שתף קטע נבחר

ההאקרים תוקפים: מי שרד, מי נפל?

המתקפה השנתית של "אנונימוס" על ישראל הפילה עשרות אתרים, בהם האתרים הרשמיים של שלום חנוך, עברי לידר והדג נחש, ואתר המצוינות בחינוך. אתר הכנסת ועוד אתרים מרכזיים שרדו את המתקפה הפרו-פלסטינית

מתקפת אנונימוס החלה: עשרות אתרים הופלו משעות הלילה על ידי האקרים פרו-פלסטינים, אבל את האתרים הממשלתיים הגדולים לא הצליחו ההאקרים להפיל. ברשימת היעדים שלהם היו בין היתר אתרי הכנסת, משרד החינוך, ממשל זמין ועוד - אבל כל אותם אתרים שרדו בינתיים את המתקפה.

 

רשימה חלקית: האתרים שהפילו ההאקרים

המיילים שנפרצו, לפי טענת אנונימוס

יעדי ההאקרים: האתרים הגדולים שרדו  

פרצו לכם לאתר או למייל? ספרו לנו במייל האדום או ב-SMS ל-5335 

 

לעומתם, אתרים פרטיים רבים הופלו היום (ג'). "Hacked by Anonghost" נכתב בכותרת של חלק מאותם אתרים שההאקרים פרצו אליהם, בהם האתרים הרשמיים של הזמרים שלום חנוך ועברי לידר ושל להקת הדג נחש, אתר המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, אתר איגוד האורולוגים הישראלי ורבים אחרים. בנוסף טענו ההאקרים כי פרצו גם לחשבונות מייל רבים, ופרסמו את רשימת האתרים והמיילים שנפרצו.

 

עברי לידר מסר: "ביקשתי מהצוות הטכני של האתר לעשות כל מאמץ להחזיר כמה שיותר מהר את הדברים לקדמותם ובמקביל לפעול לתגבר את מערך האבטחה".

 

אתר המצוינות בחינוך, הבוקר ()
אתר המצוינות בחינוך, הבוקר

בלי לומר מילה. לפחות לא של שלום חנוך ()
בלי לומר מילה. לפחות לא של שלום חנוך

מבצע הפריצה השנתי מתקיים על ידי אנשים המזדהים כקבוצת Anonghost או אנונימוס, תחת הכותרת #Op_Israel - התנגדות לישראל. המטרה על פי הקבוצות השונות היא להתנקם בישראל על יחסה לפלסטינים, ולמרר את חייהם של תושבי המדינה כשם שהמדינה ממררת את חייהם של הפלסטינים.

 

"אזרחי העולם הקשיבו - אנחנו מענישים את הציונים על יחסם לפלסטינים. כפי שעשו במלחמה האחרונה ב-2014", אמר בחור עטוי מסכה בסרטון "אנונימוס" שעלה ברשת בסוף החודש שעבר. בדבריו הוא אומר כי ישראל צפויה לחוות היום "שואה אלקטרונית". "אנחנו לא מוכנים לעמוד מנגד. אנחנו אמורים להגן על האנושות כנגד פשעים". הארגון טען כי היום יופלו אתרי הממשלה, אתרים צבאיים ואתרים ציבוריים - אך עד כה האתרים המרכזיים שרדו את המתקפה.

 

נטלי וולף מבית דגן ניסתה להיכנס לשני חשבונות המייל שלה ונתקלה בהודעות שלפיהן סיסמאותיה שונו. "ידעתי שזה מתוכנן, אבל אמרתי לעצמי, מה הסיכוי שפרצו לי את הסיסמאות? אלה סיסמאות שאין סיכוי שאשכח אותן", היא אומרת. "אחת מהן היא גם הסיסמה שבה אני משתמשת לפייסבוק ושם המצב תקין נכון לעכשיו.

 

"כדי לשנות סיסמה שואלים שם שאלות שלכי תזכרי מה ענית לפני שמונה שנים. כמו למשל מה הספר האהוב עלייך. באחד החשבונות אני משתמשת לעבודתי בחברת שיווק באינטרנט ובאמצעותו הלקוחות מתקשרים איתי. כרגע זה משבש לי את העבודה ואני למעשה מפספסת לקוחות".

 

מדי כמה חודשים מאיימים האקרים או סתם גולשים במתקפות סייבר שונות. במקרים רבים ההאקרים לא מצליחים לממש את התקיפה, או גורמים לנזק מזערי וזמני בלבד. בחלק מהמקרים, מופצות ברשת רשימות של שמות וסיסמאות של גולשים ישראלים בשביל להבהיל, אלא שלעתים מדובר ברשימות ישנות ולא בפריצה עדכנית. לפני שנה, ב-7 באפריל 2014, חלה מתקפת סייבר קלה על ישראל, אבל קורבנות משמעותיים לא נרשמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים