שתף קטע נבחר

אחרי חצי שנה בכלא: דני דנקנר שוחרר

יו"ר בנק הפועלים לשעבר, שנידון לשמונה חודשי מאסר על חלקו בפרשת הבנק הטורקי, שוחרר ממאסר, מלווה בילדיו

חצי שנה אחרי שנכלא, שוחרר היום (ג') דני דנקנר ממאסר. יו"ר בנק הפועלים לשעבר, שהורשע בשנה שעברה בפרשת הבנק הטורקי, יצא מבית סוהר חרמון מלווה בילדיו, וסירב לדבר עם התקשורת.

 

במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עמו הודה דנקנר במרמה והפרת אמונים בתאגיד, קבלת דבר בתחבולה במקום קבלת דבר במרמה ופגיעה בניהול התקין של בנק הפועלים. השופט צבי גרופינקל גזר על דנקנר שנת מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל, אך בית המשפט העליון הפחית את עונשו של דנקנר לשמונה חודשי מאסר, שאותם החל לרצות בנובמבר 2014.

 

 

דנקנר ושתיים מבנותיו, ביציאה מכלא חרמון (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
דנקנר ושתיים מבנותיו, ביציאה מכלא חרמון(צילום: אביהו שפירא)

במרכז כתב האישום שבו הודה דנקנר עומדת עסקה שבה רכש בנק הפועלים את השליטה בבנק הטורקי פוזיטיף. הטענה נגדו הייתה כי דנקנר פעל לאשר בדירקטוריון את רכישת הבנק הטורקי יחד עם קרן RP שבבעלות איש העסקים רפי ברבר, ולא גילה שלקרן זו יש קשרים ענפים עם קבוצת אלרן שבבעלותו ובבעלות בני משפחתו, ולכן עמד במצב של ניגוד עניינים.

 

בחודש פברואר האחרון התקיים דיון בוועדת השחרורים של שב"ס בבקשתו של דנקנר לשחרור מוקדם מאחר שהתנהגותו בכלא נחשבת לטובה. הפרקליטות הסכימה לשחרור מוקדם של דנקנר, וזאת לנוכח התרשמות חיובית של גורמי הטיפול, ולנוכח העובדה שדנקנר שילם את הקנס אשר חויב לשלם. כמו כן הוצגה בפני הוועדה תוכנית של הרשות לשיקום האסיר, שבמסגרתה הוצג הליך שיקומי שיעבור דנקנר לאחר שחרורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
דני דנקנר, הבוקר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים