שתף קטע נבחר

במשטרה לא מבינים: מדוע הנעדר הלך לכפר הפלסטיני?

חוקרי משטרת מחוז ש"י הצטרפו למאמצים לאיתור הצעיר שנעלם. השאלות המרכזיות: מדוע הוא לא התקשר לדווח על התקלה ברכב, ומדוע לא הלך לקריית ארבע סמוכה

חוקרי המשטרה בפיקודו של מפקד מחוז ש"י, ניצב שלומי מיכאל, מנסים להבין מה בדיוק קרה במהלך האירוע שבו נעלם הערב (יום ה') צעיר בן 22 מבאר שבע באזור חברון. הצבא מנהל  את המאמץ לאיתורו, אבל במשטרת מחוז ש"י משתתפים בחקירה ומנסים לדלות מידע, ומהפרטים עולות כמה תהיות לגבי מעשיהם של הצעיר וחברו.

 

השאלות:

למה עצרו הנעדר וחברו דווקא ליד בית עאנון?

למה הנעדר הלך דווקא לכפר ולא לקריית ארבע?

למה השניים לא התקשרו לכוחות הביטחון?

 

החמ"ל שהוקם לצורך החיפושים (צילום: הלל מאיר, תצפית) (צילום: הלל מאיר, תצפית)
החמ"ל שהוקם לצורך החיפושים(צילום: הלל מאיר, תצפית)
 

 (צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית) (צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית)
(צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית)

החיפושים אחרי הצעיר הנעדר, היום (צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית) (צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית)
החיפושים אחרי הצעיר הנעדר, היום(צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית)

 

 

התמונה עדיין לא ברורה לחוקרי המשטרה הבכירים, שלא מוציאים מכלל אפשרות כל כיוון חקירה. החוקרים לא מבינים בשלב זה מדוע אחד הצעירים היה צריך ללכת ברגל לכיוון הכפר הפלסטיני בית עאנון כדי לבקש עזרה.

 

עוד שאלה היא מדוע רק אחד מהם הלך, ואיך זה שהם לא חשבו להתקשר בטלפון למשטרה או לאנשי ביטחון באזור כדי לקבל עזרה. במרחק לא רב מהמקום שבו נעצר הרכב של השניים נמצא היישוב קרית ארבע, והחוקרים מנסים להבין מדוע הם הלכו דווקא לכפר הפלסטיני. מאז הדיווח של החבר הוא נמצא בתחנת משטרה ומוסר עדות לגבי כל דקה ודקה שבה שהו השניים יחד, לפני הדיווח על ההיעלמות.

 

הידיעה הראשונית התקבלה היום בשעה 16:17 במוקד 100 של מחוז ש"י,  מצעיר שטען כי הוא וחברו נתקעו עם רכבם בגלל תקר בגלגל. הצעיר שהתקשר סיפר כי חברו הלך להביא כלי עבודה כדי להחליף גלגל, אך לא שב. החשש לחטיפה גבר לאחר שחלק מציודו האישי של הנעדר נעלם.

 הוא לבש קפוצ'ון של קק"ל ומכנסי ג'ינס.

 

בסריקות משתתפים כוחות גדולים של צבא באוגדת איו"ש, בהם גם לוחמים מיחידות מיוחדות שהוקפצו לזירה. השב"כ מרכז מאמץ מודיעיני. הצבא פרס חסימות בצירים המובילים למרחב בית עאנון על כביש 60 ועל כביש 35. במקביל, לוחמים סורקים בתים בתוך הכפר בית עאנון ומחפשים בתוך כלי רכב של פלסטינים. מדובר באזור הסמוך לגזרת גוש עציון ממנה נחטפו שלושת הנערים בקיץ האחרון.

 

גורם ביטחוני פלסטיני אמר הערב ל-ynet: "מעדכון שקיבלנו מדובר בעצירה של הרכב במקום שרחוק מאות מטרים עד קילומטר מהבית הראשון והקרוב ביותר לבית עאנון. זה קצת תמוה שהוא הלך כל כך הרבה כדי למצוא מישהו בכפר שיסייע לו. הנחת העבודה הראשונית שלנו היא שלא מדובר במשהו על רקע ביטחוני, אבל אנחנו בודקים את כל האפשרויות. האזור שבו הוא נעלם מוכר כאזור שקשור לפעילות פלילית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
החיפושים אחרי הנעדר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים