שתף קטע נבחר

משלחות סיוע ישראליות יצאו היום לנפאל

כ-240 אנשי פיקוד העורף צפויים להמריא לקראת הערב לקטמנדו בשני מטוסים שיישאו גם ציוד חילוץ, בית חולים שדה ואמצעי תקשורת לווייניים. הם יסייעו בעיקר לישראלים באזור האסון. משלחת של מד"א תצא הבוקר

צה"ל נרתם לסייע לנפאל ולמטיילים הישראלים: משלחת סיוע של כ-240 קצינים וחיילים של פיקוד העורף צפויה להמריא היום מישראל לנפאל. היא תכלול כוחות חילוץ והצלה עם ציוד מותאם, בית חולים שדה, אנשי צוות רפואי וקציני סיוע לאוכלוסייה ותתמקד בישראלים ששוהים באזור האסון.

 

רעש האדמה בנפאל - כתבות נוספות:

 

המשלחת אמורה לצאת מישראל לקראת שעות הערב ולשהות במדינה לפחות שבועיים. מטרתה העיקרית היא לסייע באיתור ישראלים מנותקי קשר ולטפל באלו שנקלעו לרעש האדמה הקטלני שגבה עד כה את חייהם של כ-1,500 בני אדם.

 

מטיילים ישראלים בשגרירות בנפאל ()
מטיילים ישראלים בשגרירות בנפאל

ההורים הפונדקאים מטפלים בתינוקות לאחר האסון ()
ההורים הפונדקאים מטפלים בתינוקות לאחר האסון

 

בשל קריסות תשתיות חשמל ותקשורת בעקבות רעידת האדמה החזקה, המשלחת הצה"לית תכלול ציוד תקשוב מתקדם המבוסס על תקשורת לווינית שאינה תלוייה במקורות המקומיים.

 

על שני המטוסים שיצאו לקטמנדו יהיו יחד עם ציוד רב כ-240 קצינים וחיילים. מדובר במשלחת גדולה בהרבה ממשלחות הסיוע שיצאו לפיליפינים וליפן בשנים האחרונות, והיא דומה להיקף המשלחת שסייעה להאיטי לאחר רעש האדמה ב-2010.

 

אתר שהיית המשלחת הישראלית ייקבע במהלך היום לאחר התייעצות והמלצות של הצוות החלוץ של צה"ל שהמריא הלילה לקטמנדו מבסיס נבטים של חיל האוויר בדרום. הצוות הראשוני כולל שישה קציני רפואה, לוגיסטיקה וחילוץ והצלה של פיקוד העורף, ונציג של משרד החוץ. הוא אמור לחבור לרשויות המקומיות עם נחיחתתו בבירת נפאל כדי לבחון נדרש יותר הסיוע הישראלי. 

 

משלחת צה"ל לפיליפינים, לאחר סופת הטייפון ב-2013 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
משלחת צה"ל לפיליפינים, לאחר סופת הטייפון ב-2013(צילום: דובר צה"ל)

בית חולים שדה ישראלי בהאיטי, 2010 (צילום: AP) (צילום: AP)
בית חולים שדה ישראלי בהאיטי, 2010(צילום: AP)

 

בנוסף למשלחות צה"ל, תצא הבוקר משדה דב בתל אביב משלחת של מד"א לנפאל. היא תכלול רופאים, פרמדיקים, ציוד רפואי, תרופות, שמיכות, שקי שינה ואוכל לתינוקות. היא אמורה להגיע לבית חב"ד שם תחבור לישראלים. מו כן ייצאו לפחות שלוש משלחות של חברות הביטוח הראל, הפניקס וחיליק מגנוס

משלחת מד"א בשדה דב (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
משלחת מד"א בשדה דב(צילום: דוברות מד"א)

 (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
(צילום: דוברות מד"א)

 (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
(צילום: דוברות מד"א)
 

במקביל הודיעה ארה"ב כי גם היא שולחת צוות לאזור האסון וסיוע בסך מיליון דולר. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הביע תנחומיו והתחייב לספק עזרה בעקבות הטרגדיה.

 

הוא הוסיף כי הסוכנות האמריקנית לסיוע בינלאומי (USAID) נערכת לשלוח משלחת לסייע ותפעיל צוות חיפוש. דוברת המועצה לביטחון לאומי, ברנדט מיהן, ציינה כי ארה"ב מוכנה לספק כל סיוע נוסף לאזור.

 

בנפאל נמצאים בימים אלו כ-2,000 ישראלים, כמה מהם נפצעו באורח קל הרעידת האדמה וכ-250 אחרים מוגדרים מנותקי קשר עקב בעיות התקשורת במדינה.

 

את הלילה עושים עשרות ישראלים במתחם השגרירות בבירה קטמנדו ובבית חב"ד בעיר. עמם 18 תינוקות בני כמה ימים עד חודש של הורים פונדקאים. שישה תינוקות נוספים של ישראלים הנמצאים בהליכי פונדקאות נמצאים בפגייה מאולתרת בבית חולים בעיר ובשני בתי מלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: getty images
ההריסות בקטמנדו
צילום: getty images
מומלצים