שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: הטלפון פוצח - רונאל פישר שוב נעצר

חודשים ארוכים נתקעה חקירתו של עורך הדין המפורסם, החשוד שתיווך לשוחד והבטיח לסגור תיקים במשטרה. עם ההצלחה להוציא מידע מהטלפון - אנשי מח"ש עצרו אותו. גם קצין משטרה לשעבר וחשודה נוספת נעצרו

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר ומח"ש: עורך הדין המפורסם, החשוד בפרשת תיווך לשוחד בין עבריינים לשוטרים, עוכב היום (ד') שנית לחקירה בעקבות הצלחה בפריצה לנתונים במכשיר הטלפון שלו. יחד איתו עוכבו לחקירה קצין משטרה לשעבר וחשודה נוספת במעורבות בפרשה. לאחר החקירה נעצר פישר, והוארך מעצרו של קצין המשטרה לשעבר. 

 

פישר. פיצוח הטלפון הסלולרי הביא להתפתחות בחקירה (ארכיון)  (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
פישר. פיצוח הטלפון הסלולרי הביא להתפתחות בחקירה (ארכיון) (צילום: עפר מאיר)

קצין המשטרה לשעבר החשוד במעורבות בפרשה בעת הארכת מעצרו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
קצין המשטרה לשעבר החשוד במעורבות בפרשה בעת הארכת מעצרו(צילום: גיל יוחנן)

עו"ד פישר נעצר לראשונה ביולי האחרון. הוא נחשד שקיבל סכומי כסף גדולים מאלון חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדים בנמל אשדוד, ובתמורה הבטיח לסגור לו את התיק החקירה שנוהל נגדו ביחידת להב 433. יחד עם פישר נחקר גם קצין בלהב 433 בחשד שסיפק לפישר את המידע המודיעיני מתוך המשטרה.

 

בחודש ינואר השנה הפרקליטות הודיעה לעו"ד רונאל פישר כי היא שוקלת להעמידו לדין פלילי בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. במשך חודשים ארוכים נמשכה החקירה ונתקלה בקשיים בין היתר בשל העובדה שבמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לא הצליחו לפתוח את הטלפון של פישר.

 

בימים האחרונים חלה התפתחות דרמטית בסיפור עם פיצוח המכשיר הסלולרי והנתונים ששמורים עליו. החוקרים הצליחו להוציא מידע רב, שבעקבותיו עצרו אותו שוב במרינה בתל אביב והוא נלקח לחקירה במח"ש. בנוסף אליו עוכב לחקירה גם קצין משטרה לשעבר שהיה מעורב בסיפור ועוד אישה שקשורה למשרדו של עורך הדין.

 

במכתב השימוע ששלחה הפרקליטות לעו"ד פישר נכתב כי בתקופה שבה העניק פישר שירותים משפטיים לחסן, הוא חשוד כי קיבל סכום כסף מחסן, לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לידי גורם משטרתי, שבכוחו להשפיע על מהלך החקירה של חסן. בהודעת משרד המשפטים נכתב כי אף שהחקירה העלתה שפישר לא התכוון לכאורה לחלוק את כספי השוחד עם אחר, מבחינה משפטית מתגבשת

לכאורה עבירת התיווך לשוחד.

 

במקרה אחר, כך על פי החשד, קיבל עו"ד פישר סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, שאותו הוא ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה חשוד פישר שקיבל את הכספים לאחר שיצר מצג לפיו בדעתו להעבירם לידי שוטר, בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף.

 

במהלך היום הוארך בחמישה ימים מעצרו של קצין המשטרה לשעבר. על פי החשד, הקצין העביר מידע לפישר על חקירות שקשורות ללקוחות של עורך הדין. מחר בבוקר יובאו פישר וחשודה נוספת לדיון בהארכת מעצרם.

 

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי "בעקבות התפתחות בחקירה נחקרים משעות הבוקר במחלקה לחקירות שוטרים עו"ד רונאל פישר, קצין משטרה לשעבר וחשודה נוספת במעורבות בפרשה. השלושה נעצרו הבוקר בידי חוקרי מח"ש ונחקרו בחשד לתיווך לשוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מתחום טוהר המידות. המחלקה לחקירות שוטרים כבר הודיעה בעבר לעו"ד פישר על כוונתה להעמידו לדין פלילי בגין חלק מהחשדות נגדו, בכפוף לשימוע שייערך לו, ככל שיחפוץ בכך. נשקלת העמדתו של פישר לדין פלילי בפרשות העיקריות המכונות "פרשת אלון חסן" ו"פרשת אילון מכלוף", כאשר פרשיות נלוות נוספות עודן מצויות בחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
רונאל פישר
צילום: עפר מאיר
מומלצים