שתף קטע נבחר

חיזוק מימין: גדעון סער מצטרף למכון למחקרי ביטחון לאומי

השר לשעבר יהיה עמית בכיר במכון שפועל מחוץ לאוניברסיטת תל אביב, ובראשו עומד עמוס ידלין: "ניסיונו יעשיר את עבודתנו"

בזמן שחבריו לשעבר לספסלי הממשלה נלחמים על שאריות התיקים שנותרו לליכוד, השר לשעבר גדעון סער מרחיב את עיסוקיו מחוץ לפוליטיקה. איש הליכוד סער הצטרף כעמית בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), אחרי שנענה לפנייתו של ראש המכון, אלוף (מיל') עמוס ידלין, שבבחירות האחרונות היה מועמד המחנה הציוני לשר ביטחון.

גדעון סער מצביע בבחירות האחרונות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גדעון סער מצביע בבחירות האחרונות(צילום: מוטי קמחי)

סער כיהן כשר החינוך ושר הפנים בשתי הממשלות האחרונות. בין השנים 2009 ל-2013 היה חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, שבדיוניו השתתף גם עת שכהן כמזכיר הממשלה בשנים 1999 ו-2002-2001. הוא כיהן כחבר כנסת במשך 12 שנים ולפני כן בשורה של תפקידים בצומתי קבלת החלטות בשירות הציבורי.

 

סער מצטרף לאישי ציבור ונושאי תפקידים בכירים, דוגמת ציפי לבני, אלוף (מיל') אביחי מנדלבליט, אלוף (מיל') יאיר נווה וח"כ לשעבר יוחנן פלסנר, אשר הצטרפו למכון בתקופות שבהן לא פעלו בשדה הפוליטי והמדיני.

 

ראש המכון ידלין אמר כי "ניסיונו של גדעון סער בממשלה ובצומתי קבלת ההחלטות יעשיר את עבודת המחקר של המכון.

 תרומתו תאפשר הבנה טובה יותר של אופן קבלת ההחלטות בדרג המדיני והשיקולים העומדים בפני קובעי המדיניות בדגש על הקשר בין סוגיות ביטחון לאומי לסוגיות פנים וחינוך, קביעת סדרי עדיפויות והקצאת תקציבי המדינה".

 

המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) נוסד באוקטובר 2006 כמכון מחקר חיצוני של אוניברסיטת תל אביב ועיסוקו בתחומי הביטחון הלאומי של ישראל, המזרח התיכון והמערכת הבינלאומית. המכון מגדיר עצמו כגוף א-פוליטי למחקר ולפיתוח מדיניות, במטרה לתרום לדיון הציבורי ולעבודת הממשל בנושאים של אסטרטגיה וביטחון לאומי באמצעות ימי עיון, כנסים ופרסומים שונים.

 

סער אמר: "אני שמח להצטרף למכון למחקרי ביטחון לאומי (inss), שדורג כאחד מחמישים המובילים בעולם בתחום המדיניות הציבורית. אני משוכנע שאוכל לתרום מניסיוני מעשרים שנות פעילות בצמתי קבלת החלטות במדינה, כמו גם להתעמק בסוגיות הביטחון הלאומי של ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
גדעון סער
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים