שתף קטע נבחר

נחום ברנע נבחר לאקדמיה האמריקנית לאמנות ומדעים

בעל הטור מ"ידיעות אחרונות" הוא העיתונאי הישראלי הראשון שמצטרף למוסד היוקרתי. "עדות להערכה בארה"ב לעיתונות החופשית בישראל"

האקדמיה האמריקנית לאמנות ולמדעים, מוסד על באקדמיה האמריקנית, בחרה בחתן פרס ישראל לתקשורת, עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע, להצטרף לשורותיה כחבר כבוד. זאת הפעם הראשונה שעיתונאי ישראלי נבחר לשורות המוסד היוקרתי.

 

יחד עם ברנע נבחרו בסבב המינויים הנוכחי לשנת 2015 חתני פרס נובל, סופרים, אמנים וזוכי פרס פוליצר. "אנחנו מתכבדים להציג את הנבחרים של השנה, נשים וגברים שהגיעו להישגים יוצאים מהכלל", אמר דון רנגל, יושב ראש הדירקטוריון של האקדמיה בהודעה לעיתונות שפורסמה אמש עם שמות הנבחרים. "כל חבר חדש הוא מנהיג בתחומו, שתרם משמעותית למדינה ולעולם".

 

נשיא האקדמיה, ג'ונתן פנטון, הוסיף: "הכבוד בבחירות הוא גם קריאה לשירות. במהלך הפרויקט מציעה האקדמיה אפשרויות מחקר והזדמנויות רבות למשתתפים".

נחום ברנע (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
נחום ברנע(צילום: דנה קופל)
 

האקדמיה, שממוקמת בקיימברידג' שליד בוסטון, נוסדה בשנת 1870 והשתתפות בתכניות המחקר היוקרתיות שלה ניתנת למצטיינים בתחומם, בארה"ב ובעולם. היא כוללת 4,600 חברי קבע ועוד 600 חברי כבוד זרים. בנוסף לברנע נבחרו 15 זרים לאקדמיה, כאשר מלבדו נבחר רק עוד עיתונאי אחד, מהעיתון הבריטי "פייננשל טיימס".

 

אמנת האקדמיה קוראת "לטפח כל אמנות ומדע אשר מיועדת לקדם את העניין, הכבוד והאושר". חברים נכבדים בארגון כוללים, בין היתר, את האבות המייסדים של ארה"ב, הנשיאים ג'ורג' וושינגטון ותומאס ג'פרסון, את הנשיא ג'ון קנדי, המנהיגים הבינלאומיים וינסטון צ'ר'צייל ונלסון מנדלה, ומדענים כמו אלברט איינשטיין.

 

"החברים הנוכחיים שלנו כוללים את הוגי הדעות החדשניים בכל תחום ומקצוע, כולל יותר מ-250 זוכי פרס נובל ופוליצר", נמסר מהאקדמיה.

 

"החלטת האקדמיה האמריקנית", אמר נחום ברנע אמש, "מעידה על ההערכה הרבה בארה"ב לעבודתה של העיתונות החופשית בישראל, ולדמוקרטיה הישראלית שפורחת למרות האיומים עליה, מבחוץ ומבפנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים