שתף קטע נבחר

שוחרר למעצר בית צעיר שנחשד בהתעללות בכלבה

תושב כפר סבא בן 18, שעוכב לחקירה אתמול (שישי) בחשד כי השליך כלבה עיוורת מבוגרת מעבר לחומה גבוהה, שוחרר הלילה בתום חקירה במשטרה בתנאי ערבות למעצר בית. במשטרה ציינו כי החקירה נמשכת ובסיומה יועבר תיק החקירה למחלקת התביעות בימים הקרובים. הכלבה הובאה לתחנת המשטרה על ידי בעליה ונראה כי לא סבלה מפציעות לאחר התקרית

תושב כפר סבא, בן 18 שעוכב אתמול בשעות הערב לחקירה על ידי שוטרי תחנת כפר סבא, בחשד להתעללות בכלבה של חברו, שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית.

 

תחילת הפרשה אתמול (שישי) בשעות הצהריים. חבורת צעירים תיעדה ביום חמישי באמצעות הטלפון הסלולרי מעשה התעללות קשה בכלבה בוגרת ועיוורת בגינה בבית פרטי. הסרטון שהופץ בשעות האחרונות באמצעות אפליקציות מסרים ובפייסבוק, עורר זעם רב בקרב הגולשים.

 

עצמאות עם זנב: 110 כלבים מצאו בית

 

בסרטון נראית כלבה בשם "לולה", יושבת על הרצפה בגינת הבית. החשוד במעשים, צולם בגבו אל המצלמה, נראה לוקח את הכלבה בידיו ולאחר מספר שניות, רץ איתה לעבר חומת הגינה ונראה כי עמד לזרוק אותה באוויר.

 

ברקע נשמעה קריאה של אחד הנוכחים שלא לעשות זאת וככל הנראה, בעל הכלבה שצפה בנעשה, נדחף על ידי אחד הנוכחים לצד. לאחר מכן, החשוד השליך את הכלבה מעבר לחומה הגבוהה, המכוסה בצמחייה רבה. בתום התקרית, נצפו מספר צעירים צוחקים בקול. הכלבה שרדה את הנפילה ללא פגע.

 

 

החשוד במעשים עוכב לחקירה

ברשת החל "מצוד" לגילוי זהותו של הצעיר שתועד משליך את הכלבה ושל הנוכחים בעת האירוע. עמוד הפייסבוק של משטרת ישראל הוצף בפניות של גולשים שביקשו מהמשטרה לחקור ולפעול נגד החשודים במעשים.

 

בהמשך הערב, פירסם החשוד במעשים התנצלות כשפניו מוסתרות בגין מעשיו. הוא טען כי היה בגילופין בעת המעשה והוסיף כי בכוונתו להתנדב בעמותות למען בעלי חיים.

 

 

שוחרר למעצר בית בתום החקירה

בעקבות הפרסום ברשתות החברתיות, הורה מפקד מרחב השרון, תנ"צ קובי שבתאי, על פתיחת בדיקה בנושא. ביום שישי בערב שוטרי תחנת כפר סבא עיכבו את החשוד בן ה-18 לחקירה בתחנה בחשד למעורבות בהתעללות.

 

בהמשך הערב, עוכב לחקירה חשוד נוסף, בעלי הכלבה, בן 20, תושב כפר סבא. הכלבה הובאה עימו לתחנה ולדברי המשטרה, נראתה במצב טוב וללא פציעות. בעלי הכלבה מסרו עדות בתחנה על המקרה ושוחררו.


 

מפקד תחנת כפר סבא, סנ"צ פרץ רצון, אמר כי "כי בצד האירוע הקשה כפי שכולנו צפינו בו ואיתור החשודים, היה חשוב לנו לבדוק כי הכלבה בריאה ושלמה ואני שמח כי אכן כך הדבר".  

 

בתום החקירה, שוחרר החשוד בהתעללות בתנאי ערבות למעצר בית, הפקדות כספיות וערובה של צד שלישי. במשטרה ציינו כי החקירה נמשכת ובסיומה יועבר תיק החקירה למחלקת התביעות בימים הקרובים.

 

לולה, כלבה בוגרת ועיוורת, בתחנת משטרת כפר סבא (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
לולה, כלבה בוגרת ועיוורת, בתחנת משטרת כפר סבא(צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
 

 

כיום, חוק צער בעלי חיים אוסר על עינויים, התאכזרות והתעללות כלפי בעלי חיים, כשהעונש על פי חוק על המפר הוראה זו עומד על כשלוש שנים מאסר בפועל. בשנים האחרונות, חלה עלייה של עשרות אחוזים בהתעללויות בבעלי חיים בישראל. במקרים בהם מעורבים קטינים, לרוב בתי המשפט גוזרים עונשים של עבודות שירות למען הקהילה וקנסות כספיים.


פורסם לראשונה 24/04/2015 19:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע לפני שהכלבה הושלכה מעבר לחומה
מומלצים