שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כאב שיניים: רופא ישלם 150 אלף ש' למטופלת

  אישה הגישה תביעת רשלנות רפואית בשל נזק עצבי וכאבים שנגרמו לה בעקבות הטיפול. בית המשפט הסכים שהתנהלותו הייתה רשלנית ומזיקה

  רופא שיניים שנתבע על ידי מטופלת שלו חויב לשלם לה פיצוי של 150 אלף שקל בשל טיפול רשלני: בית משפט השלום בירושלים קבע לאחרונה שהרופא גרם לה נזק עצבי בפה, כאבים רבים והטיפול שלו חייב לבסוף עקירת שתיים משיניה.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  האישה פנתה לרופא בדצמבר 2006 בעקבות כאבים בשן. בחודשים הבאים הוא ביצע בשיניה טיפול מקיף שכלל חידוש טיפול שורש וביצוע מבנה בשתי שיניים. אלא שלאחר מכן החלה האישה החלה לסבול מכאבים עזים בפניה. באותה עת שהתה בביקור משפחתי בחו"ל וכששבה ארצה חזרה אל הרופא, שלאחר כמה בדיקות מצא שהיא סובלת מ"ציסטה" הגורמת לכאבים, וביצע ניתוח אפסקטומי (ניתוח לקיטוע חוד השורש).

   

  אלא שהכאבים לא פסקו והאישה פנתה למומחה לשיקום הפה, שלבסוף החליט לעקור את שתי השיניים.

   

  בתביעה שהגישה נגד הרופא הראשון היא טענה שהוא התרשל בטיפול, ובעקבותיו היא סובלת בין היתר מנכות נוירולוגית. לדבריה, הרשלנות התבטאה בטיפולי שורש לקויים, שימוש ביתדות ארוכים מדי ואי הפנייתה למומחים לשם ביצוע הטיפולים.

   

  הנתבע טען מנגד שהטיפול בוצע בהתאם לסטנדרטים רפואיים מקצועיים וראויים. לדבריו יש סיכוי שטיפול ייכשל וייגרם למטופל נזק גם בהיעדר רשלנות. הוא הוסיף שמקור הנזקים אצל התובעת הוא בטיפול שעברה בחו"ל בעבר. עוד נטען כי גם הפסקת הטיפול לצורך נסיעה לחו"ל גרמה לנזקים. לבסוף הוא סיכם שבדיקת מצב שיניה בחלוף הזמן מגלה כי הטיפול הצליח.

   

  כפי שקורה בהרבה תיקים מסוג זה, שני הצדדים צירפו חוות דעת רפואיות שתומכות בעמדותיהם – כל מומחה ודעתו שלו – הן בתחום השיניים והן בתחום הנוירולוגי. לנוכח הפערים בין חוות הדעת מינה בית המשפט מומחה מטעמו.

   

  טיפול רשלני ומזיק

  חלק ניכר מפסק הדין הוקדש לדעות השונות של המומחים ולעדויותיהם בבית המשפט. בסופו של דבר קבעה השופטת יעל ייטב שהטיפול אכן היה רשלני ומזיק, והוביל לפגיעה העצבית וגם לנזק שנגרם לשתי השיניים, שבעקבותיו לא היה מנוס מעקירתן.

   

  היא הסכימה עם המומחה מטעם בית המשפט, שציין כי אמנם הייתה הצדקה לביצוע הטיפולים בשתי השיניים, אך הם לא בוצעו באופן תקין וניתן היה למנוע את הנזק אילו היו מבוצעים בידי מומחה לטיפולי שורש.

   

  עוד נקבע שלתובעת נותרה נכות בשיעור של 10% בגין פגיעה קלה בעצב, ונכות בשיעור של 1% בגין הפגיעה בשיניים.

   

  בסיכומו של דבר התביעה התקבלה ונפסק כי הרופא ישלם למטופלת פיצויים בסך 150 אלף שקל: 75 אלף שקל בגין נזק לא ממוני, 10,000 שקל הפסד הכנסות בעבר, 20 אלף שקל על גריעה מכושר השתכרות ו-45 אלף שקל על הוצאות רפואיות. בנוסף יישא הרופא בשכר טרחת עו"ד בשיעור 23.6% מסכום הפיצוי.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד יהונתן מרסיאנו
  • ב"כ הנתבע: עו"ד אריה כרמלי, עו"ד תמר דאר- ברנץ
  • עו"ד דני בר שליט עוסק ברשלנות רפואית
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים