שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כמה נפלטים בזמן סקס? עובדות שלא ידעתם על הזרע

  למרות שלרובכם יש שניים כאלה, מספיק רק אשך אחד בשביל לייצר כמות זרע עצומה שלא תפגע ברמת הפוריות של הגבר. חלק ניכר מהזרעונים בכל שפיכה הם מעוותים ופגומים, אבל מספיק רק זרע אחד תקין כדי לייצר הריון, ואפילו זרע מת יכול להפרות ביצית

  גוף הגבר פולט זרע בקצב של 1,500 זרעונים בכל שניה. מכיוון שהזרעים שורדים לפרק זמן קצר כהרף עין, אספקת הזרעונים כל הזמן מתחלפת, והתפוקה מתחדשת בקצב מדהים. 

   

  במהלך יחסי מין, הגבר משחרר מיליוני זרעים בשפיכה. למרות הכמות העצומה של השחיינים שפורצים החוצה, רק זרע אחד יכול להגיע ראשון ולחדור לביצית. אבל יש בזרע עוד, מעבר ליכולת שלו להתחבר לביצית וליצור עובר.

   

  במהלך יחסי מין, נפלטים מיליוני זרעים (קרדיט: shutterstock) (קרדיט: shutterstock)
  במהלך יחסי מין, נפלטים מיליוני זרעים(קרדיט: shutterstock)


  לפניכם כמה עובדות מעניינות על הזרע:

   

  1. יש הבדל בין זרע לשפיך

  בטעות מתייחסים לזרע ולשפיך (זירמה) כאל מילים נרדפות, בעוד שלמעשה מדובר בשני מושגים שונים. תאי זרע הם חלק מהשפיך, המכיל נוזל צמיגי שקוף שמופק מהפין. הזרע עוזב את הגוף דרך נוזלי גוף היוצרים את השפיך. הנוזל מכיל פרוקטוז ואנזימים פרוטאוליטים המסייע לתנועתיות של הזרע מחוץ לפין.

   

  תחתונים צמודים פוגעים בזרע? 11 מיתוסים - והאמת

   

  2. 90% מהזרעים אינם תקינים

  לא כל הזרעים שווים. זרע תקין מורכב מראש אובאלי וזנב ארוך, אבל זרע יכול להיות פגום בראש, בגוף או בזנב. עיוותים אפשריים הם זרע עם שני ראשים, שני זנבות או זנב מלופף. עיוותים אלו משפיעים על יכולתו של הזרע לחדור לביצית, אבל אין זה אומר שהגבר סובל מבעית פוריות.

   

  אי פריון: כשהבעיה היא אצל הגבר. כל הפתרונות

   

  3. הזרע הוא קר

  הגבר יכול להיות בלהט התשוקה, אבל האשכים שלו נותרים קולים וקרירים. האשכים קרים בכמעט 14 מעלות צלזיוס ביחס לשאר הגוף. הטמפרטורה הקרירה נחוצה לשמור על בריאות הזרע. האשכים משמשים כמבודדים, בהם הוורידים מעלים ומורידים את טמפרטורת האשכים על ידי קירבתם או הרחקתם מהגוף.

   

  כמה קלוריות יש בזרע? 14 עובדות גבריות

   

  4. הזרע מכיל את שני המינים

  לא כל הזרעים מכילים כרומוזומים גבריים. חלק מהזרעים מכילים את כרומוזום X, בעוד אחרים מכילים את כרומוזום Y. לפי Harvard Health Publication, הזרעים הנקביים חזקים יותר מזרעים זכריים, המשמעות היא שיש יותר סיכוי להכנס להריון בזכות זרע נקבי מאשר זרע זכרי.

   

  כאשר האב מספק את הכרומוזום X, העובר יהיה בת, וכאשר הכרומוזום שהזרע מכיל הוא Y, העובר יהיה בן.

   

  בן או בת? כך תקבעו מין העובר ב-96% דיוק

   

  5. ייצור הזרע אורך חודשיים

  לוקח לגבר שניה כדי לשחרר 1,500 זרעונים, אבל לוקח למעלה מחודשים לייצר אותם באשכים. התחדשות המחזור אורכת כחודשיים וחצי עד שלושה עד לייצור מלא. זרע בריא לא יהיה מוכן להפרות ביצית עד שיגיע לאשך משלוח חדש של זרעונים מפותחים ובריאים יחסית.

   

  מקלחת קרה מגבירה איכות הזרע? מיתוסים על פריון

   

  6. אשך אחד יכול לייצר מספיק זרעים כדי להפרות ביצית

  גברים עם אשך אחד יכולים להיות פוריים כמו גברים עם שני אשכים. גבר עם שני אשכים ייצר זרעים בשני האשכים. עם זאת, במקרה שיש רק אשך אחד, הגוף יגביר את ייצור השפיך והזרע. גם אם כמות הזרע תפגע, זה לא ישפיע כלל על פוריות הגבר.

   

  גבר, מה גודל האשכים אומר על בריאותך?

   

  7. זרעים מתים יכולים לייצר תינוקות בריאים

  הפריה חוץ גופית מאפשרת להשתמש גם בזרעים מתים כדי ליצור עובר בריא. טכניקת ההפריה החוץ גופית מפגישה את הזרעים עם הביצית בצלחת המעבדה, את הביצית המופרית מחדירים ישירות לרחם האישה.  .

   

  לפי האיגוד האמריקני למיילדות, לעיתים הזרע שמוחדר בתנאי מעבדה לביצית "מומת" בתהליך, תוך כדי השימוש בצינורית הזכוכית. פגיעה זו אינה פוגמת בסיכויי ההפריה.

   

  מה לאכול כדי לשפר את פוריות הגבר? 5 עצות


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ייצור הזרע אורך כחודשיים וחצי, אבל בשניה נפלטים 1,500 זרעים
  צילום: איי פי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים