שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  קפה מוזל: אילן'ס תחליף את סי אספרסו בנתב"ג
  הרשת זכתה במכרז, שכלל גם חובה למכור 4 פריטים במחירים נמוכים (יחסית לנתב"ג) ותחליף את שני סניפי C אספרסו. אילן'ס תפעיל שני סניפים שיתחרו בקפה קפה (באולם שחקים) ובקפה ג'ו, שתחליף את ארקפה. המחירים: קפוצ'ינו לקחת: 11.70 ש', אספרסו: 7.80 ש', קרואסון חמאה: 11.50 ש' ובקבוק מים מינרליים קטן: 7.80 ש'

  רשת בתי הקפה אילן'ס היא הזוכה השלישית במכרז רשות שדות התעופה. הרשת תפעיל בית קפה ב-2 נקודות בטרמינל 3: באולם שחקים וברוטנדה המרכזית בתוך אזור הדיוטי פרי. ההפעלה תחל ביוני והזיכיון - למשך 7 שנים וחלק ממנו זו החובה למכור כמה פריטים במחירים שנקבעו על-ידי רשות שדות התעופה.

   

   

  אילן'ס, שהוקמה ב-1994, תחליף את סניפי C אספרסו בנמל. קפה קפה זכתה אף היא לאחרונה במכרז להפעלת סניף באולם שחקים. קפה ג'ו תחליף את ארקפה באולם המרכזי, מה שיעזור לאילן'ס שכן ארקפה ממותגת גם היא כרשת במיצוב גבוה.

   

  כדי לנצח במכרז, האילן'ס הציעה מחירים נמוכים מעט מאלו שנכללו במכרז: קפוצ'ינו לקחת (קפה הפוך) ב-11.75 שקל (לצרכן המוצר יימכר ב-11.70 ש' שכן אסור למכור במטבע של 5 אג' שלא קיים), אספרסו ב-7.85 שקלים (7.80 שקלים לצרכן), קרואסון חמאה ב-11.50 שקל ובקבוק מים מינרליים ב-7.84 שקלים (לצרכן 7.80 שקלים). 

   

  לשם השוואה, בארקפה מכרו קפה הפוך לקחת ב-16-18 שקל. באילן'ס מחוץ לנתב"ג מוכרים קפה הפוך לקחת ב-16-13 שקל ואספרסו ב-11-10 שקל. מאפה בוקר עולה בסנפי אילן'ס 14 שקל ובקבוק מים מינרליים קטן: 10 שקלים.

    

  "מחירי שאר התפריט יהיו זהים למחירים שמחוץ לנתב"ג"

  "המחירים של הפריטים בשאר התפריט, יהיו זהים למחירים שמוכרים מחוץ לנתב"ג", אמר ל-ynet יעקב לוזון, הבעלים של הרשת. "המחירים של ארבעת הפריטים שהמחירים שלהם צוינו במכרז, נמוכים בכ-10% מהמחירון שלי".

    

  כשקופיקס פתחה לידכם את הסניף הראשון ברשת באבן גבירול בת"א, מכרתם  קפה ב-8 שקלים. המחיר הזה עדיין קיים שם?

   

  "כן, בקפה טו גו, אבל אין לנו כבר בית קפה שם. הפכנו אותו לחנות קפה. אנחנו לא מוכרים שם אוכל".

   

  בגלל קופיקס?

   

  "כיוון שאנחנו הולכים חזק לתחום הקפסולות החלטנו ללכת על חנות קונספט שמציגה את תערובו הקפה שלנו ואביזרי הקפה".

    

  "מקווים להעלות את המכירות בנתב"ג ב-20%"

  באמצעות פתיחת הסניפים החדשים בנתב"ג, תזכה הרשת לחשיפה אצל כ-6 מיליון נוסעים מדי שנה."עמלנו קשות כדי לזכות", טען לוזון. "הסיבה להתמודדות שלי במכרז היא כי החלטתי שהשנה אני מוציא את הרשת לזכיינים. כרגע יש לי סניפים רק במרכז. אני רוצה להיחשף לצפון ולדרום שם לא מכירים אותי למרות שאני הרשת הותיקה בישראל 21 שנה. באופן הזה, באמצעות הסניף בנתב"ג, אחשף לרוב תושבי ישראל ויהיה לי יותר קל לפתח את הרשת לכיוונים נוספים.

   

  "מצפה לנו הרבה עבודה בחודשיים הקרובים. נתנו לנו זמן קצר להחלפה. היום הודיעו לנו שזכינו וכדי לפתוח בתחילת יוני יש לנו חודש להתארגן לכזה מהלך גזול. זה לא פשוט. צריך אותנו לעבוד שעות נוספות. בנוסף לפתיחה, גם נעצב את כל המבנה מחדש. השקעה של כמה מיליון שקלים".

   

  כמה עלה לך לזכות במכרז הזה? כלומר, מה עלות הפעלת הסניף בנתב"ג?

   

  "יקרה מאוד. מיליונים".

   

  כמה זה ביחס לסניף רגיל במרכז ת"א?

   

  "יקר פי 100. יחד עם זאת, אני יודע מהמכרז שהמכירות בנתב"ג טובות, מכירות של כמה עשרות מיליוני שקל בשנה. אנחנו מקווים שעם המותג שלנו, עוד נעלה את המכירות באזור הזה, בלפחות 20%".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קפה מוזל: אילן'ס תחליף את סי אספרסו בנתב"ג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים