שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אזהרת צפייה בסרט: בגלל טיסת ג'רמנווינגס

  יציאת הסרט הארגנטיני "סיפורים פרועים" בארצות הברית לוותה באזהרת צפייה: "בעקבות מקרה טיסת ג'רמנווינגס, קחו לתשומת לבכם שבסרט יש קטע שעשוי להיות מטריד". מה הקשר? התשובה בפנים, בלוויי אזהרת ספוילר

  יציאתו של הסרט "סיפורים פרועים" לאקרנים בארצות הברית בסוף השבוע האחרון לוותה באזהרת צפייה. אבל כדי שנוכל לספר לכם עליה, מן הראוי שנספק לכם גם אזהרת ספוילר. כך שאם בכוונתכם להמשיך לקרוא, קחו בחשבון שנחשוף בפניכם את עלילת האפיזודה הראשונה בסרט של הבמאי הארגנטיני דמיאן סיפרון. אם זה מנחם אתכם, יש עוד חמש כאלה באסופה הקולנועית הזו.

   

  מתוך "סיפורים פרועים" ()
  מתוך "סיפורים פרועים"

  ובכן, לפני הקרנות בכמה מבתי הקולנוע בארצות הברית, מופיעה הודעה בנוגע להקרנות הסרט "סיפורים פרועים" (שנמנה בין חמשת המועמדים לאוסקר הזר השנה), ובה אזהרה לקהל. הודעה דומה מופיעה באתר רשת קורזון, שמקרינה את הסרט באולמותיה, ובה פניה לצופים: "אזהרה: בעקבות מקרה טיסת ג'רמנווינגס מה-24 במרס, בבקשה קחו לתשומת לבכם ש'סיפורים פרועים' מכיל קטע שחלק מהלקוחות עשויים למצוא כמטרידים".  

   

  טיסת ג'רמנווינגס המדוברת היא כמובן זו שבאה לסיומה הטרגי בהתרסקות בהרי האלפים הצרפתיים. חקירת התקרית העלתה כי טייס המשנה אנדראס לוביץ היה זה שאחראי לאסון, לאחר שנעל את עצמו בתוך תא הטייס, ולקול הדפיקות על הדלת וקריאותיו של הקברניט שנותר בחוץ, הוליך את המטוס אל תוך ההר. 150 הנוסעים במטוס נספו כולם. על פי החשד, לוביץ היה שרוי בדיכאון ומעשיו היו בעצם אקט אובדני, שגבה חייהם של עשרות אחרים.

   

  ומה הקשר בין המקרה הזה ל"סיפורים פרועים"? אם אינכם מעוניינים לגלות את אשר מתרחש באפיזודה הקרויה "פסטרנק" שפותחת את הסרט, כדאי שתנטשו כאן. כאמור, ספוילר לפניכם.

   

   

  ובכן, ב"פסטרנק" מגלים נוסעי טיסה פנימית בארגנטינה כי הם כולם נמנים על מכריו של אחד שמו גבריאל פסטרנק.

  חברתו לשעבר, מורה מבית הספר היסודי, חבר לספסל הלימודים, מרצה שבחן את יצירותיו המוזיקליות ועוד. כולם הכירו אותו, וכולם הרעו לו באופן כזה או אחר. הגילוי המפתיע הזה מעורר את חשדם, ואכן זמן קצת לאחר מכן מודיעה הדיילת כי אותו פסטרנק, שאת חיזוריו היא דחתה, הוא ראש צוות השירות בטיסה וכי הוא נעל עצמו בתא הטייס.

   

  התמיהה של הנוסעים הופכת לחרדה, כשהמטוס מתחיל להנמיך במהירות. הפסיכולוג לשעבר של פסטרנק, גם הוא בין הנוסעים, ניגש אל דלת תא הטייס ודופק עליה נמרצות. הוא פונה אל מי שהיה המטופל שלו ומפציר בו להפסיק את הטירוף הזה. "אלו ההורים שלך שאשמים", הוא צועק, אך נענה בשתיקה. כשאנחנו צופים במטוס מבחוץ, אנו חוזים בו בדרכו להתרסק אל בית הוריו של אותו פסטרנק. מעין אנדראס לוביץ שסיפרון הגה מראשו במקרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים