שתף קטע נבחר

הספאם ועונשו: מצאנו את קריין קברי הצדיקים

אנחנו לא כל כך אוהבים שמטרידים אותנו בטלפון ובימים המקדימים את ל"ג בעומר, זכינו למספר לא מבוטל של שיחות כאלו. לכן, החלטנו לעשות מעשה ולהתקשר לקריין מאחורי ההודעות ולהשמיע לו את עצמו. איך הוא הגיב? צפו

"שלום. זוהי הודעה מוקלטת אשר שינתה לאלפים את החיים. תקשיבו לזה כי משהו טוב הולך לקרות לכם בקרוב". ובכן, גם אנחנו קיבלנו שיחת "קברי צדיקים", הקשבנו לה, וחוץ מכמה קללות לפריקת העול לא יצא לנו משהו טוב מזה. לכן, החלטנו להרים טלפון לאופיר טל, הקול מאחורי ההודעה, ולהשמיע לו את עצמו. לא בטוח שהוא אהב את המחווה הקטנה שלנו.

 

קראו עוד בנושא:

שיווק טלפוני: קנו פסוק ב-120 ש' לחודש לזכר מרן

גם שיחת טלפון יכולה להיחשב "ספאם"

תובע יקבל 35 אלף ש' בגלל 71 הודעות ספאם

 

זה מה שקרה כשהתקשרנו לקריין. צפו 

אז אם תהיתם מה אפשר לעשות נגד השיחות האלו, אם בכלל, יש לנו מיני בשורה בשבילכם. עו"ד גיא אופיר המתמחה בדיני אינטרנט וטכנולוגיה, סיפר כי פסיקה אחרונה של בית המשפט לתביעות קטנות בנושא קבעה כי גם שיחות טלפון כאלו יוגדרו כספאם במסגרת "חוק הספאם". אם הערכאות הגבוהות לא ישנו זאת, מדובר בבשורה חיובית הנותנת אור ירוק לתביעות בעניין זה.

 

נכון להיום, ישנה בעייתיות מסוימת בתביעה על שיחות הקשורות בדת, תרומות ופוליטיקה מכיוון שהחוק החריג אותן וקבע שאינן נחשבות לספאם. זו גם הסיבה, אגב, שלא הפסקנו לקבל הודעות ושיחות ממפלגות שונות בבחירות האחרונות. אך כנראה שעד להכרעה הסופית בנושא, ניאלץ לסבול בשקט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
 צילום: shutterstock
"שלום. זוהי הודעה מוקלטת"
צילום: shutterstock
מומלצים