שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

נעצרה בכירה לשעבר בפרקליטות: "עדכנה חשוד בחו"ל"

עוד דרמות בפרשת רונאל פישר: נעצרה עורכת דין שכיהנה כבכירה במשרד המשפטים. החשד: "טסה לחו"ל כדי לעדכן חשוד, לאחר שקיבלה מידע מפישר". נבדק גם מידע לגבי שופט שהיה לטענת החוקר החשוד מלכה בקשר בעייתי עם פישר

עוד דמויות בכירות מסתבכות בפרשת רונאל פישר : בכירה לשעבר במשרד המשפטים נעצרה היום (ד') במסגרת חקירת הפרשה, יומיים לאחר מעצרו של מו"ל מעריב לשעבר, עופר נמרודי. משרד המשפטים הודיע הבוקר בהודעה רשמית על מעצרה של עורכת הדין. הבוקר נעצר בפרשה גם איש עסקים מחברת תשתיות גדולה. בחקירה נבדק גם מידע לגבי שופט שהיה לטענת החוקר החשוד, רפ"ק ערן מלכה, בקשר בעייתי עם פישר.

 

הבכירה לשעבר בפרקליטות הייתה בקשרי עבודה קבוע עם עורך דין הצמרת ועל פי חשד החוקרים הייתה לה מעורבות ישירה בחלק מהעבירות. עורכת הדין נחקרה במהלך הלילה ולאחר מכן נעצרה. בשעות הקרובות יוחלט אם להביאה להארכת מעצר. היא חשודה בעבירה של שיבוש מהלכי חקירה ועבירות שונות של טוהר המידות.

הפרקליטה החשודה. היום יוחלט אם להאריך את מעצרה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפרקליטה החשודה. היום יוחלט אם להאריך את מעצרה(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד רונאל פישר. עוד מעצר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עו"ד רונאל פישר. עוד מעצר(צילום: גיל יוחנן)

הבכירה כיהנה בעבר בתפקידים רגישים ביותר במשרד המשפטים, והייתה לה נגיעה להחלטות מהותיות בתיקים חשובים מאוד שהתנהלו במשרד. כיום היא עובדת כעורכת דין בשוק הפרטי ובשנים האחרונות הייתה בקשרים עסקיים עם פישר. על פי עדותה של עדת המדינה והראיות שנתפסו בסלולרי של פישר, שאותו פרצו החוקרים, אותה בכירה הייתה מעורבת בחלק מהמעשים הלא-כשרים לכאורה של פישר.

 

במחלקה לחקירות שוטרים חושדים כי אותה בכירה שנעצרה הייתה גם מעורבת בפניות לגורמים עסקיים שנגדם התנהלו חקירות, ועל פי החשד הדליפה חומרים שהגיעו אליה מפישר. חקירתה נפתחה לאחר שהתקבלו אישורים מפרקליט המדינה. לפני מעצרה ומעצרו של עופר נמרודי, נעצר גם חוקר המשטרה רב-פקד בדימוס ערן מלכה. השבוע החל מלכה לשתף פעולה עם החוקרים ואמר להם כי הוא מעוניין לשמש עד מדינה.

 

החוקרים הציגו ראיות, לפרקליט המדינה לא נותרה ברירה

מעצרה של פרקליטה בכירה כל כך אינו דבר פשוט, אולם לפרקליט המדינה שי ניצן לא הייתה ברירה לאחר שהוצגו לו הממצאים שהוצאו מהנייד של פישר, יחד עם עדותה של עדת המדינה – עובדת במשרדו של פישר. חוקרי מח"ש חושדים כי הפרקליטה עדכנה בחו"ל את אחד החשודים שאותו ייצגה בפרשה רגישה על חקירתו, זאת באמצעות מידע שהעביר לה לכאורה פישר באמצעות מלכה. בנוסף נבדק החשד כי במסגרת תפקידה הציבורי שיתפה פעולה עם פישר וסייעה לו.

 

ערן מלכה. לא מספר על הקשר בין עורכי הדין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ערן מלכה. לא מספר על הקשר בין עורכי הדין(צילום: גיל יוחנן)
 

מעצרה של הפרקליטה עורר מבוכה קשה במשרד המשפטים. אחרי הכל, מדובר באישה שאחזה באחד התפקידים הבכירים במערכת המשפט ובידיה היה הכוח לחרוץ גורלות. בשנים האחרונים עברה לסקטור הפרטי, שימשה כבעלת תפקיד בחברות ציבוריות, כסנגורית פלילית ועבדה יחד עם פישר.

 

על פי אחת העדויות שיש בידי מח"ש עולה לכאורה כי הפרקליטה הייתה שותפה למזימתם של פישר ומלכה. באחת המקרים, לכאורה, הועבר לה מידע הנוגע לחקירה רגישה מאוד בלהב 433 והיא טסה לחו"ל ועדכנה את החשוד במתרחש לגביו. עוד נטען, כי היא סייעה לפישר גם כאשר הייתה בתפקידה הציבורי הבכיר.

 

אתמול ניסו החוקרים לדלות מידע ממלכה אודות הקשר שבין הפרקליטה לפישר, אולם לפי שעה הוא מסרב

 לשתף פעולה. על פי ההערכות, אם ייחתם איתו הסכם של עד מדינה הוא יסכים לדבר על טיב הקשר בין פישר לפרקליטה.

 

מעצרה של הבכירה הוא המשכה של הפרשה המסתעפת, שבמהלכה נעצר גם רב פקד ערן מלכה שעל פי החשד היה זה שסיפק מידע מהחקירות לעו"ד פישר, וזה היה מציע לנחקרים לשלם לו בתמורה לסגירת התיקים נגדם. מלכה החל בימים האחרונים לשתף פעולה עם חוקריו והציע להיות עד מדינה. יש לציין כי עובדת במשרדו של פישר כבר הפכה לעדת מדינה.

 

את הטריגר הראשון למעלליו לכאורה של עו"ד פישר סיפק יו"ר נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, שהקליט את פישר מציע לו לשלם מאות אלפי שקלים בתמורה לפעילות שתביא לסגירת התיק נגדו. חסן כתב באחרונה בעמוד הפייסבוק שלו כי ההתפתחויות האחרונות מעידות כי מדובר בחקירה מזוהמת, "שהייתה נסגרת אם הייתי משלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד רונאל פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים