שתף קטע נבחר

בלי מסים וצבא: ארץ חדשה באירופה

בשטח הפקר בין קרואטיה לסרביה השתקע פוליטיקאי שמאס בשחיתות והכריז על הקמת "ליברלנד". המוטו הוא "חיה ותן לחיות" והמייסד טובע בבקשות אזרחות: "התחיל כהפגנה אבל הפך אמיתי". אחד מתנאי הקבלה: בלי עבר נאצי

פוליטיקאי מצ'כיה הכריז השבוע על הקמת "מדינה ריבונית חדשה" בבלקן ששמה "הרפובליקה החופשית של ליברלנד". ויט ג'דליקה מינה את עצמו לנשיא הארץ החדשה, ששטחה 7 קמ"ר והיא ממוקמת על גדות הדנובה, בין סרביה לקרואטיה.

 

עוד חדשות בעולם:

יום הצבא באיראן: הציגה נ"מ מתוצרתה

כל ההתחלות קשות: צפו בארדואן על אופניים

הצתות ומאצ'טות: מהומות נגד זרים בדרא"פ

 

ג'דליקה מיקם את מדינתו באזור שנחשב למעשה לשטח הפקר, ולכן הוא טוען שארצו החדשה היא לגמרי בגבולות החוק הבינלאומי. ג'דליקה הגיע לאזור, הכריז על הקמתה של ליברלנד והניף את דגלה.

 

למרות ההסתייגות בצ'כיה, ג'דליקה אומר שניסיונותיו להקים ארץ חדשה כנים לחלוטין. "המטרה של מייסדי המדינה החדשה היא להקים ארץ שבה אנשים ישרים יכולים לפרוח מבלי להיות מדוכאים על ידי ממשלות שהופכות את חייהם לבלתי נעימים, באמצעות נטל של הגבלות שאין בהן צורך ומסים", נכתב בהודעת ההקמה של ליברלנד, שבה אין צבא ולא חייבים לשלם מסים. שלא במפתיע המוטו של ליברלנד הוא "חיה ותן לחיות".

הדגל של ליברלנד ()
הדגל של ליברלנד
 

 

מניפים את הדגל במדינה לכאורה ()
מניפים את הדגל במדינה לכאורה

על הקמתה של ליברלנד אמר ג'דליקה: "זה התחיל קצת כמו הפגנה, אבל עכשיו זה באמת הופך להיות פרויקט אמיתי עם תמיכה אמיתית". הוא מספר כי לו

ולחבריו "יש את משרד ההגירה העמוס בעולם", ועד כה הם קיבלו 20 אלף בקשות אזרחות ורבים כבר הביעו נכונות לעבור לגור שם. המודל שלו הוא ליכטנשטיין הקטנה, שבה כ-37 אלף תושבים.

 

באתר הרשמי של ליברלנד נכתב כי המדינה הצעירה תקבל אליה רק אנשים שלא הורשעו בפלילים, ובעלי כבוד לאחר ולדעות שונות ללא הבדלי דת גזע ומוצא אתני. על תושבי ליברלנד להיות "נטולי עבר נאצי, קומוניסטי או קיצוני מסוג אחר".

 

ג'דיליקה אמר שהוא החליט להקים מדינה אחרי שמאמציו להתנגד לממשלה בצ'כיה כשלו. "אני עדיין הולך להיות פעיל בפוליטיקה הצ'כית. אני אתן למישהו אחר לנהל את ליברלנד אם יהיה סיכוי לשינוי פוליטי בצ'כיה", אמר בראיון ל"אינדיפנדנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התחיל כמו הפגנה, עכשיו זה אמיתי"
מומלצים