שתף קטע נבחר

מוסלי נעצר: "מסתמכים על עד מדינה וראיות"

מעצרם של ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי, אביו ואנשי ארגונו הוארך לאחר חקירה סמויה שהפכה לגלויה בזכות עד מדינה שהפליל אותם בשלל מקרי רצח. המשטרה טוענת שהתיק שלה חזק מעבר לעד המדינה. החשודים מכחישים

במשטרה חיכו ליום הזה כשנה וחצי: בית משפט השלום בתל אביב האריך הערב (ב') את מעצרם ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי ואנשי ארגונו בחשד שהיו אחראים לגל של מעשי רצח בשנים האחרונות באזור המרכז.

 

בתום חקירה שנמשכה כשנה וחצי, שבמסגרתה גויס עד מדינה מארגון הפשע של מוסלי, פשטו הבוקר אנשי היחידות המרכזיות של מחוז תל אביב ומחוז מרכז במשטרה על בתי החשודים ועצרו אותם.

 

מעצרו של מוסלי, המרצה מאסר ממושך ונמצא בהפרדה בכלא, הוארך בהסכמה עד 21 באפריל. בין החשודים שמעצרם הוארך ב-10-7 ימים נמצאים גם ויוי אטיאס, אביאל וואהל, ניר דבח, מאור כהן ואלעד צרויה, דמויות מעולם הפשע המקומי. כל המעורבים חשודים בעבירות של רצח, שידול לרצח, ניסיון רצח ואיומים. בין העצורים גם אביו של מוסלי, ניסים, שחשוד בקשירת קשר.

 

במהלך ארבע השנים האחרונות נשפך דם רב במסגרת סכסוך בין ארגוני הפשיעה של יצחק אברג'יל ומוסלי. זאת סביב המלחמה על חלוקת אזורי צ'יינג (המרת כספים) והימורים באזור חולון, בת ים, תל אביב וראשון לציון. למשטרה היה ברור מבחינה מודיעינית מה מתרחש בשטח, שכלל בין היתר עריקות בין הארגונים וחיסולי חשבונות אכזריים במרכזי הערים.

 

בשלהי 2013, בלשי ימ"ר תל אביב בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד "קטפו" את עד המדינה ממקום מעצרו. הידיעה על כך גרמה להלם גדול בקרב העבריינים, שכן העד היה מוכר כ"איש ביצוע" של הארגון וככזה שלא כדאי להתעסק איתו.

ניסים מוסלי, אביו של ראש הארגון, בהארכת המעצר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניסים מוסלי, אביו של ראש הארגון, בהארכת המעצר(צילום: מוטי קמחי)
אחד החשודים מאור כהן (צילום: אבי מועלם ) (צילום: אבי מועלם )
אחד החשודים מאור כהן(צילום: אבי מועלם )

החשוד אלעד צרויה (צילום: אבי מועלם ) (צילום: אבי מועלם )
החשוד אלעד צרויה(צילום: אבי מועלם )

ניר דבח (צילום: אבי מועלם ) (צילום: אבי מועלם )
ניר דבח(צילום: אבי מועלם )

יותר משנה הוא היה צמוד לבכירי היחידה המרכזית, שסיכמו איתו כי הוא יספר כל מה שהוא יודע על פעילות הארגון ועל מעשים פליליים של עבריינים בכירים, בין היתר גם מסירת עדות מפורטת כמעט על כל מעשי הרציחות, 14 במספר בארבע השנים האחרונות.

 

כבר בשלב הראשוני, לאחר שהעד החל לספר להם על מעשים פליליים שחוצים ארגוני פשיעה, הוכנסו לתמונה גם חוקרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בפיקודו של ניצב-משנה מוטי אדרעי. עיקר העדויות סבבו על המלחמה בין ארגוני הפשיעה מוסלי ואברג'יל. באמצעות עד המדינה, במשטרה מאמינים כי הצליחו להשיג ראיות לפחות על רצח כפול של אוהד פרנקו ודניאל סמרה, שנורו למוות בזמן שנסעו ברכב בראשון לציון בפברואר 2012. רצח נוסף, שבמשטרה מאמינים שהצליחו לפענח, הוא של בר כהן מבת ים, חודש לפני הרצח הכפול בראשל"צ.  

 

החוקרים הסתייעו גם בהאזנות סתר, מצלמות, ועדויות של אנשים נוספים. מאז גיוסו של עד המדינה ידעו בעולם התחתון ובקרב ארגונו של מוסלי כי יום יבוא ויתבצע גל המעצרים והיום הזה אכן הגיע.

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

עורך הדין מוטי כץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורך הדין מוטי כץ(צילום: מוטי קמחי)

לפנות בוקר פשטו מאות בלשים על בתיהם של החשודים ובעיקר ערכו פשיטות באילת, שם שהו רוב החשודים. בפרשה שזכתה לכינוי "כי תבוא" הטיחו החוקרים בחשודים שני מעשי רצח שגבו את חייהם של שלושה בני אדם. בנוסף, הגיעו החוקרים עם תיקים על שורה של ניסיונות לרצח, שידול לרצח וקשירת קשר לביצוע רצח ומקרים נוספים. חלק מיעדי המשטרה, שהיו אמורים להיות גם הם בגל המעצרים, לא נמצאים בישראל כבר כמה שנים ונראה שהם לא עתידים לחזור בקרוב.

 

כעת, עם גל המעצרים והטחת הראיות נגד החשודים, מקווים בשתי היחידות המרכזיות כי חשודים שיבינו שהם מופללים על-ידי העדויות יסכימו לשתף פעולה. בדיון הארכת המעצר טען נציג המשטרה כי בידי המשטרה ראיות נוספות בנוסף לעד המדינה וכי הם לא מסתמכים רק עליו. בכך נתן נציג המשטרה רמז לבאות בתיק.

 

עם זאת, חוקרי המשטרה יודעים כי העבודה האמיתית תהיה עכשיו כשהעצורים בידיהם. במהלך הימים הם ינסו לגייס עד מדינה נוסף שיסייע להם בחקירה. עורכי הדין של החשודים מוטי כץ, שחר חצרוני, רונן רבי, אריה שרעבי ואיציק איצקוביץ'

כפרו בחשדות שמיוחסים ללקוחותיהם וטענו כי מדובר בבדיות שממציא עד המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יוסי מוסלי
צילום: יריב כץ
צילום: מוטי קמחי
נצ"מ גדי אשד
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
נצ"מ מוטי אדרעי
צילום: מוטי קמחי
צילום: עופר עמרם
עו"ד שי נודל
צילום: עופר עמרם
מומלצים