שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האיש שהיה בו הכל

  לו היה בין החיים, היה הרבי מלובביץ' חוגג היום את יום הולדתו ה-113. מה היה בו, במנהיג האדיר הזה, שגרם לרבים כל כך להעריץ אותו? ואיזו "מתנת יום הולדת" מציע הרב מיידנצ'יק להעניק לו?

  היום, יום שלישי, י"א ניסן תשע"ה, חל יום הולדתו ה-113 של הרבי מלובביץ'. בדרך כלל נחשב יום הולדת לציון דרך אישי, והוא נחגג בחוג המשפחה והידידים. אבל כאשר מדובר ביום ההולדת של הרבי – זהו ציון דרך עבור חסידיו, ואולי אף עבור כל יהודי.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  ראשית, מפני שרבי, באופן כללי, הוא ראשי תיבות ראש-בני-ישראל. הראש והמוח של עם ישראל, שדרכו מזרים הקדוש-ברוך-הוא אנרגיה אלוקית לכל העם. על פי המוסבר ב"זוהר הקדוש", הדרך שבחר הבורא לקיים את העולם היא על ידי "צדיק יסוד עולם", המכונה "ממוצע המחבר". כלומר, מציאות שדרכה מתרגם השם את הרצון והשפע האלוקיים האין-סופיים לממדים שאנשים כערכנו מסוגלים להכיל.

   

  פסח בערוץ יהדות:

   

  שנית, מפני תרומתו חסרת התקדים של הרבי לעיצוב פני דורנו בכל הקשור לענייני יהדות. ממסגרת מסוגרת שבאה לידי ביטוי רק בקרב באי בתי-הכנסת, הפך הרבי את היהדות למורשת גאה ומעשית לכל יהודי באשר הוא. באמצעות אלפי שלוחיו הפזורים בכל קצוות תבל, ממשיך עד היום להגיע אור היהדות לפינות הנידחות ביותר, ולחדור גם ללבם של יהודים שרגלם לא דרכה במקום מוצהר של דת.

   

  קחו לכם החלטה טובה

  הרבי היה איש שהכל בו. גאונות מדהימה בכל מכמני התורה, הקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת ישראל

  הקורנת לקטן כמו לגדול, חזון נבואי, מעשיוּת כבירה - ומנהיגות חובקת עולם. אין מי שפגש ברבי ולא נותר נפעם. השילוב המרתק של בקיאות עד לפרטים הקטנים בכל תחומי הדעת והחיים, כנות, אכפתיות תהומית ודיבור בגובה העיניים – הפך את הרבי לתל תלפיות שהכל פנו אליו.

   

  מה היה בו? תלמידי-חכמים נתפסו לחידושים הגאוניים בכל מקצועות התורה; פוליטיקאים השתאו מראיית הנולד המפוכחת; אנשי-צבא יצאו מהכלים מההבנה האסטרטגית הבריאה; מדענים – מהניתוחים המדעיים הבהירים ומההוכחות המוצקות באמיתותה של התורה; סתם "עמך" – מאהבת הזולת השופעת, שבאה לידי ביטוי בתשומת-לב אבהית לכל פונה – למקטן ועד גדול - כמו היה בן יחיד ממש. התפעמו מהברכות שחוללו נסים לאלפים ולרבבות אצל אנשים פרטיים; מהנבואות האלוקיות שנאמרו בהזדמנויות שונות והתממשו בדיוק מפליא. איש-איש והייחודיות שמקסימה אותו במכלול האגדי הגלום ברבי.

   

  מנהיגותו של הרבי חובקת לא רק את עם ישראל. הרבי היה מנהיג ישראל היחיד, לפחות מאז יצא עמנו לגלות,

  שפנה בקריאות חוזרות ונשנות אל עמי העולם לקיים את שבע המצוות המיועדות להם, כפי שנכתב בתורה. בעקבות קריאותיו חתמו מנהיגי מדינות רבים ועודדו את אזרחיהם לקבל על עצמם את אמנת "שבע מצוות בני נוח" – תופעה היסטורית מדהימה לפי כל קנה-מידה.

   

  על פי מקורות היהדות, ביום ההולדת גובר מזלו של האדם, ולמעשיו והתנהגותו ביום זה – השפעה עמוקה על עתידו. י"א בניסן, יום-ההולדת של הרבי, הוא יום של התגברות המזל לכולנו, והזדמנות להודות לקב"ה על שזכינו למנהיג שכזה.

   

  הבעת התודה הטובה ביותר היא שנעניק "מתנת יום-הולדת". נקבל על עצמנו החלטה טובה בתחום התורה והמצוות – מתוך כוונה לזירוז הגאולה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים