שתף קטע נבחר

תיעוד: שוטר התנפל על חייל והיכה אותו

המשטרה השעתה שוטר שצולם מתנפל על חייל ומכה אותו בזירת חפץ חשוד. המשטרה: מגנים התנהגות השוטר, החקירה הועברה למח"ש. החייל: "ההרגשה משפילה". צפו בתקיפה

שוטר שהוצב אתמול (יום א') באירוע של חפץ חשוד בחולון תועד מתנפל על חייל צה"ל, מכה אותו ולאחר מכן עוצר אותו ללא סיבה נראית לעין. בעקבות הסרטון השעתה המשטרה את השוטר והעבירה את חומר החקירה למחלקה לחקירות שוטרים. החייל שוחרר.

 

אחיו של החייל סיפר: "הגעתי למקום חמש דקות אחרי המקרה. את הסרטון מסרו לנו שכנים והוא צולם במצלמה ביתית. זה פשוט מזעזע. אחי התגייס לא מזמן, הוא בחור טוב ותלמיד מצטיין. הוא בחיים לא מישהו שילך מכות. הם פשוט חיות, לא בני אדם. עדיין לא הצלחתי לדבר איתו".

 

מהמשטרה נמסר כי "מדובר באירוע שהחל אתמול בשעה 18:00 בעקבות חשד לחפץ חשוד בחולון. העולה מהסרטון הנצפה לא עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל ואנו מגנים התנהגות מעין זו. חומר החקירה הועבר למח"ש. השוטר הושעה".

 

"הרגשתי מושפל". החייל שהותקף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"הרגשתי מושפל". החייל שהותקף(צילום: מוטי קמחי)

החייל שהותקף אמר כי "ההרגשה משפילה, אני סובל מכאבים. הלכתי לחנות שעוזרת לחיילים בודדים, לא ידעתי שיש חפץ חשוד, באתי לשאול את השוטר מה קרה, והוא אמר לי 'תסתובב או שאני

 לא יודע מה אנשי עושה לך', והתחיל לדחוף אותי. אמרתי לו אל תשתמש בכוח, הוא העיף אותי מהאופניים, והתעמת איתי. אנחנו משרתים את המדינה וזה מה שמקבלים. אמרו לי בתחנה שתקפתי שוטר, הייתי בתחנה בלילה. היום שוחררתי. הם צריכים לעשות את התפקיד שלהם, אבל לא בצורה כזאת מגעילה".

 

החייל סיפר עוד כי "השוטר אמר לי 'אני עושה את תפקידי ואם הייתי צריך לירות לך כדור בראש הייתי עושה זאת. אני גאה בתפקידי'. התנגדתי שישימו לי אזיקים, לא רציתי אחרי שחטפתי מכות וכולי דם. הרמתי אבן כי פחדתי, הרגשתי שאין לי ברירה. רק רציתי שיתרחקו. השוטר אמר לי 'אתן לך כדור בראש'".

 

דוברת משטרת מחוז תל אביב סגן ניצב הילה חמו מסרה בתגובה: "על פניו תיעוד האירוע, עוד בטרם נבדק לעומקו, מצביע על התנהגות פסולה מצד השוטרים באופן שחורג מנורמות ההתנהגות המחייבות בארגון. השוטרים הושעו והחומר הועבר מיד לחקירת מח"ש. בהתאם לממצאי החקירה יתקבלו החלטות בנוגע להמשך שירותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים