שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להשיב חיוך: טיפולי שיניים חינם לניצולי שואה

  מרפאות כללית סמייל בשיתוף החברה לאיתור והשבת רכוש מאפשרות לניצולי שואה נזקקים לקבל טיפול שיניים עד עלות של כ-5,000 שקלים חדשים בשנה. הפרויקט מתחדש מידי שנה וניתן לברר אודות המרפאה הקרובה וזכאות בטלפון 2829 *

  אלפי ניצולי שואה זכאים לטיפולי שיניים במסגרת פרויקט "להשיב חיוך" של קופת חולים כללית בשיתוף החברה לאיתור והשבת נכסי נספי השואה. הפרויקט מבקש לספק נגישות לטיפולי שיניים שוויוניים גם לאותה אוכלוסיה של ניצולי השואה שהיכולת הכלכלית אינה עומדת לצידם עם דגש על רגישות לרקע ההיסטורי אותם חוו.

   

  עוד כתבות במדור 60 פלוס:

  אל תתעצלו: כך תמנעו מחלות עיניים

  תת-תזונה: המחלה שהורגת את העולם השבע

  כשבן משפחה חולה: 5 המלצות לתפקוד טוב יותר

   

  כ-500 ניצולים כבר טופלו

  איך נולד הפרויקט? כנסת ישראל הקימה וועדת חקיקה ברשותה של דר' קולט אביטל לאיתור והשבת נספי השואה שתוצאותיה הייתה הקמת "החברה לאיתור והשבת נכסי נספי השואה", במסגרתה דואגת החברה להשבה לניצולי השואה בתחומי הרווחה, הסיעוד, הרפואה ורפואת השיניים.

   

  אחד מאפיקי הסיוע של החברה הינו פרויקט "להשיב חיוך" המאגד בתוכו כ-11,000 ניצולים שהוגדרו כנזקקים נמצאו כזכאים למימון טיפולי שיניים בסכום כולל של 5,000 שקלים חדשים, בתוספת 10% השתתפות עצמית לכל אחד ואחד. במסגרת פרויקט זה טופלו עד כה כ-500 ניצולי שואה במרפאות כללית סמייל.

  סוגר מעגל אישי. ד"ר אורון שמואלי (shutterstock) (shutterstock)
  סוגר מעגל אישי. ד"ר אורון שמואלי(shutterstock)

  סגירת מעגל אישי

  הטיפול בניצולי השואה מהווה עבורי אתגר אישי ורגשי. כבן לניצולת שואה אשר גורשה עם משפחתה לאוקראינה בהיותה ילדה ושהתה בגטו טרננסיסטריה עד יום עלייתה ארצה באוניית המעפילים בשנת 1951. הפרויקט הזה מאפשר לי להקל, אפילו אם זה רק במעט, את סבלם היום יומי של מי שחווה על בשרו את זוועות המלחמה. 

   

  אני רואה ומרגיש בפגישות אישיות שלי עם המטופלים כי התמיכה הכספית אותה הם מקבלים מאפשרת להם לממש זכות טיפולית אשר לא כן היו דוחים את טיפולם וממשיכים לסבול.

   

  אני זוכר כי היו מקרים בהם הרגשתי כי עלות הטיפול הנדרשת למטופל מסוים חורגת מהתקציב ומקשה. במקרים הללו אני משתדל לבצע התאמה טיפולית מיטבית לכל אחד ואחד מהמטופלים יחד עם מאמץ לשמור על מסגרת התקציב ככל האפשר, כמובן בהתייעצות ותוך התחשבות בדרישותיו של המטופל. זאת זכות גדולה ואני לא היחיד שחושב כך.

   

  מאפשרים חיוך מחדש

  "כללית סמייל רואה בשיתוף הפעולה עם החברה להשבת נכסי נספי השואה פעילות מבורכת לקהילה בעלת צרכים, שהחברה הישראלית חייבת להם חוב גדול". מוסיף ד"ר חגי סלוצקי, הרופא הראשי של רשת המרפאות "כללית סמייל”.

   

  "מדובר במטופלים נזקקים שעברו את גיל ה-80 ולעיתים ה-90 שברובם מחוסרי שיניים לחלוטין או באופן חלקי, הנזקקים למגוון של טיפולים משימור משנן קיים ועד תותבות חלקיות ושלמות".

   

  הוא מוסיף, "המטופלים מקבלים את תוכנית הטיפול הבסיסית המתאימה להם, תוך בקרה אוהבת ורגישה של הרופאים הבכירים ומנהלי המרחבים במרפאות. הטיפול מאפשר להם חזרה לתפקוד של המשנן, אפשרות לתזונה נאותה שללא שיניים המטופל מתקשה לקבלה, ולא פחות חשוב מזה החזר של מראה, חיוך ומשנן תקינים שמאפשר מגעים חברתיים ללא הבושה על חוסר השיניים".

   

  איך לוקחים חלק בפרויקט:

  איפה נרשמים? ניצול השואה יכול להירשם במרפאות כללית סמייל ו / או בחברה להשבת נכסי נספי שואה ואז יש רק צורך באישור טלפוני.

   

  האם זה פתוח לכולם או רק ללקוחות הכללית? רק למבוטחי כללית שמוגדרים כנזקקים. 

   

  איך נרשמים? טלפון לפניות: מוקד כללית סמייל 2829* או בטלפון של החברה להשבת נכסי נספי שואה: 03-6135351

   

  איזה מרפאות מאפשרות את הטיפולים הנ"ל? כל מרפאות כללית סמייל: מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. מידע על מיקום מרפאות השיניים ניתן לקבל במוקד 2829*

   

  האם ניתן לקבל טיפול לטווח ארוך במידה ויש צורך ולא רק טיפול בסיסי? אכן כן. כללית סמייל משתדלת להתאים את הטיפול האישי לכל מטופל, הכול תלוי בהתייעצות ודרישותיו של המטופל. כל תכנית טיפול שניתנת במרפאה עוברת לאישורו של מנהל מרחבי רפואי, אשר נותן גיבוי כי התכנית שהוצעה לניצול השואה הינה התכנית המיטבית עבורו.

   

  עד מתי ניתן להירשם? אין הגבלת זמן.

   

  הכותב הינו מנהל אזור מרכז, ברשת המרפאות "כללית סמייל"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מגדלי הים התיכון
  צילום: shutterstock
  כמאה מרפאות מאפשרות טיפולי שיניים בחינם
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים