שתף קטע נבחר

וגאס זה כאן: צפו במזרקה המזמרת של אילת

אחרי חודשים ארוכים של ניסיונות - המזרקה המזמרת של אילת, הגדולה מסוגה בארץ, מוכנה והיא כבר מנגנת את נעימות "מלחמת הכוכבים" ו"משימה בלתי אפשרית". צפו בדבר האמיתי בחשיפה ראשונה

המזרקה המוזיקלית הגדולה בארץ תיחנך בקרוב באילת. מדובר במזרקה מוזיקלית המנגנת את נעימות הסרטים הגדולים כדוגמת "מלחמת הכוכבים" ו"משימה בלתי אפשרית".  מזרקות דומות קיימות בערים גדולות ברחבי העולם כדוגמת ברצלונה, לאס וגאס, דובאי ופראג. את היוזמה הובילו עיריית אילת בשיתוף משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת).

 

המזרקה החדשה משתרעת על שטח של כ-1,500 מ"ר ומצוידת בכ-400 פנסי לד צבעוניים ו-350 מתזים המוזנקים עד לגובה של כ-30 מטרים. המזרקה תפעל גם בלילה כמופע אורקולי כפי שנראה בוידאו שלפניכם וגם ביום, במהלכו ניתן יהיה להשתעשע בין סילוני המים.

 

האטרקציה החדשה של העיר הדרומית ממוקמת בפארק המרכזי הנושק לאזור התיירות, בסמוך למוזיאון "אילת עירי". גלריית האמנים והסקייט-פארק שייפתח גם הוא בקרוב, נבנו כחלק מהפעולות המתבצעות לשיפור המוצר התיירותי והוספת אטרקציות חינמיות בעיר. את הפרויקט הוביל וליווה סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי, בביצוע חברת "יוסי אברהמי בע"מ" באמצעות חברת "אשד מזרקות בע"מ". עלות ההשקעה כולל הפיתוח הסביבתי מסתכמת בכשמונה מיליון ש"ח כחלק מתקציב תשתיות תיירותיות ייחודי לאילת הממומן ב-83.3% על ידי המדינה (משרד האוצר ומשרד התיירות) ו-16.7% על ידי עיריית אילת.

לצד הביצוע בפועל, תכנון אדריכלי מיוחד עבור המזרקה בוצע על ידי אדריכליות הנוף הירושלמיות מיכל מורד וענת שדה. התכנון כולל טכנולוגיות ואפקטים חדשניים שאינם מוכרים בעולם ואשר פותחו במיוחד עבור הכוכבת האילתית החדשה.

 

ומה עם המוזיקה? המזרקה מצוידת במערכת סאונד איכותית במיוחד של חברת JBL, אשר יובאה במיוחד לעיר. מערכת השמע של המזרקה רבת עוצמה ולמעשה, כזו המתאימה גם למופעי להקות רוק עולמיות.

 

להבדיל ממזרקות מוזיקליות אחרות בעולם, המזרקה באילת תופעל גם כ"מזרקת משטח יבש". במהלך שעות היום יוכלו תושבי העיר ואורחיה להשתעשע בין סילוני המזרקה. גם פה, שוב, הוכנס חידוש עולמי במסגרתו האורחים יוכלו "להשתלט" על מערכות המזרקה ולהפעילה מתוך הטלפונים הסלולריים האישיים שלהם. "אשד מזרקות" דאגה גם לכפות רגלי האורחים היחפים שישתעשעו במזרקה בחום האילתי - מערכת נפרדת תקרר את משטחי האבן לבל ותימנע כוויות של רגלי הילדים. עבודות החשמל והלדים בוצעו ע"י א.פ חשמל תשתיות ופיתוח בחסות פיני זיקרי.

שר התיירות ד"ר עוזי לנדאו אמר לקראת פתיחת המזרקה כי "משרד התיירות השקיע משאבים רבים בפיתוח אטרקציות באילת במטרה להעשיר ולשדרג את חוויית התיירות בעיר.

פרויקטים מסוג זה מהווים אבן שואבת לתיירים רבים ואנו מאמינים כי מזרקה זו תהווה פנינה תיירותית ומוקד משיכה למבקרים ולנופשים בה".

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר: "שמנו לנו כמטרה להשביח ולהאריך את חווית השהות של התייר באילת על ידי אטרקציות חינמיות ועל ידי שדרוג המוצר התיירותי. במסגרת זו, המזרקה היא אחת מעשרות פעולות המתבצעות בעיר כמו שדרוג הטיילת, שדרוג המזח הדרומי, שדרוג הטיילת הדרומית, שדרוג מרכז תיירות, הקמת סקייט פארק ובהמשך מגרשי גולף, קרית ספורט, מרכז קונגרסים ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים