שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נתן נתנזון: "בלי סודות שינתה לי את החיים"

  למעלה מ-30 שנה חלפו מאז הפציע נתן נתנזון ב"בלי סודות" המיתולוגית, והוא מודע היטב להשפעתו על לא מעט ילדים. "הרגשתי שליחות שעולה חדש מרומניה מלמד את הצברים עברית". למדור הוא מספר על החוויות לצד חני נחמיאס, יוצא נגד דברי ענת וקסמן, ולא צופה איחוד של החבורה בקרוב

  זה בטח יגיע כשוק מוחלט לכל מי שנגמל ממוצץ באייטיז וגדל על "בלי סודות", אבל נתן נתנזון אוטוטו בן 60. את דרכו הטלוויזיונית הוא החל בגיל 22, כשהשתחרר מהצבא וישר נחת בתוכנית ילדים חדשה עם השם המבטיח: "בלי סודות". ספק אם האמין אז שאותה תוכנית תהפוך לקאלסיקה בעולם הילדים, והיום - למעלה מ-30 שנה אחרי - נתנזון מודה בראיון למדור "עשיתי סצינה" ש"בלי סודות שינתה את חיי".

   

  דור שלם גדל עליהם. נתנזון ב"בלי סודות" (באדיבות הטלוויזיה החינוכית) (באדיבות הטלוויזיה החינוכית)
  דור שלם גדל עליהם. נתנזון ב"בלי סודות"(באדיבות הטלוויזיה החינוכית)

  "אני נתקל עד היום באנשים שגדלו על הסדרה וזה מדהים בעיני",הוא מספר. "עליתי לארץ בגיל 7 מרומניה, ואני מרגיש שליחות שדווקא אני, עולה מרומניה, מלמד את הצברים עברית". נתנזון נזכר בקטע משעשע במיוחד מאחורי הקלעים של התוכנית המיתולוגית:

   

  "בלי סודות היתה תוכנית מאוד חינוכית על המסך, אבל מאחורי הקלעים היו קטעים שנורא הצחיקו אותנו. צילמנו את הסצינה שחני נחמיאס ואני יושבים וכל אחד אומר חצי מילה כמו שלום. אני אומר את הש' והיא את הלום. כדי שזה ייראה טוב ויוכלו לעצב את זה גרפית - היינו צריכים לשבת קרוב. מה זה קרוב? היא היתה יושבת עלי, כך שאנשים שהיו נכנסים לאולפן לא יכולים היו לדעת שאנחנו מצלמים תוכנית ילדים". 

   

  עוד עשיתי בסצנה:

  עובד חביה: "קיבלתי תפקידים בזכות 'האלופה'"

  אבי דור:"צועקים לי 'הופה היי' ברחוב עד היום"

  פיני טברגר: "הגעתי בוּר לשיר שלנו, לא ידעתי מי זו נינט"

   

  מלבד נתנזון כמובן, בתוכנית כיכבו גם חני נחמיאס, חנן גולדבלט ואושיק לוי, והיא שודרה בין השנים 1984 עד 1986, אלא שלדברי נתנזון היא צולמה שלוש שנים לפני ששודרה. "הכל היה אז בחיתוליו, המצלמות אז צילמו בשחור לבן וכדי שהתוכנית תהיה בצבע, שכרו ניידת מיוחדת מאולפני הרצליה. זו היתה פרוצדורה של ממש, תבין כמה מבוגר אני".

   

  בלי סודות (מתוך עמוד היוטיוב של הטלוויזיה החינוכית )

   

  מה ההשתתפות בבלי סודות עשתה לקריירה שלך?

   

  "היא זאת שחשפה אותי לעולם - ההשתתפות שם הייתה כבוד גדול בשבילי. ילדים היו אומרים לי אז שהם עושים את עצמם חולים כדי להישאר בבית ולראות 'בלי סודות'. היא באמת שינתה את חיי. על המשכורת אני לא אדבר, כי אנשים אומרים לי שאם הייתי משתתף בתוכנית כזאת היום, הייתי כבר גר באחוזה. באותה התקופה מבחינה כלכלית לא יכולתי להסתדר רק עם המשכורת מבלי סודות".

   

  איחוד זה משהו שיכול לקרות?

   

  "מישהו פעם דיבר על איחוד ואני אמרתי שאם אפשר לאחד את כולם אז סבבה, אבל הנסיבות לא ממש מאפשרות את זה עכשיו. אני לא צופה כרגע איחוד".

   

  תן לי שה - בבקשה. עם חני נחמיאס (באדיבות הטלוויזיה החינוכית) (באדיבות הטלוויזיה החינוכית)
  תן לי שה - בבקשה. עם חני נחמיאס(באדיבות הטלוויזיה החינוכית)

  נתנזון שעלה כאמור מרומניה, כועס שהשיח העדתי תופס מקום גם ב-2015 ובהתייחסות לדבריה של ענת וקסמן בסרטו של דני קושמרו ("זה עמים אחרים", ר.ב) הוא מבקש מאמנים שלא לדבר על פוליטיקה. "אני איש מפלגת העבודה, ואם שליש מהעם החליט להצביע לנתניהו, אני מקבל את זה - הוא ראש הממשלה שלי. אני נגד הדברים של ענת וקסמן וגם של אורנה בנאי בזמנו. שתיהן שחקניות ענק, אבל די עם הדעות שלכן - אם אתן רוצות להיות פוליטיקאיות תלכו לפוליטיקה. שיראו את היכולות המצוינות שלהן במשחק. צריך לדלג על אשכנזים וספרדים, אין בעיני שני עמים. השיח העדתי נוראי".

   

  "לא צופה איחוד". נתן נתנזון (באדיבות: סוכנות השחקנים חיים שרגא) (באדיבות: סוכנות השחקנים חיים שרגא)
  "לא צופה איחוד". נתן נתנזון(באדיבות: סוכנות השחקנים חיים שרגא)

  לפני קצת יותר משנה הפך נתנזון בן ה-59 לסבא והוא לא מפסיק לעבוד. "עכשיו סיימתי להצטלם לסרט עצמאי שנקרא 'פנסיה' שבו ארבעה פנסיונרים עצמאים רוצים לרוץ לכנסת כי אין להם פנסיה. אני משתתף גם בהצגה 'דרקון הזהב' בתיאטרון תמונע, משתתף בהצגה בתיאטרון הילדים והנוער של אורנה פורת וגם מופיע עם כוכבת הילדים 'מיקי'".

   

  אז לא ממש עזבת את עולם הילדים?

   

  "מה שמדהים כאן הוא שאני נתקל עד היום באנשים שגדלו על 'בלי סודות' וכשיצרתי את מיקי, הורים פנו אלי ואמרו לי 'אנחנו גדלנו עליך ועכשיו הילדים שלנו גדלים עליך', שזה סיפוק אדיר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות: סוכנות השחקנים חיים שרגא
  "בלי סודות - שליחות". נתן נתנזון
  באדיבות: סוכנות השחקנים חיים שרגא
  לאתר ההטבות
  מומלצים