שתף קטע נבחר

סכנה על הכביש - מחצית מכלי הרכב עם צמיגים לא תקינים

בבדיקת תקינות שערכו משרד התחבורה ואגף התנועה במשטרה למאות מכוניות, עלה כי הצמיגים במחצית מהן אינם תקינים. 126 מכלי הרכב הורדו מיידית מהכביש

תוצאות מבצע לבדיקת תקינות צמיגים שערכה במהלך החודש הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מעוררות דאגה. כל רכב שישי שצמיגיו נבדקו לאחרונה במבצע שנערך על-ידי הרשות, בשיתוף עם משרד התחבורה ומשטרת התנועה, הורד מהכביש עם ליקויי צמיגים חמורים.  במסגרת המבצע שנערך במהלך השבוע השלישי של חודש מרס, נבדקה תקינות הצמיגים ב-751 כלי רכב מסוגים ובגילאים שונים. ב-126 (16.6%) מהם התגלו ליקויים כה חמורים עד כי נדרשה הורדה מהכביש כדי למנוע סיכון לנוסעים ולשאר משתמשי הדרך.

 

צמיגים - לא תקינים ()
צמיגים - לא תקינים

 

ב-31% מכלי הרכב שנבדקו (235 מכוניות) התגלו ליקויים שהוגדרו "מזעריים", אך בעלי הרכב חויבו לתקן אותם. בסך הכל, רק כמחצית (390 כלי רכב) מהמכוניות שנבדקו נמצאו צמיגים תקינים לחלוטין, אך בכשליש מהמכוניות התגלה לפחות צמיג אחד לא תקין, ובעל הרכב התחייב לתקנו כדי למנוע "הורדה מיידית מהכביש".

 

כדי להזכיר כי נהג שבמכוניתו מתגלה צמיג לקוי, מתבקש להחליפו בצמיג החלופי שברכב. אם אין ברשותו צמיג מתאים, תורד המכונית מהכביש עד שיימצא כזה. במקרה של יותר מליקוי בצמיג אחד, תורד המכונית מהכביש אוטומטית. ולגבי תחזוקה: בדקו אוויר לעיתים קרובות (וכאשר הצמיג קר), שכן זו ללא ספק הפעולה הפשוטה והחשובה ביותר לשמירה על אורך חיי הצמיג, יכולתו הדינמית ותצרוכת דלק טובה יותר. זכרו, צמיג עם לחץ אוויר נאות ישמור על מאפייניו זמן רב יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
והצמיג שלכם, תקין?
צילום: shutterstock
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים