שתף קטע נבחר

תקלה ממושכת בעידן + בר"ג וגבעתיים

מיום חמישי אחה"צ, לאורך כל סוף השבוע ועד עצם הרגע הזה, אין קליטת שידורי טלוויזיה למחזיקים בממיר דיגיטלי הקולט את שידורי עידן + גם בצפון ת"א. הרשות השנייה פרסמה בפייסבוק: "פועלים לשיפור הקליטה במהירות האפשרית ומתנצלים על אי הנוחות"

סוף שבוע בלי טלוויזיה: "מיום חמישי אין קליטה של שידורי עידן + בגבעתיים והסביבה", כך סיפר לנו לקוח בשם צחי. "גם הבוקר לא היתה קליטה. הם הקדישו לזה סטטוס בפייסבוק רק לאחר 24 שעות. יש תגובות זועמות, חלקן של אנשים שרכשו ממיר חדש, כי חשבו שהתקלה נבעה מזה". 

 

סובלים מתקלות בעידן + או בשירותים אחרים? כיתבו לנו >>

 

"כמעט עברתי ל-HOT ו-yes"

שמוליק סיפר ל-ynet: "אני גר באזור הבורסה, אבל יש לי חברים בר"ג ובאזור ולכולם אין קליטה מיום חמישי אחה"צ. באותו יום, חזרתי מהעבודה, אני מדליק טלוויזיה וכלום. ביום שישי התקשרתי למוקד ואמרו לי: 'זה בטיפול . אין צפי מתי זה יסתדר. גם נכון להבוקר: אין שידורי טלוויזיה".

 

סתיו כתבה ל-ynet שכבר החליפה 3 אנטנות וכמעט עברה ל-HOT או yes עד שקראה כי מדובר בתקלה אזורית. עידן כתב ל-ynet שגם ברמת אביב אין קליטה של שידורים מאז יום חמישי. דני, מנוי של סלקום TV, שקולט גם את שידורי עידן פלוס, כתב לנו שגם אצלו אין קליטה של הערוצים החינמיים. מדובר בערוצים: 1, 2, 10, 33, 99, 23 ותחנות רדיו.

 

בעמוד הפייסבוק של הרשות השנייה פורסמה באיחור הודעה לציבור פורסמה באיחור הודעה לציבור: "הרשות השנייה מעדכנת כי ישנם שיבושי קליטה בשירות עידן פלוס באזור גבעתיים והסביבה. הרשות פועלת לשיפור הקליטה במהירות האפשרית ומתנצלת בפני הצופים על אי הנוחות".

 

זו הפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה שיש תקלה בעידן +. בעת האחרונה, פחתו מאוד התלונות על איכות הקליטה של השידור הדיגיטלי (dtt).

 

הסבר אפשרי: שינוי זווית אנטנה בגלל תלונות תושבים

באתר idanplus.tv בדקו את מקור התקלה מול הרשות השנייה (שעדיין לא מסרה תגובה ל-ynet) וכך הם מסבירים: "מסתבר שהבעיה נעוצה במשדר המרכזי שנמצא במתקן בזק באחד הרחובות בגבעתיים. זווית האנטנה שונתה לכאורה עקב מחאה ממושכת של תושבי גבעתיים ור"ג. עקב כך, תפקוד המשדר המרכזי נפגע מאוד. כרגע מחכים להיתר לשינוי זווית האנטנה, או להגבהתה, אך לא ברור מתי זה יתקבל.

 

עוד נכתב כי: "עקב בעיית הקליטה האזורית גם מנויי "סלקום TV" שצופים בערוצי עידן פלוס באמצעות אנטנה, לא יכולים לצפות בערוצי הבסיס. לעומת זאת חלק גדול בעלי אנטנה חיצונית לא הושפעו מבעיית המשדר".

 

איך תדעו אם יש לכם אנטנה חיצונית? ובכן, רוב הסיכויים שאין לכם כזאת. האנטנה של הממיר היא בגודל של ראוטר. ברוב גוש דן, אנשים גרים סמוך למשדר כלשהו. מי שלא גר בסמיכות למשרד נזקק לאנטנה חיצונית על הגג, אך זה קורה בעיקר באזורים פחות מרושתים. באתר ממליצים: "נכון לעכשיו ההמלצה הטובה ביותר לשנות את זווית האנטנה ע"מ לנסות ולשפר את הקליטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים