שתף קטע נבחר

"ילד הפכפך עם לב זהב". פרופיל של הנעדר

קרוב משפחה של הצעיר מבאר שבע שנעדר באזור קריית ארבע אמר כי הוא נסע לשם במסגרת עבודה חדשה. חבר ילדות: "זו לא פעם ראשונה שהוא נעלם"

"התחושות מאוד קשות, זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר", כך אמר הערב (יום ה') מאיר, קרוב משפחתו של הצעיר הישראלי שנעדר באזור קריית ארבע. "אימא שלו נסערת, כנראה הוא נסע לשם במסגרת עבודה חדשה באזור". מנגד, חבר של הצעיר אמר בשיחה עם ynet כי "זו לא הפעם הראשונה שהוא נעלם".

 

במשטרה לא מבינים: מדוע הנעדר הלך לכפר הפלסטיני?

 

קרוב המשפחה הוסיף: "התחושות מאוד קשות, זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר. עד שזה לא מגיע אליך - זה מאוד קשה. אנחנו רוצים את הבן חופשי, בריא ושלם. אני מבקש מכל עם ישראל להרבות בתפילות. הבנתי שהוא יצא לעבודה ואחר כך אמר לאימא שלו שהוא נוסע למערת המכפלה".

 

  

הסריקות אחר הנעדר (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
הסריקות אחר הנעדר(צילום: מוטי קמחי )

החפ"ק שהוקם בכניסה לקריית ארבע (צילום: הלל מאיר, תצפית) (צילום: הלל מאיר, תצפית)
החפ"ק שהוקם בכניסה לקריית ארבע(צילום: הלל מאיר, תצפית)

 (צילום: דוברות יחל"צ עציון) (צילום: דוברות יחל
(צילום: דוברות יחל"צ עציון)

 (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )
  

חברו של הצעיר ששוחח עם ynet הוסיף ואמר כי הוא "החליט ללכת עם חבר ילדות למערת המכפלה כדי להתפלל שם. חברה שלו נפרדה ממנו לפני כמה ימים ויש אפשרות שהוא עושה את זה בשביל פרובוקציה. אני חושב שהוא מתחבא במקום מסוים ובסוף הוא יצוץ איפשהו".

 

החבר שלל אפשרות כי ההיעלמות אירעה על רקע פלילי. "עבר עליו משהו ועובר עליו משהו תמיד", אמר, "הוא ילד הפכפך". לדבריו, הצעיר וחברתו נפרדו לפני כמה ימים לאחר שהיו יחד במשך כמה חודשים.

 

 
יצחק, שכן של המשפחה, סיפר: "זו משפחה נהדרת. הילד מקסים. גבר למופת ואדם טוב. הוא כמו הבן שלי. התחושה שלי מאוד קשה. אני נסער. אני מקווה שהכל יסתדר והמשפחה תעבור את זה".
 

בעיגול, המקום שבו נעצר הרכב של הישראלים (צילום: google maps) (צילום: google maps)
בעיגול, המקום שבו נעצר הרכב של הישראלים(צילום: google maps)
 

דניאל, חבר אחר של הנעדר, סיפר כי הוא "בחור מיוחד מאוד עם לב זהב. שנינו אוהדים של הפועל באר שבע ואני מכיר אותו מהמשחקים. כשחליתי הוא התגייס כדי לעזור ואסף תרומות עבור הטיפולים שלי. אני בהלם ולא מבין מה הוא עשה באזור הזה בכלל".

 

בינתיים, כוחות גדולים של צבא ומשטרה סורקים את השטח שבין קריית ארבע לכפר בית ענון בחיפוש אחר הנעדר. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי בשעה 16:17 נתקבלה שיחה במוקד 100 של המחוז מחברו של הנעדר שטען כי שניהם נתקעו עם רכבם בגלל תקר בגלגל. הצעיר שהתקשר סיפר כי חברו הלך להביא כלי עבודה כדי להחליף גלגל, אך לא שב. הצעיר שדיווח על ההיעדרות נמצא בחקירה, ועדותו מעוררת סימני שאלה.

 

חוקרי המשטרה לא מוציאים מכלל אפשרות כל כיוון חקירה, ולא מבינים, בשלב זה, מדוע אחד הצעירים היה צריך ללכת ברגל לכיוון הכפר הפלסטיני בית עאנון כדי לבקש עזרה. עוד שאלה היא מדוע רק אחד מהם הלך, ואיך זה שהם לא חשבו להתקשר בטלפון למשטרה או לאנשי ביטחון באזור כדי לקבל עזרה. במרחק לא רב מהמקום שבו נעצר הרכב של השניים נמצא היישוב קרית ארבע, והחוקרים מנסים להבין מדוע הם הלכו דווקא לכפר הפלסטיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר, תצפית
הסריקות אחר הנעדר, הערב
צילום: הלל מאיר, תצפית
מומלצים