שתף קטע נבחר

פטור ממס לעמותות - במוקד דיוני ועדת הכספים הזמנית

היום כצפוי אושרה מועמדותו של ח"כ ניסן סלומינסקי לראשות ועדת הכספים הזמנית בכנסת. מתוך 17 חברי הוועדה, מכהנים בהרכב הזמני 10 שכיהנו בכנסת הקודמת

עימות פוליטי ראשון צפוי לוועדת כספים הזמנית שהוקמה אתמול (ג'), כבר בימים הקרובים, סביב מתן אישור דחוף על פטור ממס שיקבלו כ-100 עמותות, ודיון על ניהול התקציב מה-1 בינואר 2015 עם החשבת הכללית באוצר. היו"ר הזמני של הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), שנבחר היום (ד') לתפקיד, מיהר להודיע על כוונתו לקיים את הדיונים מיד לאחר שבוע הפסח בטענה שמדובר ב"עניינים דחופים שהטיפול בהם נדחה בגלל מערכת הבחירות".

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה :

 

סלומינסקי מתכוון להתעמת סביב קבלת האישור לדיונים עם הוועדה המסדרת שהוקמה אתמול אחרי השבעת 120 הח"כים, ותפקידה לנהל את עבודת הכנסת עד לכינון הממשלה והקואליציה החדשות. יו"ר הוועדה ח"כ זאב אלקין (ליכוד), שהביא את מועמדות סלומינסקי לאישור ההרכב של ועדת הכספים, רמז מיד כי לא ישתף אתו פעולה כשאיחל לו "שהקדנציה שלו בראשות הוועדה הזמנית תהיה קצרה ככל האפשר".

 

מועמדות סלומינסקי אושרה בוועדה המסדרת כמעט פה אחד בהסכמה של רוב הסיעות לפי המסורת שמעדיפה את הח"כ שעמד בראש הוועדה עד לפיזור הכנסת הקודמת. המסורת עקפה הפעם גם את המאבק הפוליטי על ראשות הוועדה שהחל מיד אחרי הבחירות בין משה כחלון המועמד לתפקיד שר האוצר, המבקש למנות ח"כ מכולנו למשה גפני מיהדות התורה, שעמד בראש הוועדה לפני הכנסת הקודמת. בינתיים, גפני גם לא נכלל בהרכב הזמני של הועדה.

 

הוועדה המסדרת מכוננת רק 2 ועדות זמניות, לענייני חוץ וביטחון וכספים, וראשי הוועדות חייבים לקבל את אישורה לסדר היום שלהן. הרכב הוועדות משקף את יחסי הכוחות של סיעות הכנסת ולא את ההרכב העתידי של הקואליציה. עם זאת ריח הקואליציה הנרקמת כבר נדף מההרכב שאישר היום את מועמדות סלומינסקי: 5 התומכים היו רק מסיעות הליכוד (זאב אלקין ואיוב קרא), אלי אללוף (כולנו), סלומינסקי (הבית היהודי) ומיקי לוי (יש עתיד).

 

התנגדה רק עאידה תומא-סלימאן מהרשימה המשותפת. הרקע לכך הוא דרישת הסיעה להגדיל את מספר נציגיה בוועדת הכספים מ-2 ל-4 בתמורה לוויתור שלה על 2 הנציגים שניתנו לה בוועדת חוץ וביטחון כדי למנוע מראש את אי הנעימות שבהדרת הח"כים ערביים מדיונים על נושאים ביטחוניים מסווגים. רוב הסיכויים שהסיעה לא תקבל את הפיצוי הזה שיהפוך אותה לגדולה ביותר בוועדת הכספים ולאבן נגף לממשלה במישור הכלכלי.

 

מתוך 17 חברי הוועדה מכהנים בהרכב הזמני 10 שכיהנו בכנסת הקודמת, בהם אראל מרגלית, שלי יחימוביץ וסתיו שפיר (המחנה הציוני). הם לא נכחו היום בישיבה שאישרה את סלומינסקי ליו"ר הזמני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ סלומינסקי ושפיר באחד מדיוני הוועדה בכנסת הקודמת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים