שתף קטע נבחר

אליפות צה"ל בצליפה: הצנחנים כבשו המקום ה-1

התחרות נמשכה יומיים וכללה שורה של מקצים שונים ומגוונים, "שוברי שגרה", מהשטח, כלקחים ממבצע צוק איתן. ואיזו יחידה הגיעה למקום האחרון?

אליפות צה"ל בצליפה הסתיימה בניצחון גדול לחטיבת הצנחנים - וליחידת המסתערבים המשטרתית: גדודי הצנחנים הגיעו למקומות הראשונים בתחרות הצליפה שנערכה בימים האחרונים בבית הספר ללוחמה בטרור, וכללה את השתתפותם של יחידות העילית של מערכת הביטחון לצד חטיבות החי"ר הסדירות.

 

במקום הראשון בבית היחידות המיוחדות והמשטרתיות זכתה יחידת המסתערבים של המשטרה באיו"ש, כאשר ביתר הקטגוריות חטיבת הצנחנים דייקה יותר מכולם. בבית גדודי הסיור והגדודים היעודיים זכו צלפי גדס"ר צנחנים במקום הראשון, ואחריהם צלפי היחידות רימון, מגלן, וגדס"רי גבעתי, נח"ל וגולני שהגיעו למקום האחרון בקטגוריה זו.

 


 

בבית הגדודים כבשו 3 גדודי הצנחנים הרגילים את שלושת המקומות הראשונים, בסדר הבא: 202, 101 ו-890. במקום הרביעי המכובד זכו צלפי גדוד לביא של חטיבת כפיר, שלוחמיה לא השתתפו במבצע צוק איתן, אך בתחרות בקטגוריה זו נכללו שלושה גדודים נוספים מהחטיבה המנומרת בעשרת המקומות הראשונים (נחשון, חרוב ודוכיפת).

 

בבית היחידות המיוחדות והמשטרתיות זכו כאמור צלפי הימ"ס איו"ש במקום הראשון ואחריהם בדירוג התייצבו צלפי שלדג, דובדבן, ימ"מ, שייטת 13 ואגוז. כל יחידה הורשתה להביא את נשקי הצלפים עימם היא נלחמת ומתאמנת בשגרה, שכללו נשקי צלפים מסווגים וכן רובי אם 24, סער 25 וברק.


  

התחרות נמשכה יומיים וכללה שורה של מקצים שונים ומגוונים, "שוברי שגרה", מהשטח, כלקחים ממבצע צוק איתן. הצלפים נדרשו לפגוע במטרות עם

 זמני חיות קצרים מאוד, של 2, 2 וחצי שניות עד שהמטרה נעלמת, בדומה למה שפגשו בצוק איתן. בזמן הקצר הזה הם נדרשו לאמוד את הטווח, הרוחות ואת העובדה שהמטרה חמושה. "שילבנו מקצי ירי גם בלילה ובשטח בנוי, בטווחים קצרים, אך גם בטווחים משתנים שאינם טריוויאלים וקבועים כמו ה-500 או ה700 מטרים", הסביר ל-ynet קצין בכיר מביה"ס ללוט"ר, "שילבנו מטרות בתנועה בטווחים של 300 ו-600 מטרים. בצוק איתן ראינו שהמטרות היו מטווחים קצרים יחסית". שקלול הנקודות בתחרות התחשב בשני אלמנטים מרכזיים: מהירות הירי של הצלף וכמובן הפגיעה עצמה במטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים