שתף קטע נבחר

סבתא בת 65 בהריון עם רביעייה

המורה הגרמנייה, אם ל-13 וסבתא לשבעה, לא חוששת מהעתיד לבוא, ואף סירבה לדילול עוברים. את בתה הצעירה ילדה לפני עשור, ובנה הבכור כבר בן 44. "לא צריך להקשיב לאף אחד", הסבירה

היא כבר ילדה 13 ילדים מחמישה אבות שונים, נולדו לה אף שבעה נכדים, וכעת עומדת אנגרט ראוניק בת ה-65 מברלין ללדת רביעייה. כך מפרסם הבוקר (ב') הדיילי מייל.  

 

סיפורה יוצא הדופן יתפרסם בקרוב בתוכנית טלוויזיה דוקומנטרית בגרמניה. ראוניק, מורה לאנגלית ורוסית, עברה הזרעה מלאכותית ונושאת ברחמה מזה 21 שבועות עוברים מתרומת זרע וביצית גם יחד. היא סירבה להצעתו של הגניקולוג שלה לדילול עוברים.

שבוע 21 להריון ()
שבוע 21 להריון

לפני עשור ילדה את בתה ה-13, עת הייתה בת 55 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
לפני עשור ילדה את בתה ה-13, עת הייתה בת 55(צילום: EPA)
 

ראוניק צפויה לפרוש השנה לפנסיה. היא סיפרה כי החליטה ללדת כעת כיוון שהיא עדיין כשירה לעשות זאת ולדאוג לתינוקות שייוולדו. "אני לא חושבת שתהיה לי איזושהי בעיה", הבהירה.

 

בעבר כבר זכתה ראוניק להגיע לכותרות בגרמניה, עת ילדה את בתה בגיל 55. לשאלה כיצד ייראו חייה עוד חמש שנים, כשימלאו לה 70 ותאלץ להתמודד מצד אחד עם בת מתבגרת ומנגד עם רביעיית ילדים קטנים, אמרה כי היא מניחה שתישאר בקו הבריאות.  

 

בין 13 ילדיה יש פער גילאים עצום: בנה הבכור בן 44 כיום. הם נולדו מחמישה אבות שונים וכאמור חלקם כבר ילדו את שבעת נכדיה. על ההחלטה להרות בגיל מאוחר סיפרה ראוניק: "כל אחד צריך להחליט לעצמו, אין צורך להקשיב לדעותיהם של אחרים".

 

עד כה האם שילדה רביעייה בגיל מאוחר ביותר עשתה זאת בעודה בת 55. לידה מאוחרת של עובר אחד נרשמה בהודו - אומקרי פנסוור עשתה זאת בהיותה בת 70.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים