שתף קטע נבחר

מפרץ חיפה: עצרת לזכר קורבנות הזיהום

כמה מאות מטרים מהמפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה ערכו המפגינים אירוע במתכונת של ערב זיכרון. "דורשים ועדת חקירה חוץ פרלמנטרית"

כמה עשרות בני אדם השתתפו הערב (שבת) באירוע מחאה שנערך בלב המפרץ, כמה מאות מטרים מהמפעלים הפטרוכימיים, זאת לאחר שבשבוע שעבר פורסם דו"ח של משרד הבריאות שקושר בין תחלואה בסרטן באזור חיפה לזיהום אוויר. ברקן, אחד ממארגני האירוע, אמר: "אנחנו דורשים הקמת ועדת חקירה חוץ פרלמנטרית שתחקור את המחדלים שמתרחשים פה ואת מי שאפשר אותם, וכמובן לעכב את שלוש התוכניות הגדולות: הרחבת בתי הזיקוק, הקמת הנמל הפרטי ופרויקט קרקעות הצפון".

 

סרטן במפרץ - כתבות נוספות

חצי ממקרי הסרטן של ילדים באזור חיפה - מזיהום אוויר

חלתה 3 פעמים בסרטן: "האוויר הפך לבלתי נסבל"

לאחר פרסום דו"ח זיהום האוויר: חילוקי דעות בין רופאים

שיעור הילדים חולי הסרטן באזור כפול מבשאר הארץ

 

האירוע, שהתקיים תחת הכותרת "עצרת לזכר קורבנות הזיהום", נערך במתכונת של ערב זיכרון ונפתח בדקת דומייה. לאחר מכן פעילים שחבשו מסיכות בדמותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ, ראש העיר חיפה יונה יהב, עידן עופר בעלי בתי הזיקוק ומזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הדליקו משואות.

 

 

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

באירוע השתתפו חברי מועצה מחיפה מסיעות האופוזיציה. חלק מהמוחים סיפרו באירוע על משפחות שלמות שלקו בסרטן והביעו את זעמם. המפגינים חבשו על פניהם מסיכות של מנתחים וקראו ליונה יהב להתפטר בטענה כי הוא משרת את האינטרסים של הטייקונים מהתעשייה.

 

עופר ברקן, אחד מהמארגנים, נימק את מיעוט המשתתפים לא רק באדישות, אלא בייאוש של התושבים. "הצעירים בורחים מפה, המבוגרים כבר לא יכולים לעזור לעצמם", אמר. "אני עצמי גדלתי בדרום קריית ביאליק ועדיין עובד בחיפה, אבל את הילדים שלי אנחנו כבר לא מגדלים פה. הפצצה האיראנית נמצאת כאן, וכל הפוליטיקאים יודעים את זה".

 

דודי מיבלום, אחד מהפעילים שהשתתפו באירוע, קרא לאזרחי חיפה והקריות לצאת למרד החיים, כלשונו. "אנחנו לא ניתן לזיהום ולסרטן להרוס לנו את העיר חיפה ומפרץ חיפה, שהם מהאזורים היפים ביותר באגן הים התיכון", אמר מיבלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
דורשים ועדת חקירה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים