שתף קטע נבחר

ענת וקסמן מסבירה: אימא שלי עיראקית

השחקנית הכעיסה רבים כאשר השוותה מצביעי ליכוד לנוסעי טיסת השוקולד. הבוקר הסבירה: "גזענית אני לא! אני דואגת למדינה שלי". נדב אבקסיס: "למה השמאל הנאור אומר דברים כאלה? על ערבים אסור ועל מצביעי ימין מותר?"

השחקנית ענת וקסמן מגיבה הבוקר (יום ב') ל"סערת השוקולד" שחוללה בהתבטאויות נגד מצביעי ליכוד. היא אמרה בראיון לערוץ 2 כי "זה האלה שצועקים 'רק ביבי, רק ביבי!'‬ וקללה". הבוקר נמסר בתגובתה: "דיברתי מתוך כאב אמיתי. אני בת ללוחם לח"י נכה צה"ל. אמי ממוצא עיראקי. אני דור עשירי למשפחה ירושלמית. גזענית אני לא! אני דואגת למדינה שלי ורוצה שינוי כמו רבים".

 

ענת וקסמן  (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
ענת וקסמן (צילום: ענת מוסברג)
 

במהלך ראיון שהעניקה לחדשות ערוץ ‭,2‬ נשאלה וקסמן על ידי המראיין דני קושמרו: "מי שבוחר ימין זאת לא בחירה רציונליסטית‭."?‬ "לא חושבת" ענתה וקסמן, "אני לא אמליך לעצמי כזה מין מנהיג. וסליחה, אבל השוקולדים, זה המלך ש‭...‬ האשכנזי, העאלק נאור, עם המבטא האמריקאי, עם הנאומים האלה ה‭...‬ אני חושבת שזה מה שהוא עושה כל היום, יושב וכותב נאומים וסרטונים, עכשיו הוא התחיל לעשות סרטונים‭."‬

 

"איך זה קשור לסרטון השוקולד? לא הבנתי‭,"‬ שאל קושמרו. וקסמן השיבה: "זה האלה שצועקים 'רק ביבי, רק ביבי!'‬ וקללה. 'רק ביבי, תיתן לי רק ביבי'. זה נורא פשוט באיזשהו אופן. הוא לא צריך לשכנע אותם. הוא אומר להם 'ערבים'‬ והם יוצאים מהחורים. זה מין מנטרות כאלה, זה סיסמאות. אין עם מי לדבר בכלל. שוב, אנחנו הבועתיים, התל-אביבים, אני מוכנה להכיל אתכם, בואו נדבר, אבל זה גדול עלינו. זה מדבר בשפה אחרת, זה צריך דברים אחרים. זה קשי יום, אנשים. זה עמים אחרים".

 

השחקנית יעל אבקסיס אמרה בתגובה: "אני כל כך אוהבת את ענת וקסמן, היא בן אדם טוב ואמוציונלי. קשה לי להאמין שהיא התכוונה לדברים גזעניים. אין סיכוי שהיא התכוונה לכך. בואו לא נחזק את הפערים, גם ככה יש פה אפליה ופערים עמוקים אבל אני עסוקה כרגע בלהדביק אותנו אחד לשני ולא לחזק את הפערים. בואו נשנס מותניים ולא ניגרר לשנאה".

 

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס הגיב: "מה שעצוב זה שחושבים שלמצביעי ימין לא יכולה להיות אג'נדה. נגיד על מתנחלים אף אחד לא מדבר ככה כי ברור שלהם יש אג'נדה. אני הצבעתי לליכוד כי חשבתי שזו המפלגה המתאימה בשלב הזה. אם בוז'י היה נבחר, הייתי מכבד ולא הייתי קורא לאף אחד בבון ולא הייתי אומר יצאו מהחורים. יש מוסר כפול - כשביבי אומר על הערבים נוהרים - אומרים שזו אמירה גזענית ואני מסכים עם זה. זו אכן אמירה גזענית. אז למה השמאל הנאור אומר דברים כאלה על מצביעי הימין וטיסות שוקולד? כלומר על ערבים אסור ועל מצביעי ימין מותר? שניהם פסולים".

 

בליכוד הגיבו בזעם על דברי וקסמן. "בושה שמדינת ישראל מסבסדת אנשים מסוגה של וקסמן, שמכנה את תומכי הליכוד בשלל ביטויים גזעניים ומעליבים", אמר השר ישראל כץ. "לצערי, היא מייצגת נגע שקיים בחברה הישראלית. משנת 1977 ועד היום הם לא למדו כלום".

 

ח"כ מירי רגב הגיבה גם כן. "וקסמן שחצנית ואליטיסטית. חוץ מאשר לקרוא לנו עכברים, היא כינתה אותנו בכל כינוי אפשרי. די נמאסתם, תלמדו לקבל את החלטת הרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
ענת וקסמן
צילום: ענת מוסברג
מומלצים