שתף קטע נבחר

העוזרת של רונאל פישר תהיה עדת מדינה

במשך שעות מסרה העוזרת עדויות הקשורות לפעילות הבעייתית של פישר מול קציני המשטרה וסיפרה לחוקרים על תיקים שבהם לכאורה נהנה פישר ממידע אסור שהגיע אליו מתוך המשטרה

העוזרת של עורך הדין רונאל פישר, החשוד בפרשת תיווך לשוחד בין עבריינים לשוטרים, חתמה על הסכם עדת מדינה ותעיד נגד המעסיק שלה.

 

ההסכם עם עדת המדינה התהווה בימים האחרונים לאחר שגם הטלפון הנייד שלה נפרץ, וגם בו היו עדויות וראיות על מעשים פליליים לכאורה הקשורים לפישר. במהלך הימים האחרונים הצליחו חוקרי מח"ש לשכנע את העוזרת, שהפכה להיות חשודה אף היא, לשתף עימם פעולה. בתמורה לשיתוף הפעולה היא תזכה לחיסיון ולא תעמוד לדין.

 

רונאל פישר אתמול בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רונאל פישר אתמול בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)
 

 

במשך שעות מסרה העוזרת עדויות הקשורות לפעילות הבעייתית של פישר מול קציני המשטרה וסיפרה לחוקרים על תיקים שבהם לכאורה נהנה פישר ממידע אסור שהגיע אליו מתוך המשטרה. בנוסף לכך, בימים האחרונים הצליחו החוקרים להשיג תיעוד של טובות הנאה שלכאורה נתן פישר לקצין המשטרה, והחלו לעמת את השניים עם המידע הזה. בנוסף לכך מנסים כעת החוקרים לבדוק באמצעות עדת המדינה האם פישר נהנה מקשרים אסורים עם קציני משטרה נוספים וגורמים במערכת המשפט.

 

ביום רביעי עוכב לחקירה עורך הדין המפורסם בעקבות הצלחה בפריצה לנתונים במכשיר הטלפון שלו. יחד איתו עוכבו לחקירה קצין משטרה לשעבר וחשודה נוספת במעורבות בפרשה. לאחר החקירה נעצר פישר. במהלך הדיון בהארכת מעצרו נחשף כי התגלו ראיות חדשות נגד פישר לגבי שימוש שעשה בחומר שהדליפו לו מחקירות משטרה על מנת לסחוט את לקוחותיו. השופטת פסקה: "אין מדובר בחשדות פשוטים".

 

עו"ד פישר נעצר לראשונה ביולי האחרון. הוא נחשד שקיבל סכומי כסף גדולים מאלון חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדים בנמל אשדוד, ובתמורה הבטיח לסגור לו את התיק החקירה שנוהל נגדו ביחידת להב 433. במקרה אחר, כך על פי החשד, קיבל עו"ד פישר סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, שאותו

 הוא ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה חשוד פישר שקיבל את הכספים לאחר שיצר מצג לפיו בדעתו להעבירם לידי שוטר, בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף.

 

בחודש ינואר השנה הפרקליטות הודיעה לעו"ד רונאל פישר כי היא שוקלת להעמידו לדין פלילי בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. במשך חודשים ארוכים נמשכה החקירה ונתקלה בקשיים בין היתר בשל העובדה שבמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לא הצליחו לפתוח את הטלפון של פישר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רונאל פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים