שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המחוקק האנטי-ישראלי שהובס: "הציונים חוגגים"

  ג'ורג' גאלוויי שנוהג לתקוף את ישראל ואף הביע תמיכה בחמאס איבד הלילה את מקומו בבית הנבחרים. נאום התבוסה שלו היה מריר במיוחד: " הצבוע יכול לקפוץ על גוויית האריה, אך הוא לעולם לא יהיה אריה"

  ג'ורג' גאלוויי (צילום: AP) (צילום: AP)
  ג'ורג' גאלוויי(צילום: AP)

   

  ג'ורג' גאלוויי, המחוקק הבריטי שידוע בעמדותיו האנטי ישראליות ובתמיכתו בחמאס, נחל הלילה (ו') תבוסה בבחירות ואיבד את מקומו בפרלמנט. באופן לא מפתיע גאלוויי ביטא את תסכולו על חשבון "הגזענים והציונים" שלדבריו יחגגו אל תוך הלילה.

   

  גאלוויי ממפלגת "כבוד" הפסיד במחוז מערב ברדפורד ליריבתו ממפלגת הלייבור נאז שאח. "אני לא נוטר לחברי הלייבור כאן שכמובן חוגגים את רגע הניצחון", אמר בנאום ההפסד שצוטט באתר האינטרנט של ה"אינדיפנדנט". "אבל יש גם אחרים שכבר חוגגים: רודפי הבצע, הגזענים והציונים - כולם יחגגו. הצבוע יכול לקפוץ על גוויית האריה, אך הוא לעולם לא יהיה אריה, ובכל מקרה אני לא בקבר שלי. למעשה, אני הולך כעת לתכנן את הקמפיין הבא שלי".

   

  בקיץ האחרון הודיע גאלוויי על תמיכתו בחמאס והכריז על האזור שאותו הוא מייצג בפרלמנט "חופשי מישראלים". הוא הודיע כי עירו דוחה כל תוצרת ישראלית, שירותים מטעמה, שיתופי פעולה אקדמיים ואפילו ביקורי תיירים. המשטרה פתחה בחקירה נגדו, והוא הותקף נוכח האמירה. ב-2010 הוא השתתף במשלחת סיוע לעזה. עיכובה הוביל למהומות באל-עריש, ולפיכך הוא הוכרז כאישיות בלתי רצויה במצרים, ולא יוכל לשוב יותר לתחומה. ב-2009 רשויות ההגירה בקנדה החליטו למנוע ממנו להיכנס למדינה בשל תמיכתו בארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה.

   

  ההפסד של גאלוויי מהווה ניצחון מתוק במיוחד לשאח שהואשמה על ידו במהלך הקמפיין כי שיקרה בנוגע לפרטים שסיפרה על כך שאולצה להתחתן בפקסיטן כשהייתה בת 12. ניצחונה היה סוחף והיא זכתה לכמעט 20 אלף קולות לעומת 8,557 של גאלווי

   

  במהלך הקמפיין היא תקפה את גאלוויי ואמרה: "אנחנו לא זקוקים למשיח שיגיד לנו מה לעשות ויתקן את ברדפורד". בנאום הניצחון שלה היא לא נשמעה מפויסת כלפי המועמד הקיצוני שהביסה.

   

  "אני רוצה להודות לכל יריביי - חוץ מאחד - כולם נהגו בכבוד ונלחמו על נושאים ברוח של יריבות בין ידידים", אמרה. "למר גאלוויי, אני אומרת שהקמפיין שלך זלזל בדמוקרטיה שלנו, אך מתקפות אישיות נגדי לא עבדו. תושבי מערב ברדפורד ראו את המתקפות הללו ואתה נשלחת לדרכך".

   

  המחוקק הדמוקרט דיוויד וורד נחל אף הוא הפסד למתמודד מהלייבור, אימרן חוסיין, במזרח בדפורד. ב-2013 וורד הושעה מהפרלמנט לאחר שתיאר את ישראל כ"מדינת אפרטהייד" שמנצלת זאת כדי לבצע מעשי זוועה בפלסטינים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים