שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יבואני רכב נקנסו במאות אלפים על אי פרסום נתוני זיהום
  בבדיקה שערך המשרד להגנת הסביבה התגלה כי יבואני המותגים פורשה, פיז'ו ופורד לא פרסמו נתוני זיהום אוויר ותצרוכת דלק כנדרש בחוק. הקנס יעמוד על 640 אלף שקלים

  יבואניות רכב הסתירו נתוני זיהום אוויר, ונקנסו בסכום גדול. חברת מכשירי תנועה המייבאת ארצה את מותג הרכב פורשה, איילון מוטורס העוסקת ביבוא מקביל של פורד ולובינסקי המייבאת את פיז'ו, נקנסו על-ידי המשרד להגנת הסביבה בסכום מצטבר של 640 אלף שקלים. בכל המקרים נקנסו היבואניות עקב אי עמידה בחוק אוויר נקי, לפיו בפרסומי מודעות שיווקיות של רכב, יש לחשוף באופן בולט ומקובל את נתוני זיהום האוויר ותצרוכת הדלק. במשרד להגנת הסביבה אומרים כי "נמשיך לאכוף את כל סעיפי חוק אוויר נקי על-מנת להביא לידיעת הציבור את ההשלכות הסביבתיות שברכישת רכב חדש".

   

  • יבואניות הרכב הטעו בפרסום, ויאלצו לשלם קנסות

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  לפי המשרד, מכשירי תנועה נקנסה וכבר שילמה 137 אלף שקלים עקב "אי גילוי דרגות זיהום האוויר של מספר דגמים של רכבי היוקרה פורשה באתר הבית

  של החברה". במשרד מציינים כי כל הדגמים שנתוני זיהום האוויר אודותיהם לא התפרסמו באתר, שייכים לקטגוריית כלי הרכב המזהמים ביותר על כבישי ישראל, שדרגתם 12-15 במדד זיהום האוויר.

   

  גם חברת דוד לובינסקי נקנסה בסכום דומה של 137 אלף שקלים, וזאת בעקבות פרסומת למכונית סיטרואן באתר למכירת רכב, מבלי שהוזכרה בה דרגת זיהום האוויר של הדגם כפי שנדרש בחוק. גם במקרה זה מדובר ברכב בעל דרגת הזיהום הגבוהה ביותר.

   

  במקרה של איילון מוטורס, העוסקת בייבוא מקביל של מכוניות פורד לצד היבואנית הרשמית דלק מוטורס, קנס המשרד את היבואנית בסכום של 366 אלף שקלים. איילון מוטורס, כך הודעת המשרד, פרסמה שישה כלי רכב ב"עיתון מקומי", מבלי שהציגה בו נתוני תצרוכת דלק וזיהום אוויר בהתאם לנדרש בחוק. גם במקרה של איילון מוטורס מדובר בכלי רכב בדרגת הזיהום הגבוהה ביותר. במשרד להגנת הסביבה מציינים כי מדובר בהפרה שניה תוך שנתיים של החברה על חוק אוויר נקי ולכן הוכפל הקנס.

   

  יש להזכיר כי בעבר קנס המשרד חמש יבואניות וסוכנויות למכירת רכב בסכום מצטבר של כ-1.5 מיליון שקלים. במשרד להגנת הסביבה מבהירים כי הורו ליבואנים לפרסם את הקנס אותו קיבלו בעיתונות היומית-ארצית, במודעה אותה יממנו ומטעמם, ובה יובהר מדוע נקנסו ובכמה כסף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יבואני רכב נקנסו במאות אלפים על אי פרסום נתוני זיהום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים