי לבית הכנסת, שמעתי את הדרשות של הרב, והתחלתי להתחבר לרוחניות".

 

לא רק תורה

תוך כדי שהוא מגלה את היהדות, ועובר תהליך של "התחזקות" - קיבל איתמר הצעת עבודה בעולם הדוגמנות, שהפכה בן לילה לעבודה במשרה מלאה מסביב לעולם, שכללה קמפיינים וצילומים למגזינים נחשבים ברחבי אירופה. "אהבתי את המסיבות, ואהבתי את הפרסום, ואת הכבוד והגאווה", הוא אומר.

 

אתה מצטער על התקופה ההיא?

 

"אין מה להצטער על מה שעוד לא מגלים. רק כשמגלים את האמת ואת הפנימיות - אפשר לכוון את המסלול, ואז אם יש גלישות פה ושם, על זה אפשר אולי להצטער, ולקוות להשתפר".

 

שלא כמו רבים בעולם התשובה, רז בחר שלא להתנתק מהעולם לטובת חיים של תורה ורק תורה. "אני חושב שזו טעות גדולה לעזוב הכל בשביל ללמוד תורה בלבד", הוא אומר, ומסביר כי "'תורה עם דרך ארץ' זו הדרך האמיתית".

 

זה מה שהוביל אותו ללמוד רפואה, לסיים בהצטיינות – ולפתוח קליניקה בשכונה חרדית בירושלים, שבה הוא מטפל בפציינטים ממגזרים שונים. "כרופא, גיליתי שבתוך המגזר החרדי יש רבים שמתרגלים יוגה, עוסקים במדיטציה ועוד. לא היית חושב, אבל במגזר החרדי יש רבים שמעדיפים את הרפואה המשלימה, מבינים בה והתנסו בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
איתמר רז, אז והיום
צילום: אורות
צילום: אורות
מי "הרופא הגדול באמת"?
צילום: אורות
מומלצים