שתף קטע נבחר

אינטרנט, טלפון וטלוויזיה ב-100 שקל לחודש

חברת פאסט (Fast) החלה לשווק חבילת "קוואד", הכוללת 4 שירותי תקשורת: ספק אינטרנט, תשתית אינטרנט, טלוויזיה וטלפוניה, על גבי תשתית HOT. זה מחיר נמוך בהשוואה למחירי שירותי חברות כמו HOT, בזק ו-yes, אך השירות לא כולל תוכן טלוויזיה מקורי. בדקנו: האם זה באמת משתלם?

מהפכת צריכת הטלוויזיה בישראל נמשכת: חברת התקשורת פאסט (Fast), אחת מספקיות האינטרנט הזולות בישראל, החלה לשווק חבילה מרובעת, בשם קוואד ב-100 שקל לחודש. במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי, חברות תקשורת יכולות לקנות תשתית אינטרנט-טלפון מבזק ו-HOT ולשווק על גביה שירותים.

 

סובלים מ-HOT, סלקוםTV או yes? כיתבו לנו >>   

 

   

החבילה המרובעת של פאסט כוללת:

1. טלפון קווי על גבי תשתית HOT - עד 1,000 דקות (2 אג' לדקה על כל דקת שיחה חורגת)

2. ספק אינטרנט של 12 מגה

3. תשתית אינטרנט של 12 מגה (בהמשך יהיו מהירויות גבוהות יותר, אך במחירים גבוהים יותר)

4. קופסת טלוויזיה, שמאפשרת קליטת שידורי עידן פלוס, כוללת סטרימר ופועלת על מערכת ההפעלה אנדרואיד, אך היא לא כוללת ערוצים ייחודיים לחברה.

 

שימו לב שאין לחברה שירותי טלוויזיה, כלומר, תכנים מקוריים או ערוצים משלה, לכן לא בטוח שהיינו קוראים לחבילה "מרובעת". יחד עם זאת, גם כ"טריפל" היא משתלמת לצרכני טלוויזיה שלא זקוקים ל-HOT ו-yes כדי לדוג תכנים מהאינטרנט.

 

למי זה מיועד?

כרגע: ללקוחות התשתית של HOT. לקוחות בזק יצטרכו להצטרף ל-HOT ואז להתנתק משירותיה ולעבור לפאסט בשביל להצטרף לחבילה.

 

חברת פאסט ()
חברת פאסט

 

כמה עולה ציוד הקצה?

כדי להצטרף לכל שירותי הקוואד, יש להזמין ציוד קצה:

 

קופסה לטלוויזיה ממיר TVBOX2 (אפשרות קליטת השידור הדיגיטלי עידן פלוס, סטרימר, מערכת הפעלה אנדרואיד) 400 שקל

 

וקופסת -FASTBOX2 – (ראוטר, מודם וטלפון) 500 שקל

 

החברה גם מוכרת ראוטר: Tplink 851N ב-250 שקל, אך אין בו צורך אם קניתם את ה-FASTBOX2.

 

תוך כמה זמן מגיע ציוד הקצה?

זמן האספקה לכל המכשירים: עד 60 ימי עסקים(!). עד אז, אם תתחברו לשירותי החברה, תשלמו 18 שקל בחודש לספק, כלומר תתנתקו משירותי הספק הקודם ותשלמו לפאסט במקומו, מחיר נמוך מהמחיר הממוצע בשוק.

 

התנתקות מ-HOT או כל ספקית אחרת של תשתית, טלפוניה ואינטרנט (יחד או כל אחד לחוד) - תיעשה רק אחרי שהציוד מגיע ובדקתם שהוא עובד!

 

 

מנכ"ל פאסט אייל תמיר, מסביר למה זמן ההצטרפות ממושך כל כך: "על המכשירים לעבור התאמה ובדיקה ב-HOT, לכן זה לוקח זמן. כל מכשיר אמור לעבור בדיקת תקינות מולם, לפי החלטת משרד התקשורת.

 

"בנוסף יש את עניין האספקה. המכשירים מגיעים מצרפת אז יש זמן משלוח. קודם כל את מתחברת לספק האינטרנט שלנו ואז את מקבלת את הפאסט בוקס. את מבריגה את המכשיר של HOT החוצה, מחברת את שלנו, בודקת שהכל בסדר ורק אז מתבצע הניוד. כתוב 60 ימי עסקים כי זה המקסימום. זה ייקח יותר מהר ואנחנו משתדלים לחבר כמה שיותר מהר".

 

בחודשיים האלה אני ממשיכה לשלם לחברה הקודמת?

 

"כן, למעט הספק. לא תהיי מנותקת משירותים ולא תשלמי לנו מחיר מלא רק 18 שקל, מחיר שמחליף את מחיר ספק האינטרנט הקודם שלך. בסופו של דבר מקבלת מוצר אחר שיחסוך לך הרבה יותר כסף. חבילת טריפל עולה כיום בממוצע 450 שקל בחודש".

  

למה רק 12 מגה והאם באמת מוכרים שירותי "טלוויזיה"

לשאלה למה הקוואד כוללת מהירות של 12 מגה בלבד, השיב: "זה מוצר ההשקה שלנו, כי היה לנו חשוב לספק את המוצר הכי זול. אנחנו מציעים לצרכן את כל שירותי התקשורת שהוא צריך במחיר פיקס של 100 שקל לחודש.

 

"אחרי ההשקה, נציע גם חבילות עם שירותי טלפוניה ללא הגבלה ואינטרנט במהירות של 100 ו-200 מגה, אבל בשלב ההתחלתי אנחנו פונים לנזקקים מעוטי יכולת. אצלנו, 1,000 דקות זו חבילת מינימום וזה טלפון קווי לא טלפון על גבי האינטרנט. אצל המתחרות, המינימום זה כ-300 דקות".

 

בעצם אין לכם שירותי טלוויזיה, אני יכולה לקנות ממיר ולקלוט עידן פלוס ושידורים מהאינטרנט בלעדיכם.

 

"כמו סלקום וטייק (Take), אנחנו מקדמים את הטלוויזיה החופשית: מתקינים אפליקציות וצופים במה שרוצים. המכשיר שלנו מבוסס אנדרואיד, אז הוא מאוד קל להבנה למשתמשי אנדרואיד, הממשק מזכיר טבלט. זה מיועד למי שרוצה לחסוך, אבל זה נכון שלמעט עלות הציוד החד פעמית, אנחנו לא גובים תשלום על שירותי טלוויזיה. והמחיר של הקופסא שלנו הוא הכי אטרקטיבי בארץ במקום 600 שקל בממוצע – 400 שקל (לא כולל 500 שקל לשאר הציוד מ.ק).

 

"זה נכון שאת משלמת עבור 3 רכיבים: ספק, תשתית וטלפון. ונכון שיש אנשים שקונים מכשיר כזה לבד, אבל לעומתם, יש הרבה אנשים שמכירים רק את HOT ו-yes ומקבלים חשבון חודשי גבוה. אנחנו בעצם מנגישים טלוויזיה בצפייה חינמית".

  

איך מתקינים וכמה עולה התקנה?

ההתקנה עצמית חינמית ופשוטה. באתר החברה כתוב: "הלקוח יקבל הנחיות כתובות ומפורטות כיצד לחבר את הציוד. חיבורים פשוטים אולם דורשים ידע בסיסי בחיבור כבלים וקריאת אנגלית".

 

למי שמתקשה בהתקנה עצמית, אפשר להזמין מתקין אבל זה עולה כסף:

 

 • מבצע התקנה: התקנת כל השירותים ב-300 שקל
 • להתקנת FASTBOX2  (אינטרנט בלבד): 300 שקל

  • לתוספת טלפון: 30 שקל.
  • התקנת TVBOX לטלויזיה וחיבור האינטרנט האלחוטי למכשיר - 50 שקל.

   

  לא מתקינים בכל הארץ: שימו לב שמשום מה, שירות ההתקנה ניתן בשלב זה רק בין עכו לאשדוד.

   

  מקסימום זמן המתנה להתקנה: 14 ימי עסקים.

   

  מה קורה אם אחד המכשירים מתקלקל?

  • על ה-TVBOX2 יש חצי שנת אחריות.
  • על ה-FASTBOX2 אין אחריות.
  • ניתן לרכוש אחריות למכשירים ב-20 שקל לחודש.

   

  כלומר, בניגוד לחברות כמו HOT, yes ובזק - תצטרכו לשלם על תיקון ציוד קצה.

   

  במקרה של תקלה ברשת HOT

  נכתב באתר: "צוות פאסט יבדוק את התקלה מול חברת HOT ללא צורך במעורבות הלקוח בשיחה, כך שהלקוח לא מטורטר מחברה לחברה בטלפון שבור. במידת הצורך יישלח טכנאי בתאום עם הלקוח".

   

  עוד כתוב ש"הקפצת טכנאי לא מוצדקת (כשאין בעיה בתשתית) תחויב חיוב חד פעמי של 200 שקל".

   

  עוד אותיות קטנות

  "פאסט רשאית לעדכן מחירים, עד 10% או גובה המדד, ללא הודעה, בשינוי מחיר גבוה מכך, תנתן הודעה ללקוח", כך נכתב.

   

  מהירות הגלישה היא עד 12 מגה, כלומר ייתכן שתגלשו במהירות נמוכה מכך. המהירות באחריות HOT, אבל אין לכם קשר עם HOT שכן אתם לקוחות פאסט.

     

  האם החבילה משתלמת? התשובה היא כן, אבל תלוי

  כדי לבדוק אם החבילה המרובעת של פאסט משתלמת, החלטנו "לפרק" אותה לרכיביה.

   

  ספק האינטרנט:

  אם נניח שעל ספק האינטרנט פאסט, לקוח משלם 18 שקל בחודש (כיוון שזה המחיר הראשוני שהלקוח משלם עד להשלמת כלל רכיבי החבילה וזה מחיר מצויין לעומת מחירי השוק), נותרו עוד 82 שקל בחודש תשלום לפאסט על תשתית אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה.

   

  התשלום על תשתית האינטרנט:

  על תשתית של 12 מגה משלמים לקוחות HOT (בשנה או שנה וחצי הראשונות להצטרפות) 75 שקל.

    

  לקוחות תשתית האינטרנט של בזק משלמים על 15 מגה (אין 12) 69 שקל בחודש, אחרי שנה 99 שקל בחודש ואחרי 4 שנים 122 שקל (!) לחודש.

   

  כלומר, בהינתן מחירי התשתית של HOT ובזק (כשאתם לא לקוחות טריפל), נראה שהחבילה של פאסט משתלמת יותר בוודאות אחרי שנה. האם היא משתלמת גם בשנה הראשונה?

    

  בטווח של שנה, אם נוריד מ-82 שקל של פאסט (אחרי שהורדנו את מחיר ספק האינטרנט – 18 שקל) 79 שקל בחודש או 69 שקל בחודש לתשתית אינטרנט נותרו 7 או 13 שקלים לטלפוניה (כאמור שירותי טלוויזיה אין. הם כוללים רק שירות טכני – שגם זה משהו, אין ספק).

 •  

  התשלום על שירותי הטלפון:

  HOT מציעה מסלול פיקס, הכולל 1,000 דקות שיחה לנייחים ולניידים, ב-110 שקל לחודש לניידים או נייחים. מסלול "דבר פלוס" ללקוחות תשתית האינטרנט של HOT, כולל 2,000 דקות ב-70 שקל לחודש.

    

  כלומר מחירי HOT גבוהים מהמחיר שמציעה פאסט, אם נניח שהוא עומד על 7 או 13 שקל לחודש, בפירוק הקוואד (לא השווינו לטלפוניה של ספקיות אינטרנט שהיא על גבי האינטרנט שעשוייה להיות זולה יותר).

    

  גם מחירי בזק גבוהים יותר: 600 דקות ב-64.90 שקל לחודש.

    

  בשורה התחתונה, מחירי החבילה משתלמים אם לוקחים בחשבון שמדובר בחבילה משולשת הכוללת ספק, תשתית וטלפוניה. על טלוויזיה משלמים (כלומר על הממיר), אבל לא מקבלים תכנים מקוריים או ערוצים ייחודיים. יתכן שאם אתם צורכים תכני טלוויזיה דרך האינטרנט (בין אם באופן חוקי ובין אם לא), אתם לא צריכים תכנים כאלה.   
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים