שתף קטע נבחר

לניאדו: אסור להכניס מזון - אפילו כשר לפסח

חשבתם שרק מוצרי חמץ נחסמים בכניסה למוסדות ציבור? בבית החולים בנתניה לא תוכלו להכניס אפילו מצות. משפחה דתית שהגיעה למיון בעקבות תאונת דרכים נדהמה: "זה כמו איראן. שלחו אותנו לאכול בפינת העישון"

המוסדות הציבוריים בישראל, כמו בסיסי צה"ל ומרכזים רפואיים, אוסרים הכנסת מוצרי חמץ לשטחם בימות החג, כחלק מהקפדה על הכשרות, אבל בבית החולים "לניאדו" בנתניה לא לוקחים סיכונים - והלכו עד לקצה: באי המקום נדהמו לגלות בו שלט ובו הוראה שלא להכניס אליו מזון כלל, אפילו כשר לפסח. "אפילו מצות אסורות כאן", אמרו, "אתה רוצה לאכול? צא לפינת העישון".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"לקראת חג הפסח, חל איסור מוחלט להכניס דברי מאכל ומשקה לשטח בית החולים", נכתב בכניסות ללניאדו, בעוד שבבתי חולים אחרים נאסרה רק הכנסת חמץ למקום - גם שבפני עצמו עורר מחלוקת.

 

המודעה בכניסה לבית החולים ()
המודעה בכניסה לבית החולים

בני זוג ובתם בת השנה מנתניה הגיעו הבוקר (יום ד') לחדר המיון במרכז הרפואי החרדי בעיר, בעקבות תאונת דרכים קלה שבה היו מעורבים אתמול. "בכל המבנים יש שומר, כמו תמיד - אלא שהפעם יש להם מטלה נוספת שאין להם ביומיום: לבדוק בתיקים אם יש אוכל - ולא משנה איזה", סיפרו, "אם יש - הם מוציאים אותו ושמים בארגז על פי מספר, והוא יחכה שם עם שנצא".

 

עוד בערוץ היהדות :

והוא שעמד: על הדיל בין איציק גרודקה לאלוהים

"האלבום הרגיש": אהרן רזאל עושה בוב דילן

כל מה שרציתם לדעת על פסח 

 

"הראיתי לשומר תעודה, אבל הוא אמר שזה לא משנה כי הוא צריך לחפש אוכל. הוא חפר בתיק, הוציא חבילות ואמר שאני לא יכול להכניס את זה. הייתי בשוק, זה הזוי. כששאלתי מה הסיפור, אמרו לי שבגלל פסח וכדי שלא יהיה חמץ אז לא מכניסים כלום".

 

אף שמדובר במשפחה דתית המקפידה על הלכות החג - האוכל נשאר בחוץ. "זה כשר לפסח, אבל אמרו שההנחיה היא גורפת. הרגשתי כמו באיראן. זה מפריע לי מאוד. זה בית חולים, מרחב ציבורי, נראה לי לא תקין שמתחילים לבדוק לאנשים בציציות על ההלכה. זה כמו משטרת דת. זה לא החוק".

 

בני המשפחה נכנסו לבניין המרכזי בלניאדו, למיון מבוגרים ולמיון ילדים, ובכל פעם מחדש המאבטח בדק את חפציהם מחשש שהם מכניסים עמם אוכל. בשלב מאוחר יותר, כשרצו להאכיל את הילדה, התבקשו לעשות זאת בחוץ, לילד פינת העישון.

 

מבית החולים לניאדו לא התקבלה תגובה, למרות פניות חוזרות מצד ynet.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בית החולים לניאדו
צילום: AFP
מומלצים