שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מועמד לנשיאות ארה"ב: להפסיק הסיוע לישראל
  ראנד פול הרפובליקני מגיע למקום השלישי בסקרים בין המועמדים הרפובליקנים, ותומך בהפסקה הדרגתית של הסיוע לישראל. אביו נחשב לשונא ישראל
  הרפובליקני ראנד פול הפך אחר הצהריים (יום ג') לפוליטיקאי האמריקני השני המכריז רשמית כי ירוץ לנשיאות ארה"ב בבחירות שייערכו בנובמבר הבא. פול הודיע רשמית על כוונותיו באתר האינטרנט שלו, שעות לפני אירוע שבו ישתתף במדינתו קנטאקי, שם הוא צפוי להשיק את הקמפיין.

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  "אני רץ לנשיאות כדי להחזיר את המדינה שלנו לעקרונות של חופש וממשל מוגבל", אמר בהודעה שפרסם באתרו.

  ראנד פול. "הפסקת הסיוע תהיה טובה לישראל" (צילום: AP) (צילום: AP)
  ראנד פול. "הפסקת הסיוע תהיה טובה לישראל"(צילום: AP)

  פול, בן 52, הוא רופא עיניים במקצועו והוא הרפובליקני השני המודיע על הצטרפותו למרוץ הנשיאות אחרי טד קרוז. בימים הקרובים צפוי להכריז על מועמדותו גם הסנאטור הרפובליקני מרקו רוביו. בסך הכול מדברים בארה"ב על עשרה מועמדים פוטנציאליים לנשיאות, ובתקופה הקרובה הם ימהרו להכריז בזה אחר זה על מועמדותם כדי לזכות בנתח משמעותי מהתרומות המסיביות הזורמות לזירה הפוליטית לקראת הבחירות. ג'ב בוש, בנו של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש ואחיו של הנשיא לשעבר ג'ורג' וו' בוש, צפוי לגרוף את רוב התרומות שיזרמו לרפובליקנים, אף שטרם הכריז רשמית על מועמדותו.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  ראנד פול הוא בנו של רון פול, פוליטיקאי שרץ שלוש פעמים לנשיאות ללא הצלחה ונודע כשונא ישראל. הבן ראנד פול מיהר להתרחק מאביו וביקר בישראל כדי להביע את תמיכתו בה. כמו אביו הוא תומך בבדלנות אמריקנית ובהפסקת סיוע החוץ האמריקני, אך לגבי ישראל טען כי הדבר יכול להיעשות בהדרגה ולפעול

  לטובתה של ישראל. ראנד פול תומך במעורבות מינימלית של הממשל בחיי התושבים ומתנגד למעורבות צבאית אמריקנית בחו"ל. הוא נחשב למי שתומך בפתרונות דיפלומטיים.

   

  פול נחשב למועמד אנטי-ממסדי, והוא שונה מכל המועמדים הרפובליקנים האחרים. בסקרים הוא מגיע נכון לעכשיו למקום השלישי, והוא מנסה להגדיל את התמיכה בו בעזרת פנייה לצעירים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים