שתף קטע נבחר

"פיפ"א חייבת לבדוק את הראיות החדשות"

כריס איטון, לשעבר אחראי האבטחה של הארגון, דרש לחקור מחדש את הדיל בין ספרד לקטאר בהצבעה על מארחות המונדיאל ב-2018 וב-2022, בעקבות פרסום ספר החושף פרטים בנושא

פיפ"א כבר הכריזה כי לא תפתח מחדש את ההצבעה על זהות מארחות המונדיאל ב-2018 וב-2002, אחרי שהדוח של החוקר המיוחד קבע כי לא הייתה מעורבת שחיתות בהליך (למרות שהחוקר עצמו טען כי הדוח הוצג בצורה שגויה). אבל האם הפרשה בדרך לחזור לכותרות?

 

בבריטניה התפרסם ספר בשם "המשחק המכוער", המפרט בהרחבה את ממצאי התחקירים של ה"סאנדיי טיימס" בנוגע לוועדה שבחרה בקטאר כמארחת ב-2022. בין השאר, בספר מופיעות טענות חדשות על כך שמוחמד בין חמאם הקטארי, סגן נשיא פיפ"א לשעבר (שהורחק מהארגון לאחר שהואשם במתן שוחד), סיכם עם אנחל מריה וייאר יונה הספרדי על דיל של הצבעה, שיעניק לספרד ופורטוגל את האירוח ב-2018 (מה שלא יצא לפועל) ולקטאר ב-2022.

 

אחד האצטדיונים המתוכננים בקטאר (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
אחד האצטדיונים המתוכננים בקטאר(צילום: GettyImages)

 

בעקבות הפרסום, קרא אחראי האבטחה של פיפ"א לשעבר, כריס איטון, לחקירה מחודשת: "אם ישנן ראיות חדשות, ולא חשוב מה הן חושפות ובמי הן פוגעות, אז פיפ"א חייבת לבדוק אותן. זה הדבר הנכון לעשות. פיפ"א חייבת להסיר את הכתם שנותר בעקבות חוסר השקיפות".

 

איטון היה זה שבדק את החשדות המקוריים לדיל בין ספרד לקטאר, אך ועדת האתיקה של פיפ"א סגרה את התיק בגלל היעדר הוכחות. לאחר מכן נשיא פיפ"א ספ בלאטר הודה כי המדינות החליפו ביניהן קולות, אך הוסיף: "זה שטויות, כי זה בכלל לא הצליח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: GettyImages
אצטדיון בקטאר
צילום: GettyImages
מומלצים